Skocz do zawartości

PZ na wydruku błędny koszt magazynowy

Polecane posty

54 minuty temu, Tomasz Bartodziej napisał:

Wydruk to ostatnie zdjęcie (Auto PZ).

Wydruk widziałem, ale jak zwróciłem uwagę NIE zawiera informacji, o których Pan pisze / których Pan oczekuje.

 

54 minuty temu, Tomasz Bartodziej napisał:

Jak zrobić aby w pozycji RAZEM była suma kosztu magazynowego (23915,56+225,66=20.141.22)

Przede wszystkim nie robi się takich rzeczy, gdyż będą jeszcze bardziej mylące, razem prezentuje wartość dokumentu (netto lub brutto). Koszt prezentuje się jako dodatkową informację z etykietą "Wartość magazynowa" lub "Koszt" (proszę zobaczyć prezentację na wydruku WZ).

 

Każda modyfikacja w oczekiwanym zakresie wymaga edycji wzorca poza programami InsERT (Wzorce wydruku->F1).

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

Dodam tylko że przy odpowiednio dużym zamieszaniu w jednostkach miary taka różnica może być dużo większa niż Pańskie 2 grosze.

Poniżej PZ na której mamy towar, z jednostką podstawową tona a dodatkową kg i przy wprowadzeniu dokumentu z liczbami jak u Pana mamy taki efekt jak niżej.

Dodałem kolumny "ilość w podst. jm" i "cena mag." żeby pokazać co się stało:

image.png.0445dda9429e86d878b83cb144b78de2.png

 

 

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu

aż tak drastycznej zmiany jednostek nie mamy, zmiany są pomiędzy m2 a m3 :)

 

chodzi o to że księguję schematem PZ na towary i rozliczenie zakupu (300-xxx). Dowodem źródłowym jest PZ a jego wartość nie zgadza mi się z dekretem. Z drugiej strony księguję fakturę (to są tyko zakupy wnt) i rozliczam ją z PZ przez konto 300. Do tej pory robiłem to na raty, czyli najpierw schematem wrzucałem do rej. vat fakturę i z ręki zmieniałem na 23%. Później kolejnym schematem zapis z ewidencji vat dekretowałem do rejestru księgowego. Jednocześnie od razu na dekrecie wyliczałem różnicę z tych zaokrągleń i doprowadzałem do zerowego salda na koncie 300 bo obraz z ewidencji vat nie ma kosztu magazynowego. Jak na wydrukowanym PZ była inna wartość niż faktyczny koszt magazynowy to na koniec zabawy szukałem tych różnic i nie było to fajne. 

 

W przyszłym miesiącu będę to robił jednym schematem z poziomu faktury zakupu WNT z pliku epp więc nie będzie rozjazdu. Jednocześnie takie wnt trafi mi do vat i kh, gdzie automatycznie wyliczy mi się ta różnica. Wolałbym aby zapis księgowy zgadzał się w wydrukiem pz i stąd moje zapytanie na forum. 

 

 

 

 

Link to postu
11 godzin temu, Tomasz Bartodziej napisał:

W przyszłym miesiącu będę to robił jednym schematem z poziomu faktury zakupu WNT z pliku epp więc nie będzie rozjazdu. Jednocześnie takie wnt trafi mi do vat i kh, gdzie automatycznie wyliczy mi się ta różnica.

Należało tak robić od początku.

 

11 godzin temu, Tomasz Bartodziej napisał:

Wolałbym aby zapis księgowy zgadzał się w wydrukiem pz i stąd moje zapytanie na forum. 

Tak również.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...