Skocz do zawartości

Sello DEN - eksport do Poczty Polskiej i DPD

Polecane posty

Czy tak samo będzie wyglądał support z Waszej strony ? 

 

Pisałem kilkukrotnie na PM i odpowiedzi są po tygodniu bądź wcale ich nie ma. Ze względu na fakt, że kontakt jest niemalże niemożliwy wybrałem SmartBL. Działa z wszystkimi możliwymi kurierami. Cena jest zdecydowanie wyższa aczkolwiek support przyzwoity - odpowiadają tego samego dnia do 2-3 godzin max. Przy sprzedaży kilkaset paczek dziennie (300-500) nie można ryzykować z tak wątpliwym oprogramowaniem.

 

Twórcą programu życzę wielu klientów aczkolwiek przy braku wsparcia tylko szaleńcy zdecydują się na wybranie oprogramowania z brakiem supportu.

 

Jeśli są jakieś problemy z jego wdrożeniem wystarczy pisać:

1. Pracujemy obecnie nad tym czy tamtym

2. Mamy problem z tym czy tamtym

 

Klienci czekają cierpliwie - do czasu - ale nie czują się olewani.

 

Jest stara zasada: Klienta bardzo łatwo zdobyć, ale sztuką jest go utrzymać. Szansa na to iż klient do nas wróci gdy poczuje się urażony (olany) graniczy z cudem.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Link to postu

Przykre że tak się dzieje.

 

Niestety na Allegro u wielu sprzedawców jest tak samo.

Kiedyś chciałem kupić telefon.

 

Więc napisałem do paru sprzedawców z jakimiś głupimi pytaniami w stylu ile lat jest gwarancji, mimo iż było to na aukcji, aby sprawdzić czy jest z nimi jakiś kontakt.

Odpowiedział tylko jeden.

Link to postu

Do wszystkich oczekujących - tak wiem, że miało być i będzie... specjalnie w tym celu podpisaliśmy umowę z PP na odbiory osobiste - u mnie nazywa się to Pocztex Kurier48 (żeby tylko dodać ten ficzer do programu ;)).

Niestety nawał pracy spowodował, że nie było nawet chwili żęby usiąść do tego projektu.

 

Właśnie usiadłam, zaktualizowałam Sello do 1.17 i na Sandboxie Webapi odpaliłam kilka testowych aukcji z E-Przesyłką i....

szczerze to już nie wiem jak to powinno działać. A specjalnie czekałam na tą wersję aby obsłużyć e-przesyłki...

 

Niestety ale dane które trafiają z Allegro do Sello (chodzi o punkt odbioru) różnią się od tego co zwraca Api Poczty (screen - brak słowa 'Ulica') - ciężko mi teraz jakokolwiek sensownie połączyć ten punkt odbioru (nie ma ID punktu po stronie Allegro) aby na 100% być pewnym że wybrany został właściwy. Myślałam, że może po samym kodzie pocztowy - niestety okazało się, że pod jednym kodem pocztowym może być kilka punktów odbioru PP :(

 

sello-den-eprzesylka.png.e78a8dfdb99e42cb9221b375d1e17bc7.png

 

Niestety brak czasu nie pozwolił doszlifować tego, a że to raczej jest hobby - więc wybaczcie ale nie mogę poświęcić się temu w 100%. U nas narzędzie na tyle na ile ma działać - działa. Chcieliśmy wprowadzić odbiory osobiste więc je wprowadzimy, jeszcze odrobina cierpliwości. Przygotowałam już system licencyjny pod to narzędzie więc lada dzień mogę puścić demo w świat.

 

No i na koniec wszystkim zawiedzionym - bez urazy Panowie, to tylko malutki program nie ma o co się złościć ;) przy Sello na pewno dłużej czekaliście na niektóre funkcje ;)

 

 

Link to postu

Spokojnie. Rozumiem opisaną sprawę... jednak po prostu trzeba było wcześniej napisać co sie dzieje - bo ludzie po prostu poczuli się wprowadzeni w błąd.

 

Miało być a nie ma.

Na zdane pytania - odpowiedzi nie ma.

Programu - nie ma.

 

Więc każdy zrozumiał że z tego chyba nic nie będzie.

 

Zapewne nie tylko Mnie zależy na działaniu prawidłowym tego typu aplikacji.

Jeśli tylko mógłbym pomóc, mogę postawić stronę pod ten soft oraz przygotować Manual dla użytkowników, przetestować w praktyce działanie itp.

 

Pozdrawiam. 

Link to postu

Nie odbiory osobiste tylko odbiory w punkcie ;)

 

Pisałem już kilka razy, że w obecnej sytuacji nie ma tego za bardzo jak zrobić. Jedyna metoda to (poza tym moim obejściem ;) ) - Sello od 1.17 zwraca adres urzędu do odbioru (bodajże wpisuje go do notatki). Trzeba by pobrać ten adres z Sello i porównać z adresem z pliku xml z placówkami poczty polskiej, dzięki czemu można by go zamienić na ten numer PNI placówki, żeby dało się wyeksportować e-przesyłki (odbiór w placówce). Plik xml z placówkami powinien być automatycznie aktualizowany jak tylko zostanie uaktualniony na serwerach poczty polskiej. Porównując adresy powinno się porównać wszystkie pola - nazwę placówki, ulicę, numer i kod pocztowy ale nawet to nie gwarantuje, że nie będzie pomyłek z tym numerem PNI.

