Skocz do zawartości

przeniesienie Rachmistrz GT na inny komputer


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Arkadiusz Cieśla,

Polecane posty

  • Rozwiązanie

W takim przypadku należy zainstalować pakiet InsERT GT na nowym komputerze. Jeśli nowy komputer nie ma zainstalowanych komponentów SQL Server, to należy zadbać aby podczas instalacji komputer miał dostęp do sieci internetowej. Instalator wtedy powinien pobrać i skonfigurować SQL na nowym komputerze.

 

Po instalacji proszę uruchomić program Archiwizator. Następnie zalogować się do usługi e-Archiwzacja i zdearchiwizować podmiot z chmury.

Link to postu
1 minutę temu, Iwona Kukulska napisał:

wszystkie podmioty muszą mieć earchiwizację zrobioną?

Jeśli chce Pani je przenieść na nowe stanowisko, to tak.

3 minuty temu, Iwona Kukulska napisał:

a jak zawieszone i odłączone ?

Ciężko mi się wypowiedzieć w tym temacie. To Pani dane. Jeśli nie będzie Pani już korzystać z tych podmiotów, to nie widzę takiej potrzeby.

Link to postu
Godzinę temu, Iwona Kukulska napisał:

zmieniam komputer i chciałabym zapytać  czy jest instrukcja jak przenieść Rachmistrza GT na nowy komputer. Co muszę zrobić aby wszystko działało dobrze. Mam również earchiwizację czy tutaj mam coś dodatkowo zrobić?

Aby wszystko działało dobrze polecam przenieść cały system operacyjny z całą zawartością, a nie tylko dane programów.

Link to postu
6 godzin temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Jeśli chce Pani je przenieść na nowe stanowisko, to tak.

Ciężko mi się wypowiedzieć w tym temacie. To Pani dane. Jeśli nie będzie Pani już korzystać z tych podmiotów, to nie widzę takiej potrzeby.

Panie Arkadiuszu a mam takie pytanko jeszcze. Jeśli odłączone podmioty podłączę a limit podmiotów mam na 50 i takimi firmami przekroczę go muszę wykupić dodatkowe rozszerzenie? Podłączę je tylko żeby zrobić earchiwizacje oraz zrobić PIT za 2023 rok. Nic więcej nie będzie robione. 

 

Link to postu
5 godzin temu, Iwona Kukulska napisał:

a co to oznacza :(  ? nie jestem biegła w takich sprawach?

To oznacza, że powinna Pani zlecić taką usługę komuś, kto potrafi ją wykonać, najlepiej wybranemu dostawcy sprzętu, czy programów InsERT, najlepiej gdy to ta sama osoba/firma, gdyż wtedy jest dużo większa szansa, że sprzęt będzie dostosowany do wymagań programów oraz wykorzystania w firmie.

Link to postu
17 godzin temu, Iwona Kukulska napisał:

Panie Arkadiuszu a mam takie pytanko jeszcze. Jeśli odłączone podmioty podłączę a limit podmiotów mam na 50 i takimi firmami przekroczę go muszę wykupić dodatkowe rozszerzenie? Podłączę je tylko żeby zrobić earchiwizacje oraz zrobić PIT za 2023 rok. Nic więcej nie będzie robione. 

 

Może Pani wykupić rozszerzenie pozwalające na obsługę dodatkowej liczby podmiotów i zarejestrować je. Może Pani również nie rejestrować lub wyrejestrować takie podmioty. Pozostaną one w trybie tylko do odczytu i nie będą wykorzystywały aktywnie licencji.

Link to postu
Teraz, Iwona Kukulska napisał:

tryb do odczytu oznacza że  np zeznania rocznego za 2023 rok nie bedę mogła im zrobić?

Tryb do odczytu blokuje kluczowe funkcje programu np. dodawanie zapisów w KPiR czy zapisów w Ewidencji VAT. Jeśli te dane są już w podmiocie, powinna mieć Pani możliwość wyliczenia deklaracji skarbowej.

Link to postu
18 minut temu, Iwona Kukulska napisał:

Logujac się do nich w Rachmistrzu Gt na nowym komputerze nie są podpiete do konta insert.

To zamierzone działanie programu.

 

19 minut temu, Iwona Kukulska napisał:

Czy jest opcja aby zbiorczo zalogować się do niego we wszystkich firmach czy należy włączać po kolei każda i logować się? 

Tak, jest opcja, do zbiorczych operacjach na podmiotach, w tym archiwizacji i dearchiwizacji służy program Biuro GT. 

Link to postu
13 godzin temu, Iwona Kukulska napisał:

Czy ten program jest bezpłatny? Skąd się go pobiera? 

Analogicznie do posiadanego już Rachmistrza GT - program nie jest bezpłatny, pobiera się ze strony producenta, firmy Insert.

 

13 godzin temu, Iwona Kukulska napisał:

Czy znajdę gdzieś instrukcje jak zrobić zbiorczo zalogowanie do konta insert we wszystkich firmach oraz dearchwizacje? 

Analogicznie do posiadanego już Rachmistrza GT - może Pan korzystać z pomocy do programu, e-pomocy do programu, informacji zgromadzonych na forum.

 

12 godzin temu, Iwona Kukulska napisał:

po wejściu w link wyskakuje mi że ogólnie jest płatna. mam pobrać wersję demo?

Jeśli zamierza Pani zakupić licencję to proszę pobrać, jeśli nie to operacje zbiorcze w wersji demo są ograniczone do dwóch podmiotów.

Link to postu
W dniu 25.02.2024 o 11:54, Iwona Kukulska napisał:

Czy z podłączeniem tych firm do konta insert mogę poczekac i zrobic to przy ksiegowaniu lutego? One były podłączone ale na starym komputerze. 

Ile mam czasu na to? 

Od wersji 1.79 termin na wykonanie rejestracji klienta został wydłużony do 120 dni. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...