Skocz do zawartości

Jak usunąć pozycję z FV

Polecane posty



Wystawiłem fv z kilku WZ, niestety po czasie zorientowałem się, że jedna z pozycji jest błędna (nie była widoczna na wydruku bo była jako materiał usługi), jak mogę ją teraz usunąć by towar wrócił na stan? Nie mogę usunąć z FV bo jest powiązana z WZ i tak samo nie mogę usunąć na WZ.

Proszę pokazac komunikat przy próbie usuwania tej FS, bo w Subiekcie nie ma takiego ograniczenia, więc najwyraźniej coś Pan namieszał w tym opisie.
Link to postu

Dla klienta miałem wystawionych kilka WZ, z tego zrobiłem  jedną zbiorczą FV na koniec miesiąca, niestety okazało się, że na jedną WZ trafił sprzęt przypadkowy, który nie został użyty (wyszło gdy próbowaliśmy sprzedać towar a pokazało stano "0"). Pozycja na fakturze stworzona jako UJ i całość towaru podpięta jako materiał dla tej UJ, więc faktury końcowej dla klienta nie muszę modyfikować, bo on tej pozycji nie widzi, a wycena całość była zrobiona prawidłowa, muszę tylko jedną pozycję towarową przywrócić na stan, przy próbie usunięcia tej pozycji z FV mam komunikat:
image.png.0ce31f01201a868ac72771985e64ea2d.png

i ilość zmienia się na "0" , ale towar nie wraca na magazyn, bo jest dalej na powiązanej WZ.

Jeśli tę pozycję chcę usunąć na WZ to pod prawym klawiszem myszy opcja "Usuń pozycję" jest niedostępna:

 

image.png.5c9b8321e6e1426c37955dba35754da0.png

ilości na WZ też nie mogę modyfikować:

image.png.819019aba83113a5149b7d8e1c235452.png

 

Link to postu

No i wszystko jasne!

Pan próbuje Pan usunąć jedną pozycję z FS (czego się nie da), a my mówimy o tym żeby usunąć całą FS i wystawić ją jeszcze raz.

Po usunięciu FS dokumenty WZ wystawione wcześniej nie znikną i będzie mógł Pan je jeszcze raz wybrać i wystawić tę FS ponownie, wpisując oczywiście poprawne daty i numer.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...