Skocz do zawartości

metoda kasowa

Polecane posty

Witam,

po otworzeniu nowego roku obrotowego, podczas dekretacji program automatycznie wstawia miesiąc odliczenia jako styczeń 2024, pomimo że w danych klienta od wielu lat oznaczona jest metoda kasowa. We wcześniejszych latach  miesiąc odliczenia zawsze pozostawał jak niewypełniony (podczas dekretacji)

Przewertowałem parametry oraz ustawienia i niestety nie znalazłem jeszcze żadnej opcji która by to wyłączała z powrotem.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Niby taki mały szczegół ale po takim czasie przyzwyczajenia wprowadził nas na minę już :)

Przechwytywanie.JPG.67620b1405e7003a2b1fe084a46b6888.JPG

 

Link to postu
Teraz, Arkadiusz Michalski napisał:

nie za bardzo rozumiem o co chodzi z wersją demo

Chodzi o to że nie wiadomo czy problem dotyczy jednego podmiotu czy wielu i czy wynika z Pana ustawień czy jest ogólny, szczególnie że dopiero teraz zdradził Pan że:

1 minutę temu, Arkadiusz Michalski napisał:

jesteśmy biurem księgowym i na wszystkich klientach jest ten sam problem

Jak Pan dekretuje te dokumenty? Z pliku, ręcznie? Jeśli z pliku to jak wygląda schemat.

NB Ja u siebie też nie mam takiego efektu.

Link to postu
3 minuty temu, Arkadiusz Michalski napisał:

nie za bardzo rozumiem o co chodzi z wersją demo

To postawy analizy problemów z działaniem programów, można szybko utworzyć podmiot demo i na nim spróbować powtórzyć problem, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że problem leży po stronie programów, a nie posiadanych danych czy konfiguracji programu, jeśli zostanie powtórzony to będzie mógł to zrobić każdy, w tym producent, aby mógł poprawić błąd bez otrzymywana danych użytkownika. 

 

4 minuty temu, Arkadiusz Michalski napisał:

i odniesieniem się do wersji niższej niż mamy wgraną (1.79 HF3)

Przy każdym zgłoszeniu problemu należy podać wersję programu, na której się sprawdza, różne wersje programów posiadają różne funkcjonalności i błędy, Pan nie podał tej podstawowej informacji, ja podałem, opisałem to co zrobiłem.

 

6 minut temu, Arkadiusz Michalski napisał:

jesteśmy biurem księgowym i na wszystkich klientach jest ten sam problem

Skąd mamy wiedzieć, skoro nie podał Pan tej informacji wcześniej ? Wszyscy klienci są na metodzie kasowej ?

Link to postu

jeszcze chciałbym dowiedzieć się o jedno ustawienie, którego nie mogę zmienić

Klient na metodzie kasowej -> księguję dokumenty ręcznie z poziomu "dekretacja i księgowanie" - rejestr RKK, program automatycznie ustawia dokument na metodę MK (pomimo że wystawca faktury na niej nie jest). W rejestrze vat oraz jpk_vat wszystkie dokumenty zakupowe są oznaczone jako metoda kasowa.

Sprawdzają ustawienia programu-> słowniki -> ewidencja VAT mam prawidłowo ustawione że dla danej ewidencji ma byś stosowane oznaczenie "nie wymaga oznaczenia"

 

biuro księgowe- z wersją programu 1.79 HF4

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...