Skocz do zawartości

BRAK AKTUALIZACJI STANÓW NEXO PRO-SELLO NX

Polecane posty

W dniu 13.03.2024 o 16:13, ANDRZEJ SÓJKOWSKI napisał:

Mam kilka stanowisk sprzedaży w NEXO PRO i jedno multiprogram z SELLO NX , gdy jest sprzedaż lub wprowadzana faktura zakupu na stanowiskach gdzie nie ma podpiętego SELLO nie aktualizują mi się stany na aukcjach . Jak można naprawić ten błąd . W każdej aukcji są dodane cechy o aktualizacji stanów 

Tylko na stanowisku z zainstalowanym Sello NX działa to poprawnie?

Link to postu

Czy ja to dobrze zrozumiałem, że jeśli będziemy mieli jedno stanowisko do obsługi Sello NX i 100 stanowisk do obsługi innych kanałów, to musimy dokupić 100 licencji na kolejne stanowiska Sello NX, żeby stany się aktualizowały? Wyskalowałem do absurdalnych proporcji, ale jeśli dobrze to zrozumiałem, to jest to absurdalny wymóg.

Edytowane przez Rafał B.
  • Lubię to 2
Link to postu

Problem ze stanami jest również jeżeli pracuję na tym samym stanowisku ale programy NEXO PRO i SELLO NX są uruchomione osobno nie jako multiprogram , więc uważam że naprawa błędu jest obowiązkowa bo ten problem dotyczy pewnie wszystkich użytkowników . Informacje że mam dokupić sobie licencję na SELLO dla każdego stanowiska to nie jest rozwiązanie bo skąd mam pewność że ten problem się nie powtórzy . Kolejna kwestia jeżeli jedno stanowisko pracuje tylko na SELLO NX czyli muszę do niego dokupić licencję na NEXO PRO tak?

Link to postu

Nie no nie dajmy się zwariować :) - to nie jest wymóg przewidziany przez nas, tylko sytuacja, której nie przewidzieliśmy na czas wypuszczenia mechanizmu aktualizacji stanów. Danielowi zabrakło jednego słowa - "obecnie". Zatem obecnie jedynym wyjściem jest mieć uruchomione Sello NX wraz z każdym Subiektem.

 

Mechanizm zmian w ofertach jest mechanizmem stricte działającym w Sello NX i dlatego obecnie działa tylko jeśli Sello jest włączone (w multiprogramie). Nie wiemy jeszcze czy Subiekt będzie potrafił taką zmianę stanu oczekującą wygenerować w Sello NX czy może Sello NX będzie cyklicznie przeglądać towary w kartotece nexo i takie zmiany sobie generować (tak jak to robi przy synchronizacji z Subiektem GT), ale będzie to rozwiązane w najbliższym czasie.

W dniu 15.03.2024 o 13:24, ANDRZEJ SÓJKOWSKI napisał:

Kolejna kwestia jeżeli jedno stanowisko pracuje tylko na SELLO NX czyli muszę do niego dokupić licencję na NEXO PRO tak?

Nexo to jest linia programów (tak jak GT). Wśród programów linii nexo są m.in. Subiekt i Sello NX. Programy linii nexo występują w dwóch wariantach, standard i PRO. Kupując Subiekta można wybrać wersję PRO, która ma większe możliwości, więcej funkcji, Sferę, edytor wydruków i kilka innych funkcji, których nie posiada wersja Subiekt nexo standard. W przypadku Sello NX występuje tylko jeden wariant i domyślnie jest to PRO - co oznacza, że Sello NX ma te wszystkie dodatkowe funkcje jak Sfera, czy edytor wydruków dostępne - głównie ze względu na to, że licencja za Sello NX jest czasowa, więc skoro trzeba za nią okresowo płacić, to otrzymujecie wszystkie dobrodziejstwa wersji PRO. W innych programach linii nexo wersja PRO jest droższa, ale płatna jednorazowo.

 

Dlatego pytanie to trochę nie ma sensu, bo nie ma czegoś takiego jak nexo PRO, jest program typu Subiekt nexo PRO, Gestor nexo PRO, Sello NX (de facto jest to Sello NX nexo PRO jeśli by się trzymać pełnego nazewnictwa) i zapewne o to w pytaniu chodzi - ale chciałem zredukować szum informacyjny :). W jednej bazie danych może pracować kilka programów nexo i każdy z nich może być niezależnie w wersji standardowej albo PRO.

 

I obecnie, jeśli stany mają być zmieniane jakimiś ruchami w Subiekcie nexo, to tak, trzeba mieć uruchomione Sello NX w multiprogramie - bo tylko wtedy te zmiany są śledzone. Ale, jak wspomniałem wyżej, jest to stan na teraz i będzie to poprawione aby można było mieć 1 Sello NX i 100 Subiektów nexo. Wariant Subiekt nexo czy Subiekt nexo PRO nie ma tutaj dla Sello NX znaczenia.

  • Dziękuję 1
Link to postu

@Bartosz Rosa - czy jest w planie możliwość uruchomienia ręcznej synchronizacji stanów?

Ewentualnie kiedy planowane jest rozwiązanie tego problemu:

W dniu 19.03.2024 o 13:31, Bartosz Rosa napisał:

I obecnie, jeśli stany mają być zmieniane jakimiś ruchami w Subiekcie nexo, to tak, trzeba mieć uruchomione Sello NX w multiprogramie - bo tylko wtedy te zmiany są śledzone. Ale, jak wspomniałem wyżej, jest to stan na teraz i będzie to poprawione aby można było mieć 1 Sello NX i 100 Subiektów nexo

 

Link to postu
W dniu 27.03.2024 o 11:15, Patryk Kłoda napisał:

czy jest w planie możliwość uruchomienia ręcznej synchronizacji stanów?

Tak, mamy takie zagadnienie na liście do zrobienia, aczkolwiek nie jest to trywialna sprawa i wymaga dokładniejszego przemyślenia aby ten mechanizm współgrał z modułem automatyzacji, na której to generalnie bazuje obecna aktualizacja stanów. Temat już rozpoznawaliśmy do wersji 50, ale przesunęliśmy go właśnie ze względu na pewne zawiłości w jego działaniu. Kiedy będzie? W tej chwili jeszcze nie odpowiem, ale mamy ten temat pod czapką.

 

Natomiast wyzwalanie automatu z samego tylko Subiekta będzie poprawione w wersji 51 (okolice czerwca).

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...