Skocz do zawartości

Szablony aukcji

Polecane posty

 

Jak powiedział w innym wątku PanBanBan - pozwolę sobie zacytować - od ręcznego poprawiania opisów aukcji chce mu się zwracać pokarm otworem gębowym. Mi też.

 

Więc czy moglibyście się podzielić jak Wy rozwiązujecie problem tworzenia/aktualizacji/zmiany opisów produktów ?

 

Do głowy przychodzi mi system szablonów, w którym definiowałoby się własne pola, zapisane najlepiej w bazie danych, które możnaby wstawiać dowolnie w opisie aukcji, a dokładniej mówiąc w kodzie HTML.

 

Szukałem czegoś takiego...ale nic nie znalazłem.

Czy może ktoś z Was korzysta z jakiegoś programu czy skryptu np. w PHP, który pomaga choć trochę w tym zadaniu ?

Link to postu

Obawiam się że nie ma.

Jest pełno programów do "tworzenia szablonów" aukcji, czyli inaczej mówiąc edytorów HTML, które wstawią kwiatki tam gdzie same uważają i przeciętny "allegrowicz" będzie wniebowzięty i zadowolony z słusznie wydanej kasy.

Czegoś co by się przydało do "pracy", inaczej mówiąc czegoś co by robiło prawdziwe szablony - nie znalazłem.

Ani jednego.

 

W zasadzie to musiałby być program jak Word i jego korespondencja seryjna.

Gdyby tylko Word umożliwiał zaawansowaną edycję HTML i CSS.....

 

Link to postu

Obawiam się że nie ma.

 

Ja swego czasu nawet myślałem żeby linkować do opisu towaru poza Allegro ale regulamin nie zezwala no i klienci nie będą za każdym razem klikać kolejnego linku żeby poczytać aktualny opis.

 

Muszą być w Sello te pola własne, które będą robić za dodatkowe tagi w aukcjach, możliwość ich zbiorczej zmiany i potem ich aktualizacja przy ponownym wystawianiu. To jedno z podstawowych zadań programu do obsługi aukcji i tylko tak da się osiągnąć aktualizację aukcji przy zmianach opisów produktów. No ale poczekamy - czekałem tyle lat więc jeszcze do kwietnia poczekam ;)

 

Edytor HTML służy tylko do stworzenia szablonu, a to Sello zarządza wystawianymi towarami i to Sello musi zajmować się aktualizacją treści aukcji z tymi towarami.

 

PS

Zgadnij co teraz znowu robię ;) Tak, znowu ręcznie poprawiam aukcje bo skończyło się ich dzisiaj 95, a okazało się, że powinienem w nich znowu coś dopisać bo za dużo klientów dzwoni i pyta o to samo.

Link to postu

Żeby tylko się nie okazało, że pomysł Bartka na tą funkcjonalność jest zupełnie inny :P  ;D

 

Zobaczymy za półtora miesiąca.

 

Oczywiście najlepiej jak taka funkcjonalność będzie bezpośrednio w Sello, no ale biorę też pod uwagę, że albo pomysł będzie inny, albo ograniczony w pierwszej fazie. A że Sello wychodzi 3,5 raza w roku, to następny update będzie we wrześniu :)

Do tego czasu chciałbym jednak jakoś to zautomatyzować.

No nic. Szukam dalej, aby być gotowym jak by co  ;D

 

Pewnie niektórym się wydaje, że taka ciągła automatyzacja świadczy o wielkim lenistwie naszym.

A tu nie - po prostu staramy się zminimalizować pracę do takiego poziomu, jak w sklepie stacjonarnym.

Znów dzisiaj stojąc w warzywniaku po kapustę, tak sobie myślałem....ile Was roboty omija w tym warzywniaku ....  ;D ;D

Link to postu

Żeby tylko się nie okazało, że pomysł Bartka na tą funkcjonalność jest zupełnie inny :P  ;D

Zobaczymy za półtora miesiąca.

 

W sumie wykonanie może być dowolne, byleby tylko realizowało swoje funkcje i było ułatwieniem, a nie utrapieniem dla użytkowników :) Jeszcze raz napiszę, że dlatego tracę tak dużo czasu na sugestie do tej funkcjonalności żeby Bartkowi i Team Sello nic nie umknęło. Oni nie wystawiają masowo aukcji i nie poprawiają ich codziennie ręcznie. Nie sprzedają też na Allegro i nie wiedzą jakie problemy mogą wyniknąć z opisami towarów powodowane dostawcami lub klientami więc mogłyby im umknąć pewne sprawy, a widać, że interesują się tym w jaki sposób wykorzystujemy Sello i jak "ich dziecko" działa :) Potem te wszystkie sugestie buzują im w głowach i wychodzi gotowe rozwiązanie :) Tak jak na tych filmach o hakerach gdzie w przyspieszonym tempie i przy dobrej muzyce pokazują jak haker pisze oprogramowanie/robi gdzieś włam i na końcu klaska w ręce i mówi zrobiłem to :D

 

A że Sello wychodzi 3,5 raza w roku, to następny update będzie we wrześniu :)

 

No pewnie masz rację. Zaraz będą wakacje i urlopy = ograniczony skład teamu = opóźnienie w kolejnej wersji :)

A my nie pojedziemy na wakacje bo będziemy musieli poprawiać aukcje ręcznie  :D

 

Oczywiście najlepiej jak taka funkcjonalność będzie bezpośrednio w Sello, no ale biorę też pod uwagę, że albo pomysł będzie inny, albo ograniczony w pierwszej fazie.

