Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc przy przeniesieniu danych z Fakturowania.pl i Serwis Planner do Subiekt GT

Polecane posty

Witam wszystkich, jako wieloletni użytkownik Subiekta GT pokusiłem się w nowej spółce o zdradę... Zacząłem na początku od fakturownia.pl i tak było od listopada 2023 do styczeń 2024, potem przeszliśmy na program w systemie Serwis Planner który okazał się ogromnym dnem i wracam skruszony :((

 

Czy ktoś jest w stanie pomóc aby przenieść wszystkie dokumenty z w/w okresów ?? Faktury zakupu, faktury kosztowe, faktury sprzedażowe etc. W samej fakturowni pewnie nie bedzie większego problemu bo wszystko ekportujemy do XML ale już w serwis planner jest na prawdę niezły Pekin: towary w CSV, faktury sprzedaży oraz kontrahenci w XML a faktur zakupu nie można w ogóle eksportowac ( trudno, pokuta bedzie wprowadzenie tego ręcznie ) 

 

Zlecę prace poprzez zdalny pulpit aby to przenieść lub zapraszam do naszego biura w Warszawie 

 

Link to postu
14 godzin temu, Łukasz Stańczak napisał:

jako wieloletni użytkownik Subiekta GT pokusiłem się w nowej spółce o zdradę... Zacząłem na początku od fakturownia.pl i tak było od listopada 2023 do styczeń 2024, potem przeszliśmy na program w systemie Serwis Planner który okazał się ogromnym dnem i wracam skruszony :((

Z jakich powodów doszło do tej "zdrady" ? Być może powrót do linii GT nie jest najlepszym wyborem, InsERT ma w ofercie jeszcze linię Navireo i nexo PRO.

 

14 godzin temu, Łukasz Stańczak napisał:

Czy ktoś jest w stanie pomóc aby przenieść wszystkie dokumenty z w/w okresów ??

Tak, pod warunkiem, że będzie to możliwe (o tym za chwilę) oraz na prawdę będzie Pan zainteresowany, takie indywidulane prace programistyczno-wdrożeniowe do szybkich w realizacji i tanich nie należą.

 

14 godzin temu, Łukasz Stańczak napisał:

Faktury zakupu, faktury kosztowe, faktury sprzedażowe etc. W samej fakturowni pewnie nie bedzie większego problemu bo wszystko ekportujemy do XML

Tak na szybko:

 - czy numeracja dokumentów w Fakturowni jest zgodna z możliwościami GT

 - jaki jest algorytm wyliczania wartości VAT i brutto w Fakturowni

 - czy jest możliwe odwzorowanie form płatności w GT

 - gdzie w dokumencie znajduje się informacja czy to jest faktura zakupowa czy kosztowa

 - co z gospodarką magazynową - czy istnieje, a jeśli tak to, czy ma zostać przeniesiona czy nie

 - zakładam, że rozrachunki nie będą przenoszone

 

14 godzin temu, Łukasz Stańczak napisał:

ale już w serwis planner jest na prawdę niezły Pekin: towary w CSV, faktury sprzedaży oraz kontrahenci w XML a faktur zakupu nie można w ogóle eksportowac ( trudno, pokuta bedzie wprowadzenie tego ręcznie ) 

ogólnie formaty danych nie są problemem, problemem jest to, o co pytałem wcześniej, czyli różnie w funkcjonalnościach programów, które mogą utrudnić lub uniemożliwić takie przeniesienie danych, proszę o odpowiedzi na pytania odnośnie Fakturowni.

 

Link to postu

Całkowicie się zgadzam z Danielem, dodam tylko że:

  • nikt raczej nie ma gotowego rozwiązania, więc to "do szybkich nie należą" trzeba rozumieć jako miesiące, a nie dni.
  • cała ta praca jest marną inwestycją (przygotowane rozwiązania nie "sprzedadzą się" później), więc koszty będą liczone w tysiącach i to nie jednocyfrowo.
  • jeśli nie macie tysięcy tych dokumentów to szybciej może być je wklepać ręcznie (gdybym ja miał to robić to najpierw bym się poważnie zastanowił czy szybciej napiszę sobie narzędzia, czy wklepię to sam).
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...