Skocz do zawartości

Testowanie Sello

Polecane posty

Witam pierwszy raz na forum.

 

Przeczytałem wiele postów z forum po wyszukaniu fraz "demo", "testowy" i podobne. Znalazłem wiele wpisów, że mogę na swoim koncie allegro testować Sello darmo przez 30 dni.

I to jest ok ale co zrobić abym mógł testować aukcje "wirtualne" (inaczej "lipne"), aby zobaczyć jak działa baza Sello?

 

Czy jest możliwość zalogowania się do jakiegoś konta testowego na Allegro poprzez Sello, wystawić aukcję, kupić coś "na niby", odebrać to w Sello aby zobaczyć gdzie i jak co jest zapisywane do bazy danych?

 

Czy pozostaje mi tylko wystawienie aukcji na "realnym" Allegro" i kupienie od siebie wystawionego towaru (zapłacenie za to prowizji dla Allegro)?

Link to postu

W razie czego przypominam, że wraz z każdą wersją publikujemy również dokumentację bazy.

 

Jeśli chodzi o dane testowe to można utworzyć bazę z danymi demo - nie da się tam jednak robić synchronizacji a dane są wpisane sztucznie więc mogą nie odpowiadać w 100% warunkom naturalnym.

 

TestWebApi przestanie być wspierane przez Sello od wersji 1.16, dlatego jeśli ktoś używa kont tam założonych w swojej bazie powinien je wyłączyć i zapomnieć ;).

Od wersji 1.16 Sello będzie obsługiwać nowy serwer webApi Allegro a z tym wiąże się również obsługa nowego serwisu testowego (Allegro Sandbox), który Allegro uruchomiło w ostatnim czasie. Sandbox odpowiada prawie w 100% temu co występuje w środowisku produkcyjnym Allegro i w stosunku do poprzedniego testwebapi jest olbrzymim krokiem naprzód :). Konto testerskie do Sandboxa tworzy się w zakładce Webapi w Allegro - póki co w obecnej wersji publicznej Sello nie można go jeszcze użyć.

Link to postu

Dokumentację już oczywiście przejrzałem i bardzo się przydaje, ale dodatkowy dostęp do danych w fazie testowania jest wg mnie niezbędny.

 

Wydaje mi się (na chwilę obecną), że samo demo dot. Sello mi nie wystarczy.

 

Co do wersji 1.16 oraz Sandbox'a to bardzo dobra wiadomość, bo to co zastałem w testwebapi wygląda jak krajobraz po wojnie.

 

W związku z powyższym pytanie oczywiste:

Kiedy przewidywane jest wypuszczenie wersji 1.16?

Link to postu

W związku z powyższym pytanie oczywiste:

Kiedy przewidywane jest wypuszczenie wersji 1.16?

 

W sygnaturce Bartek zawsze podaje datę wypuszczenia kolejnej wersji - Wersja kolejna: 23.04.2014r (plus ewentualne kilka dni jak wynikną nieprzewidziane problemy)

I uprzedzając ewentualne kolejne pytanie :) - tak, Bartek to ważna osoba w Sello.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

II podejście do testowania Allegro<->Sello (Sandbox)

 

1. Na moim produkcyjnym koncie Allegro generuję dane dostępowe,

2. tworzę nową bazę z testowymi danymi (moja licencja demo już się skończyła),

3. po utworzeniu bazy testowej dodaję nowe konto (z SHIFT) dla Sandoboxa wpisując dane wygenerowane w punkcie 1,

4. naciśnięcie przycisku "Sprawdź konto" generuje mój "ulubiony" komunikat "Nieokreślony błąd"

 

Czy to, że licencja demo dla mojego licencyjnego konta dla Sello wygasła ma jakieś znaczenie?

Czy jest gdzieś jakiś dokładniejszy log zamiast tego "nieokreślonego błędu"?

 

Pozdrawiam

Sławek

 

 

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Witam, próbuję uruchomić sobie testową wersję Sello i spiąć ją z kontem sandboxowym Allegro.

Niestety przy próbie dodania konta otrzymuję komunikat "Nieokreślony błąd". Ten sam błąd pojawia się przy kliknięciu "Sprawdź konto".

Login i hasło są OK (jeśli celowo podam złe hasło otrzymuję stosowny komunikat).

Co ciekawe, konto produkcyjne dodało się bez problemu.

Czy mogę prosić o pomoc?

Próbowałem zarówno na pustej bazie jak i na bazie z danymi przykładowymi.

Hwy6dfQ.png

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...