Do tego czasu chciałbym jednak jakoś to zautomatyzować.

No nic. Szukam dalej, aby być gotowym jak by co  ;D

 

1. To napiszę Ci jeszcze, że nawet zastanawiałem się nad zrobieniem odpłatnie takiego rozwiązania. Takiego programu gdzie mógłbym dopisywać te informacje do bazy Sello ale i tak nie dałoby się ich potem wstawiać w szablony aukcji i automatycznie aktualizować poprzez Sello więc odpuściłem. Okazało się, że prościej i taniej byłoby zmienić program na inny, który to obsługuje. Bo to musi być wbudowane w pogram który zarządza tymi aukcjami. Dodatkowo robienie rozwiązania tylko dla mnie to worek pieniędzy, a zrobienie go dla wszystkich użytkowników Sello to co innego.

 

Tylko inni forumowicze nie wypowiadają się już na ten temat bo stracili nadzieję, ja jeszcze nie :) Wątki na forum odwołujące się do dodatkowych tagów w aukcjach sięgają początków forum. Każdy użytkownik, który zaczyna z Sello i chce zrobić jakiś konkretny szablon to od razu przechodzi rozczarowanie i się zastanawia:

-"co? tylko pole opis towaru i parę innych pól, a gdzie moje informacje lub jakieś inne dane?",

-można importować z Subiekta albo "pełną charakterystykę pozycji" albo "opis towaru", a dlaczego nie oba pola,

-dlaczego nie można importować pól własnych z Subiekta,

-itd.

-i w końcu - co? to te tagi się nie aktualizują? muszę to robić ręcznie lub wystawiać aukcję od nowa?

 

Niektórzy widzą ile lat załatwiane są "poprawki do załatwienia w pierwszej kolejności" ;) więc powypowiadali się jakiś czas temu i już nic nie piszą bo szkoda im czasu na forum. Od czasu do czasu tylko znajdą stare wątki z tymi "pilnymi sprawami" i odkopią je żeby się pośmiać ile lat minęło :)

 

2. Domyślam się też, że na początek będzie ograniczona funkcjonalność ale jak nawet tylko dodadzą te pola własne to głupio byłoby je tak zostawić i nic z nimi nie robić dalej. To po co w ogóle je robić?

 

Team Sello i Bartek to nie Allegro, które działa na niekorzyść swoich klientów i robi im na przekór, wręcz przeciwnie.

Tylko "troszkę" ;) musimy czekać :)

 

Mam też nadzieję, że zdają sobie sprawę z tego, że takie funkcjonalności:

-aktualizująca dane przy ponownym wystawianiu (opis, ilości, ...),

-automatyzująca ponowne wystawianie,

są już w mniejszym lub większym stopniu w konkurencyjnych rozwiązaniach więc nie tylko muszą nadgonić ale zrobić tą funkcjonalność po prostu lepiej :)

 

3. No i na koniec pozostaje pytanie z czego skorzysta więcej użytkowników Sello - z integracji z wybranym nowym kurierem - biorąc pod uwagę fakt, że większość uważa K-EX za niezbyt trafiony wybór ;) Następny pewnie będzie kurier "Staszek Stodoła"  :D :D :D

 

Czy dodatkowe tagi w aukcjach, ich aktualizacja, auto-ponowne wystawianie aukcji - z których skorzystają wszyscy użytkownicy :) Ba, jak to wprowadzą to mogę nawet napisać poradnik na forum jak wykorzystać te dodatkowe tagi gdyby ktoś miał z tym problemy, żeby nie musiał ręcznie poprawiać aukcji :)

Link to postu

Ja byłbym już bardzo zadowolony gdyby w zmianach zbiorczych można było zmienić/wstawić kilka lini tekstu a nie tylko jedną..

 

O! - dokładnie od takiej sugestii zaczęła się moja wymiana zdań z Ks Robakiem w tym wątku :)

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6816.0

 

Ale potem przekształciło się to w dialog o polach własnych i Bartek nas (ale pewnie głównie mnie) skarcił, że za dużo tomów lektury do czytania :D :D :D i dlatego wypunktowałem mu te wszystkie sugestie w tym wątku: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6979.msg43036#msg43036 - to tam będziemy wpisywać sugestie, a dyskutować o nich np. tutaj i w tym wcześniejszym wątku.

 

Teraz jest szansa na sugerowanie pomysłów bo właśnie nad tym pracują. Więc jak macie jeszcze jakieś pomysły co do szablonów aukcji, pól własnych, zmian zbiorczych to piszcie je.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...