Skocz do zawartości

Remament i niezgodności

Polecane posty

Witam,

Mam kłopot z remenentem. Na koniec roku pościągałem sobie nadwyżki towarowe "swoimi" dokumentami sprzedaży. Niestety mam pełno pozycji, których nie miałem na stanie a nie mogłem ich wyzerować i zawyżają mi remanent o ok. 300%.
Mam np. towar gdzie wg informatora mam na stanie jeszcze 129szt. na dzień 31.12.2023r. Przychody tego towaru na podstawie FZ są po ok. 20szt czyli to jest towar z ok. 6-ciu dostaw.

stanyna2023.thumb.JPG.eef86430ba67b1c62f0c412aa5004a12.JPG

Nie mogę tej ilości zdjąć, bo pokazuje mi, że zadysponowano 0.

stanyna2023paragon.JPG.ba4a71f1baff3a957f55861e1950d8f4.JPG

Nie wiem co blokuje te 129szt. Ktoś ma jakiś pomysł?

Link to postu
10 godzin temu, Marta Kocucho napisał:

Mam kłopot z remenentem.

Czy jednak z inwentaryzacją, gdyż dalszy opis dotyczy właśnie inwentaryzacji, remanent (https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2210,subiekt-nexo-–-co-to-jest-remanent-i-gdzie-go-znalezc.html) i inwentaryzacja (https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1347,subiekt-nexo-–-co-to-jest-inwentaryzacja-i-gdzie-ja-wykonac.html) w programach InsERT to dwa różne pojęcia.

 

10 godzin temu, Marta Kocucho napisał:

Na koniec roku pościągałem sobie nadwyżki towarowe "swoimi" dokumentami sprzedaży. Niestety mam pełno pozycji, których nie miałem na stanie a nie mogłem ich wyzerować i zawyżają mi remanent o ok. 300%.

Należało to wyjaśnić pod koniec zeszłego roku, czym później, tym trudnej wyjaśnia się i poprawia takie sytuacje.

 

10 godzin temu, Marta Kocucho napisał:

Mam np. towar gdzie wg informatora mam na stanie jeszcze 129szt. na dzień 31.12.2023r. Przychody tego towaru na podstawie FZ są po ok. 20szt czyli to jest towar z ok. 6-ciu dostaw.

Nie, zamieszczony z rzut ekranu w ogóle nie pokazuje takiej informacji, pokazuje jedynie ruchy w magazynie do dnia 31 grudnia 2023, nie pokazuje co działo się z tym towarem do dnia dzisiejszego czyli 24 lutego 2024, a przede wszystkim nie pokazuje informacji o konkretnych dostawach tego towaru, być może dostawy dostępne na 31 grudnia 2023 roku zostały rozchodowane w roku 2024, więc nie są już dostępne w roku 2023.

 

Dostępność towaru na dany dzień pokazuje zakładka "Stany" - proszę ją pokazać.

 

10 godzin temu, Marta Kocucho napisał:

Nie wiem co blokuje te 129szt.

Poza wyżej wskazaną przyczyną należy pamiętać, że towary mogą być rezerwowane przez rezerwacje dostaw, te informacje też są dostępne na zakładkach "Stany" i "Dostawy" informatora towaru.

 

10 godzin temu, Marta Kocucho napisał:

Ktoś ma jakiś pomysł?

Polecam poznać bliżej działanie programów, wiedza tak pozwoli uniknąć większość tego typu problemów, a jeśli już się pojawią to będzie wiadomo z czego wynikają, jak je wyjaśnić i poprawić. 

Link to postu
W dniu 24.02.2024 o 00:20, Marta Kocucho napisał:

Nie wiem co blokuje te 129szt. Ktoś ma jakiś pomysł?

Cześć,

co blokuje dany asortyment, zawsze możesz sprawdzić w "Ewidencje dodatkowe -> Raporty -> Rezerwacje asortymentu"

Po uruchomieniu raportu możesz wskazać "Asortyment" -> "symbol zawiera" i wyszukać dany symbol asortymentu, który akurat Ciebie interesuje.

Mam nadzieję, że ta informacja chociaż coś Ci pomoże :)

 

Jeszcze możesz zajrzeć tu:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/5807,subiekt-nexo-–-jak-wyliczyc-raport-prezentujacy-rezerwacje-asortymentu.html?token=IjIwMjQvMDIvMjUsIDEzOjI1OjEyLS0-cmV6ZXJ3YWNqZSBhc29ydHltZW50dSwgIg.zBke8-ovL6-p3hRLL6DUQdN7xJ0

 

Edytowane przez Aga Zgaga
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...