Skocz do zawartości

Wysyłka DPD przez WzA

Polecane posty

Witam.

Walczę z tym kolejny dzień i ciągle nic :(

Chciałem generować etykiety z Sello poprzez WzA i własną umowę DPD.

Próbowałem wszystkie kombinacje i ciągle otrzymuję błąd:  Wybrana metoda dostawy nie obsługuje tego zamówienia.

Aktualnie przerabiam wysyłkę: Allegro Kurier DPD.

Aktualnie w Dostawcach, operator przesyłki mam: DPD

Sposoby wysyłki - Wza i później wybrana: własna umowa DPD stworzona w umowach własnych w Allegro.

 

Co jest nie tak??

 

Link to postu

Trzeba dokładnie prześledzić jaką dostawę wybrał klient oraz na jakim serwisie był zakup i dokąd jest wysyłka.

Następnie w Sello, ten sposób dostawy Allegro powinien być powiązany z jakimś sposobem dostawy Sello a ten dalej z usługą w serwisie WzA w oknie konfiguracji WzA.

Najczęściej to tutaj występuje problem, że klient wybrał dostawę X i Allegro wymaga aby w WzA podać usługę X, a jest wybrana jakaś inna usługa dostawy.

 

Jeśli jest utworzona umowa własna w WzA i taka jest użyta w konfiguracji, to zachodzi pytanie, czy ta umowa na pewno obsługuje wysyłkę, jaką wybrał klient. Może to być np umowa na dostawę do PL zaś klient wybrał dostawę do CZ, której ta umowa własna już nie obsługuje. Albo klient wybrał dostawę z serii Allegro kurier DPD (czyli dostawa na umowie Allegro z DPD) i taką umowę trzeba podać, bo umowa własna to już nie to samo - to można skonsultować z Allegro czy faktycznie tak jest.

Link to postu

W dostawcach operatorem przesyłki jest firma kurierska, która zajmuje sie dostarczaniem przesyłki - czyli DPD. Jest to potrzebne przy wysyłaniu do Allegro numeru przesyłki, żeby Allegro potrafiło śledzić paczkę.

 

W sposobach wysyłki, jeśli użyty zostanie serwis WzA, należy w usługach wybrać taką, która odpowiada sposobowi dostawy, który wybrał klient. Jeśli wybrał Allegro kurier DPD i takie mapowanie jest ustawione w dostawie Sello, to dalej aby ta przesyłka poszła przez serwis WzA trzeba ustawić Umowa Allegro - Allegro kurier DPD.

Link to postu

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie. DPD działa. Po wysłaniu do WzA znacznik Statusu synchronizacji numeru.. nie zmienia się. Dzieje się to dopiero po pobraniu etykiety. Jest to prawidłowe działanie?

 

A proszę jeszcze o podpowiedź konfiguracji Allegro One Punkt.

 

Czy można w Wysyłkach towarów, zastosować komendę w TAGach, żeby skracała zwracaną wiadomość, gdyż czasem mam błąd, że opis paczki jest za długi?

Link to postu
4 godziny temu, Tomasz Kosak napisał:

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie. DPD działa. Po wysłaniu do WzA znacznik Statusu synchronizacji numeru.. nie zmienia się. Dzieje się to dopiero po pobraniu etykiety. Jest to prawidłowe działanie?

A czy przed pobraniem etykiety nr paczki znajduje się już w Sello?

 

4 godziny temu, Tomasz Kosak napisał:

Czy można w Wysyłkach towarów, zastosować komendę w TAGach, żeby skracała zwracaną wiadomość, gdyż czasem mam błąd, że opis paczki jest za długi?

Bez względu na to jakiego TAG-u używasz, każdy możesz skrócić modyfikatorem (szczegóły w pomocy pod F1):

 

image.png.65c7deb209b07ed8f8e6990dbcb0ed82.png

 

A jakiego TAG-u używasz i w jakim polu?

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.03.2024 o 21:07, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A czy przed pobraniem etykiety nr paczki znajduje się już w Sello?

 

Nie, w Sello nie ma nr paczki, w Allegro jest.

W dniu 21.03.2024 o 21:07, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Bez względu na to jakiego TAG-u używasz, każdy możesz skrócić modyfikatorem (szczegóły w pomocy pod F1):

 

 

 

A jakiego TAG-u używasz i w jakim polu?

 

Super o to chodziło, tylko coś nie działa :(

Chciałbym w opisie paczki, aby wypisywało jej zawartość.