 

Można też pisać do Allegro na forum WebAPI, z prośbą o dorobienie do WebAPI eksportu tego numeru PNI. Im więcej osób zgłosi im taką sugestię tym bardziej będą chętni do jej dodania i problem przestanie być problemem :)

Link to postu

Pisałem już kilka razy, że w obecnej sytuacji nie ma tego za bardzo jak zrobić. Jedyna metoda to (poza tym moim obejściem ;) ) - Sello od 1.17 zwraca adres urzędu do odbioru (bodajże wpisuje go do notatki). Trzeba by pobrać ten adres z Sello i porównać z adresem z pliku xml z placówkami poczty polskiej,

 

tak też uczyniłam (np. ten screen) - w tabelce widoczny jest adres pobrany z Allegro, a w okienku adres widoczny w API poczty.

 

W sumie wymyśliłam proste rozwiązanie. Sprawdzam po kodzie pocztowym - jeżeli pod danym kodem jest kilka urzędów program wymusi ręcznie wybór odpowiedniego urzędu.

Link to postu

Spokojnie. Rozumiem opisaną sprawę... jednak po prostu trzeba było wcześniej napisać co sie dzieje - bo ludzie po prostu poczuli się wprowadzeni w błąd.

 

Miało być a nie ma.

Na zdane pytania - odpowiedzi nie ma.

Programu - nie ma.

 

Więc każdy zrozumiał że z tego chyba nic nie będzie.

 

Zapewne nie tylko Mnie zależy na działaniu prawidłowym tego typu aplikacji.

Jeśli tylko mógłbym pomóc, mogę postawić stronę pod ten soft oraz przygotować Manual dla użytkowników, przetestować w praktyce działanie itp.

 

Pozdrawiam. 

 

Strona jak pod taki programik to chyba za dużo ;) Zrobię krótkiego manuala tutaj na forum - każdy będzie mógł zerknąć. Obsługa banalnie prosta...

Link to postu

Kiedy można się spodziewać dema ?

I co dokładnie będzie program obsługiwał firmy spedycyjne / rodzaje wysyłek ?

 

Jeżeli uda mi się przetestować wszystko dziś wieczorem to do jutra powinna być dostępna pierwsza beta z pełną funkcjonalnością.

 

Dostępna będzie Poczta Polska, DPD i DHL (tutaj muszę jeszcze dokończyć implementację)

Link to postu

Ok, pierwsza publiczna wersja testowa :)

 

http://lic.kasybialystok.pl/sello-den/

 

Program sypnie błędami przy pierwszym uruchomieniu (proszę klikać OK - niestety nie było czasu aby to upiększać :) )

 

Pierwsze co należy zrobić po uruchomieniu - przechodzimy do ustawień (Menu -> Ustawienia) i wypełniamy danymi:

 

Pole Dodaj plik konfiguracyjny zostawiamy i nie klikamy przycisku - służy do dodania kolejnego pliku konfiguracyjnego (wtedy kiedy chcemy obsłużyć więcej niż jedną bazę Sello).

 

Baza Sello nie wymaga wyjaśnień - po wypełnieniu danymi klikamy Sprawdź. Jeżeli wszystko ok - nic nie wyskoczy a na dolnym pasku okna pojawi się informacja o prawidłowym połączeniu.

 

Dalej wypełniamy pole PP (Poczta Polska) - login i hasło do e-nadawcy oraz numer rachunku bankowego (dla przesyłek pobraniowych).

 

W DPD wypełniamy tylko pierwsze trzy Login, Hasło i masterfid (to jest pole 'klient' widoczne przy normalnym logowaniu do webklienta).

 

W zakłądce Wysyłka przypisujemy odpowiednie formy wysyłki dla konkretnej formy dostawy. Kurier 48 obsługuje odbiory osobiste w punkcie.

 

Po wypełnieniu wszystkiego klikamy zapisz - program się zrestartuje. W lewym górnym rogu wybieramy konto Allegro na którym będziemy pracować, wybieramy PP lub DPD i klikamy Wczytaj paczki.

 

Zostaną wczytane paczki z zakładki Paczki / Do wysyłania (w Sello). Przy odbiorach osobistych dodatkowo może pojawić się konieczność wyboru punktu odbioru (kiedy pod jednym kodem pocztowym istnieje więcej niż jeden punkt odbioru).

Zaznaczamy paczki, które chcemy przekazać do wysłania (ew. klikamy zaznacz wsyzstko) i klikamy Wyślij.

 

PP - przechodzimy do strony internetowej e-nadawcy  / Ustawienia i sprawdzamy czy zaznaczona jest opcja: Pokaż bufory webapi w przygotowanych.

Od teraz paczki wysłane z Sello DEN będą widoczne jako przygotowane paczki w e-nadawcy (dalej obsługujemy je standardowo - czyli drukujemy etykiety).

