Skocz do zawartości

Dodawanie do transakcji wielu towarów jednocześnie

Polecane posty

Witam,

Zaktualizowałem Sello do wersji 1.16 ale wróciłem do wcześniejszej wersji gdyż funkcja dodawania towarów została zmieniona znacznie, przynajmniej dla nas na niekorzyść.

 

Po pierwsze przycisk INSERT powoduje dodawanie towaru jednorazowego a nie towaru z kartoteki jak zawsze. Po drugie można wyszukiwać towar wyłącznie skrótem CTRL+F a nie jak dawniej po prostu wpisując nazwę towaru. Po trzecie po naciśnięciu ENTER, jeśli nie jest zaznaczony żaden towar, po prostu zamyka się okienko dodawania.

 

Ogólna funkcjonalność dodawania kilku przedmiotów jednocześnie jest super ale czy da się zmienić z pozycji użytkownika aby dodawać towar z kartoteki po prostu naciskając INSERT? W Subiekcie możliwa jest edycja funkcjonalności tego przycisku.

Czy da się przywrócić wyszukiwarkę która działa gdy po prostu wpisuje się wyszukiwaną treść?

Wydaje mi się, że najlepiej byłoby gdyby (jeśli nie jest zaznaczony żaden towar z kartoteki), naciśnięcie przycisku ENTER powodowało wstawienie towaru który jest obecnie podświetlony. Zamknąć okienko dodawania towaru można naciskając ESC.

Link to postu
Po pierwsze przycisk INSERT powoduje dodawanie towaru jednorazowego a nie towaru z kartoteki jak zawsze

 

Został zmieniony na F2 - tak jak to jest zrobione w innych miejscach w programie. Z praktyki mojej wnioskuję, że zmiana nawyku zajmie nie więcej niż jeden dzień.

 

Po drugie można wyszukiwać towar wyłącznie skrótem CTRL+F a nie jak dawniej po prostu wpisując nazwę towaru.

Jest to skutek uboczny zastosowania znaczników w widoku. Zostanie poprawione niebawem. Podobnie z enterem.

 

 

Link to postu

To ja mam jeszcze dwie uwagi do dodawania nowych towarów z kartoteki. Czy można by było wprowadzić taką funkcjonalność, że przy dodawaniu towaru od razu można by było zmienić ilość towaru, która ma się znaleźć w transakcji? Jest to dla nas o tyle ważne, że my prawie zawsze sprzedajmy większą ilość towarów z danego rodzaju, dlatego najpierw musimy dodać wszystkie pozycje a później dodatkowo zmieniać ich ilość. Druga sprawa, po dodaniu kilku towarów ich kolejność w transakcji jest losowa, co dodatkowo utrudnia zmianę ilości towarów. Da się coś z tym zrobić?

Link to postu

Docelowo chcemy aby towary można było dodawać wprost z listy towarów w transakcji bez otwierania okna (jako opcja oczywiście). Na razie nie planujemy dalszej rozbudowy okna wybieranie towarów (w zasadzie nie rozbudowy a stworzenia od nowa, bo działają tam różne mechanizmy).

 

Z kolejnością losową się przyjrzymy, ale w jakiej kolejności miały by być umieszczane na liście?

Link to postu

Wg pola "Symbol towaru" (to by mi najbardziej odpowiadało) lub np. wg pola "Nazwa towaru". Proszę mnie zrozumieć, dosyć często dodaję towary z kartoteki do transakcji, zazwyczaj jest to kilkanaście/kilkadziesiąt towarów i prawie zawsze w ilości większej niż jeden. Przy nowym sposobie dodawania towarów, najpierw wyszukuję je wszystkie i je dodaję a po ich dodaniu muszę jeszcze zmienić ich ilość. A w związku z tym, że kolejność dodanych towarów jest losowa jest to bardzo utrudnione.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...