Próbuję [Transakcja::ListaTowarow | substring=`20, 40`], ale po tym zwraca: stable style='font-size: 12px....itd.

Link to postu
3 godziny temu, Tomasz Kosak napisał:

[Transakcja::ListaTowarow | substring=`20, 40`]

Może najpierw usuń nadmiarowe spacje?

 

 

3 godziny temu, Tomasz Kosak napisał:

Nie, w Sello nie ma nr paczki, w Allegro jest.

Nie pobrałeś ich do Sello? Albo nie ustawiłeś, żeby Sello je pobierało?

Moim zdaniem Sello nie zsynchronizuje nr jeśli go nie ma...

Link to postu
16 godzin temu, Tomasz Kosak napisał:

Próbuję [Transakcja::ListaTowarow | substring=`20, 40`], ale po tym zwraca: stable style='font-size: 12px....itd.

Tag [Transakcja::ListaTowarow] zwraca tabelę HTML z listą towarów, więc modyfikator substring wycina jakiś fragment tego kodu tabeli. Do tego zastosowania się to nie nada, bo to nie jest lista rozdzielona przecinkami, tylko kod HTML.

 

Link to postu
6 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Tag [Transakcja::ListaTowarow] zwraca tabelę HTML z listą towarów, więc modyfikator substring wycina jakiś fragment tego kodu tabeli. Do tego zastosowania się to nie nada, bo to nie jest lista rozdzielona przecinkami, tylko kod HTML.

 

Oh, szkoda. A może jest jakieś inne rozwiązanie, abym mógł uzyskać listę towarów z nazwami Subiektowymi?

Link to postu

A ja dzisiaj próbuję wygenerować etykiety DPD i DPD pobranie. Jest błąd. Jakie kroki można podjąć dla naprawy?

 

image.png.4ebb339925e14891632c1cc6457d2e38.png

image.png.c4d4590b0c3e9a7ccb50d629f2b3158d.png

 

edit - rozwiązane:

znalazłem opcję (po zmianach ustawień w WzA) gdzie w SN usuwa się paczkę i tworzy następną, wcześniej błąd odnosił się do pierwszej błędnej synchronizacja z serwisem...

image.png.4fa6c44b80ef5c5e0ef6862d4268a46f.png

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
26 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W kolejnej wersji dodamy funkcję Zapomnij paczkę aby tworzyć ponownie bez ich usuwania w Sello NX. 

to dobrze, bo miałem jedną błędną i ciągle generowała błąd w dzienniku... teraz ją usunąłem i jest czysto

 

26 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

PS. Prośba, aby tematy Sello NX umieszczać na forum Sello NX :).

🫡

Link to postu

Nexo wychodzi mniej więcej w standardowych terminach.

  • Duża wersja wiosenna - marzec/kwiecień
  • Wersja letnia - czerwiec
  • Wersja jesienna z bonusami - październik
  • Malutka wersja zimowa - grudzień
  • Malutka wersja noworoczna - styczeń/luty

W tych mniejszych wersjach pojawiają się zazwyczaj zmiany prawne i w nich raczej nie pojawiają się nowe funkcje w innych programach. 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Mam taki komunikat: 

Ten numer przesyłki jest niepoprawny dla tego przewoźnika. Nie udało się zapisać zmian. Spróbuj ponownie.

Kod błędu: 400 Bad Request

 

Paczka generuje się w WzA, etykieta drukuje, ale przy synchronizacji wyskakuje ten błąd.

Dotyczy paczki z Allegro Kurier DHL

 

Mam ustawione tak:

Dostawca - operator przesyłki: Allegro

Sposoby wysyłki - WzA i później: Umowa Allegro Kurier DHL

 

Edytowane przez Tomasz Kosak
Link to postu
17 godzin temu, Tomasz Kosak napisał:

Dotyczy paczki z Allegro Kurier DHL

17 godzin temu, Tomasz Kosak napisał:

Dostawca - operator przesyłki: Allegro

Tutaj jest problem. Operatorem przesyłki jest DHL a nie Allegro. Allegro w nazwie dostawy oznacza, że przesyłki nadawane są DHLem na umowie pomiędzy Allegro i DHL. Ale numer nadawczy, który potem jest wysyłany do Allegro należy do DHLa więc stąd błąd informujący, że ten numer nie jest poprawnym numerem przewoźnika Allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...