 

DPD - kliknięcie wyślij spowoduje uruchomienie dodatkowego procesu i Windows poprosi o uprawnienia do jego uruchomienia. Po wysłaniu paczek logujemy się do webklienta - paczki są zatwierdzone - pobieramy duplikaty etykiet i drukujemy. W DPD jest istotne aby na czas zmieniać hasło (tzn. kiedy pojawia się komunikat o konieczności zmiany hasła należy to od razu zrobić) - inaczej program nie będzie funkcjonował prawidłowo.

 

 

Zarówno w PP jak i DPD na etykiecie drukowany jest numer paragonu / faktury (oczywście pod warunkiem że wystawiliśmy taki dokument w Sello / SGT ).

Numer przesyłki PP / DPD w momencie wysłania paczek z Sello DEN od razu pojawia się w Sello.

Wypuszczam to w takiej wersji jak jest bo niestety brak czasu żeby to upiększyć a w najbliższych dniach nie zapowiada się żeby miało być łatwiej ;)

Mamy jeszcze wersję z DHLem - jeżeli będą chętni poproszę o sygnał.

Dodatkowe formy dla PP możemy dorobić w miarę 'od ręki' z tymże sprawdźcie czego Wam ewentualnie brakuje, żeby w ogóle zacząć pracę z programem.

 

Na ten moment demo jest funkcjonalne bez ograniczeń przez 14 dni. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to przedłużymy ten okres do momentu zakończenia publicznych testów (aczkolwiek u nas to już działa od dłuższego czasu bez problemu)

 

Licencjonowanie zmienimy na zależne od ilości przesyłek wysyłanych dziennie:

- do 5 paczek dziennie - free

- do 50 paczek dziennie - 20 zł netto rocznie

- dowolna ilość paczek - 100 zł netto rocznie

 

 

 

 

Link to postu

Mamy w Sello skonfigurowaną Pocztę na podane niżej formy / rodzaje wysyłek.

Jak powiązać to z Sello Den ? Z tego co widać nie ma tam tylu rodzajów ?

 

Poczta Polska - List Polecony Priorytetowy Gabaryt A

Poczta Polska - Paczka Pocztowa Ekonomiczna Gabaryt A

Poczta Polska - Paczka Pocztowa Ekonomiczna Gabaryt B

Poczta Polska - Paczka Pocztowa Priorytetowa Gabaryt A

Poczta Polska - Paczka Pocztowa Priorytetowa Gabaryt B

 

Przygotowałem automatyczną transformatę, która rozróżnia typy i rodzaje przesyłek oraz przygotowuje jeden plik wsadowy do zaimportowania w EN - czyli da się to prawidłowo obsłużyć.

 

Niestety nie uda się chyba w aktualnej wersji Sello Den prawidłowo tego skonfigurować ?

 

Jakaś pomoc / podpowiedź ?

Link to postu

Po aktualizacji:

Jakoś ciężej wybiera się serwer oraz bazę tzn. serwer po kolejnym wpisaniu pozostał zapisany ale baz nie doczytuje tylko trzeba wpisać z ręki, wtedy doczytują się opcje konfiguracji do poczty polskiej z Sello lecz niestety możliwe jest wybranie > przypisanie tylko:

 

Poczta Polska > wybór drop działa

 

Polecony:

priorytet A > wybór drop działa

ekonomiczny A > wybór drop działa

priorytet B > wybór drop NIE DZIAŁA - nie doczytuje wartości do wyboru

ekonomiczny B > wybór drop NIE DZIAŁA - nie doczytuje wartości do wyboru

 

Paczki:

priorytet A > wybór drop NIE DZIAŁA - nie doczytuje wartości do wyboru

ekonomiczny A > wybór drop NIE DZIAŁA - nie doczytuje wartości do wyboru

priorytet B > wybór drop NIE DZIAŁA - nie doczytuje wartości do wyboru

ekonomiczny B > wybór drop NIE DZIAŁA - nie doczytuje wartości do wyboru

 

Przesyłka biznesowa:

kurier 48 > wybór drop działa

kurier 48 pobranie > wybór drop NIE DZIAŁA - nie doczytuje wartości do wyboru

 

Także można ustalić / wybrać tylko 4 dropdown-y spośród 11, 7 nie działa.

Link to postu

Niestety przy próbie zapisu ustawień poczty wyskakuje jakiś error. Następnie program się restartuje dalej pozwala już zapisywać bez błędów - wywołuje kolejne restarty przy zapisie ale wartości ustawione są nieczytelne (przy długich nazwach nie widać co jest wybrane) lub się resetują ponieważ po wejściu w pole zawsze wyświetla się pierwsza dostępna opcja wyboru.

 

Ponadto gdzie mamy ustawić:

Przesyłka pobraniowa ekonomiczna Gabaryt A

Przesyłka pobraniowa ekonomiczna Gabaryt B

Przesyłka pobraniowa priorytetowa Gabaryt A

Przesyłka pobraniowa priorytetowa Gabaryt B

 

?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...