Skocz do zawartości

Fiskalizacja zdalna

Polecane posty

Od wczoraj siedzę aby móc drukować paragony z laptopa na drukarce fiskalnej podłączonej do komputera stacjonarnego w biurze, niestety poległem.

Mam drukarkę fiskalną Posnet THERMAL HS FV EJ, która w swojej konfiguracji posiada Interfejs TCP/IP, ale złącza ethernet to nie posiada. W instrukcji jest napisane

 

W drukarkach POSNET THERMAL-A HS EJ istnieje możliwość ustawienia komunikacji z urządzeniem po protokole

TCP/IP.

W tym celu należy nadać drukarce adres IP, wybrać interfejs (COM1, COM2 lub USB) a następnie ustawić dla niego

odpowiednie parametry transmisji.

Domyślne parametry : prędkość - 9600, bit danych - 8, bit stop -1, parzystość - brak, sterowanie przepływem – brak.

Szczegółowy opis funkcji znajduje się w „Instrukcji dla Programistów” dostępnej do pobrania ze strony internetowej

www.posnet.com

 

Czytałem również o "Fiskalizacji zdalnej" w subiekcie pod klawiszem F1, ale to chyba nie dotyczy  mojego przypadku.

 

Czy ktoś pracuje w taki sposób ? ewentualnie niech coś skrobnie jak to prawidłowo rozwiązać.

Link to postu

Łącze się z Tobą w bólu... :)

 

Mi od lat nie udało się nawet uruchomić drukowania paragonów ze wszystkich komputerów w sieci lokalnej (na drukarce podłączonej do serwera przez COM). Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją obsługi Insertu i nie tylko. Straciłem mnóstwo czasu, pomagali mi nawet znajomi informatycy i nic :(

Link to postu

Cały problem polega na tym, że większośc tych drukarek to nie są typowe urządzenia USB.

Niby podłącza się je jako USB, ale potem instaluje sterownik, że system widzi je jako COM.

 

Swoją drogą zainstalowanie sterownika POSNETu w Windows 8 jest tak bestialsko trudne, że bez tutoriala niewykonalne dla osoby która nie robi tego codziennie.

A wszystko przez to, że wielka firma POSNET nie jest w stanie zakupić za 700 zł rocznie certyfikatu do podpisania cyfrowego sterownika.

Na szczęście POSNET oferuje taki tutorial, tyle, że w windowsie angielskim, w polskim trzeba się domyślać, czy aby na pewno wybrałem odpowiednią opcję.

http://www.posnet.com.pl/files/3655/Instrukcja_in...nikow_USB.pdf

 

Instrukcja instalacji w Win8 ma 12 stron A4, fakt, że ze screenami.

Wstyd na całej linii.

 

Tak czy inaczej myślę, że print server do zwykłych drukarek na USB mógłby nie działać. Ale to tylko moje przypuszczenie.

Link to postu

Zagłębiłem się wczoraj w "Fiskalizację zdalną" i działa tak jak trzeba.

 

Zrobiłem:

 

Komputer z fizycznie podpiętą drukarką fiskalną (adres IP 192.168.1.100)

 

1. Zainstalowałem najnowszą "fiskalizację zdalną";

2. Program automatycznie wyszukał drukarkę;

3. W kasiarzu dodałem drukarkę "Fiskalizacja zdalna" tak jak to opisane jest w pomocy subiekta "Konfiguracja serwera"

4. W zaporze windowsa dodałem wyjątek na port TCP 3542 dla połączeń przychodzących.

 

Komputer przenośny:

 

1. Zainstalowane najnowsze sterowniki urządzeń zewnętrznych ze strony inserta

2. W kasiarzu dodałem drukarkę "Fiskalizacja zdalna", wskazując jej adres tcp://192.168.1.100:3542 i o takiej samej nazwie.

3. W zaporze windowsa dodany port 3542 na połączenia wychodzące.

 

 

Proste jak budowa cepa, a w pomocy subiekta zawsze muszą zamieszać stosując nazwy "instalacja klienta"

 

 

P.S. Błąd jaki robiłem wcześniej to instalacja na laptopie "Fiskalizacji zdalnej", teraz pozostaje rozwiązać sprawę z kopią elektroniczną, bo obecnie program blokuje stare połączenie.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Odnośnie fiskalizacji zdalnej

Moje spostrzeżenia - kiedyś korzystałem z tej opcji jednak zrezygnowałem

a dlaczego ?

Ponieważ jak działa to działa i jest ok ale czasami zdarza się jak to bywa z siecią.. różne dziwne awarie i przerwy w pracy.. czasami wystarczy mały zanik zasilania i już coś się zafiskalizuje lub nie i o czym inny pracownicy nie wiedzą i poszczają np. raz jeszcze ten sam paragon... a cała sprawa dopiero wychodzi na koniec miesiąca gdy sprawdza się raport .. no chyba ze ktoś ma czas sprawdzać codziennie z systemem sprzedażowym... a jeśli ma czas sprawdzać codziennie to raczej nie ma dużo paragonów a tym samym używanie fiskalizacji zdalnej jest jest zbędne.... z drugiej strony jak ktoś potrzebuje fiskalizacji zdalnej bo ma masę paragonów to lepiej kupić kolejna drukarkę.....

Link to postu

Nie zawsze drukarka stoi w miejscu pracy na subiekcie.

Niektórzy mają podzieloną pracę tak, że jeden pracownik obsługuje aukcje i drukuje paragony, a one wychodzą w zupełnie innym pokoju - u pakowaczy.

 

Swoją drogą to nieco mnie dziwi to podwójne fiskalizowanie tego samego.

Przecież pakowacz widzi, że jest paragon lub nie.

Drukujący powinien wydać komendę drukowania jeden raz i powtórzyć ją tylko wtedy gdy dostanie sygnał od pakowacza, że brakuje paragonu.

 

W zasadzie widzę tu winę drukującego i to niezależnie od tego czy będzie drukował zdalnie czy lokalnie - jak nie będzie panował nad robotą tylko klikał na oślep nowe paragony, to nigdy nie dojdziecie do ładu  :)

Link to postu

Z podwójną fiskalizacją chodziło mi o to że puszczam paragon on z drukarki nie wychodzi wcale... a potem na raporcie dobowym jest podwójnie :)

 

ale to raczej jakiś problem z drukarką, bo szczerze nie spotkałem się aby do pamięci fiskalnej zapisało się coś co nie zostało wydrukowane.

Natomiast spotkałem się z przypadkiem kiedy to Subiekt nie oznaczył wydrukowanego paragonu jako fiskalnego i pozwalał na ponowny wydruk.

Link to postu
  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Trzeba by dopytać subiektowców.

 

 

Zdecydowałem się definitywnie na to rozwiązanie.

Pracowałem nad tym wiele godzin, największy problem to znalezienie SUZ kompatybilnego z drukarką fiskalną. Chociaż nie mam NEXO to zainstalowałem sobie na zwykłym Subiokcie GT najnowszę wersję SUZ:

 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/subiekt_nexo/ulepszenia/serwer_urzadzen_zewnetrznych.html

 

I to co nie chciało działać ruszyło od ręki.

Podlinkowuję dla innych.

W skrócie:

- na serwerze mam drukarkę fiskalną

- paragony robię z laptopa po WIFi lub z komputera pakowacza. Testowane też po VPN.

 

Mega przydatne.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...