Skocz do zawartości

Sello nie widzi jednej z bazy danych

Polecane posty

Sello 1 znajduje serwer i wyświetla bazy danych, jednak nie wszystkie, do tej do której chcę się podłączyć nie widzi.
Do tej bazy podłączone mam selo NX, czy to może być tego powodem ? (chciałbym zrezygnować z sello nx na rzecz sello 1)

Jeżeli tak to jak odłączyć sello NX by podłączyć sello 1 ? Seaktywacja w sello NX nie pomaga.

Dziękuję 

sello1.thumb.png.ec01fef2322f0a84835c6495b5d295f2.png

Link to postu
5 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak. Nie można podpiąć Sello1 do bazy nexo, na której jest Sello NX, bo rodzi to pewne komplikacje. 

Odłączenie Sello NX z bazy może nie być takie proste. Muszę skonsultować temat.

Jakieś wiadomości ? Dobrze jakbym dziś mógł podpiąć sello 1 aby nie robić tego w poniedziałek przy najwyższym ruchu.
Dziekuję.

 

Link to postu

Potrzebowaliśmy trochę czasu na zweryfikowanie rozwiązań.

 

W Sello1 w konfiguracji połączenia z Subiektem nexo można ręcznie wpisać nazwę bazy Subiekta, przy czym należy pamiętać, aby jej nazwę poprzedzić prefiksem Nexo_. Czyli jeśli baza nazywa się moja_firma to należy wpisać Nexo_moja_firma.

 

 

Link to postu

Mamy obecnie podłączone sello nx, czy w sello nx potrzeba coś wyłączyć lub deaktywować ?
Czy sello 1 i sello nx może równoczesnie działać na tej samej bazie ?

Czy jeżeli włączymy na tym samym komputerze sello 1 i w tym samym czasie sello nx to czy nie uszkodzim bazy, będą oba sello działać w tym samym czasie ?

 

 

Edytowane przez Rafał Felkel
Link to postu
2 godziny temu, Rafał Felkel napisał:

Mamy obecnie podłączone sello nx, czy w sello nx potrzeba coś wyłączyć lub deaktywować ?

W Sello NX wyłączyłbym wszystkie synchronizacje z poziomu parametrów zamówień wysyłkowych oraz parametrów ofert internetowych.

 

2 godziny temu, Rafał Felkel napisał:

Czy sello 1 i sello nx może równoczesnie działać na tej samej bazie ?

Nie zalecamy takiego działania, dlatego możliwość podłączenia się Sello1 do takiej bazy z istniejącym Sello NX jest zablokowana. Jeśli samo Sello NX tylko było uruchomione na bazie nexo ale nie jest używane, to nie powinno się wydarzyć nic złego. Natomiast wspólna praca na obu programach jednocześnie na tej samej bazie nexo nie była testowana i może dochodzić do sytuacji nieprzewidzianych. W szczególności można zrealizować dwa razy to samo zamówienie z obu programów.

 

2 godziny temu, Rafał Felkel napisał:

Czy jeżeli włączymy na tym samym komputerze sello 1 i w tym samym czasie sello nx to czy nie uszkodzim bazy, będą oba sello działać w tym samym czasie ?

Uruchomienie Subiekta nexo i Sello 1 nie powinno powodować problemów. Ale wykonywanie synchronizacji i działanie na tych samych danych z Sello1 i z Sello NX to już proszenie się o kłopoty :). Może nie w uszkodzeniu bazy, ale w możliwości realizacji zamówień dwa razy - to co wspomniałem wyżej. Nie testujemy takiego rozwiązania to też mogą wystąpić jakieś inne zgrzyty - więc jeśli już taka praca występuje to najlepiej aby były użyte inne konta Allegro w Sello1 i inne w Sello NX, aby wzajemnie nie wchodziły sobie oba programy w drogę.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...