Skocz do zawartości

Ile czasu zajmuje Wam przygotowanie 1 pozycji towaru od zera do wystawienia?

Polecane posty

Chciałem porównać ile czasu schodzi Wam na kompletne przygotowanie towaru do wystawienia. Na pewno mniej więcej każdy może to jakoś określić.

 

Wiadomo, że na szybkość wystawiania ma wpływ wiele czynników, np.

-gdy ktoś ma dojście do gotowych baz danych ze zdjęciami i opisami,

-podejście do wystawiania, jedni się przykładają, a drudzy olewają sprawę dając jedno zdjęcie i trzy linijki opisu,

-i wiele innych.

 

Ale nie prowadzimy tutaj badań laboratoryjnych tylko ogólną wymianę poglądów na ten temat :)

 

No i czy zgodzicie się ze mną, że przygotowanie towaru do wystawienia to najbardziej czasochłonna praca przy sprzedaży internetowej? Oczywiście poza pakowaniem ale to efekt pracy. Przecież o to chodzi żeby mieć jak najwięcej paczek :)

Link to postu

Od razu napiszę, że ja się przykładam do przygotowania towaru do wystawienia i niestety schodzi na to dużo czasu. Jakieś 3 roboczo-godziny na jeden produkt, a może nawet więcej. Zależy czy produkt chce z nami współpracować czy nie :)

Link to postu

U mnie razem ze zdjęciami będzie to jakieś 1,5 h.

Niektórzy sprzedawcy kopiują to co jest u dystrybutora, zarówno opis jak i zdjęcia.

 

Mnie jako kupującego zawsze denerwowały te aukcje - klony.

Zawsze brakowało jakiejś informacji, o którą mi chodziło.

 

Dlatego ja zawsze opisy robię sam, a zdjęcia daję od dystrybutorów jedynie w sytuacjach gdy dany produkt jest drogi i fabrycznie zablistrowany/zaplombowany.

 

I chyba warto tak robić, bo przeprowadziłem kiedyś test.

Miałem produkt, który u konkurencji kosztował 31,50 zł.

A u mnie 33 zł.

Różnica w cenie kolosalna.

 

U konkurencji opis był ze strony producenta.

A u mnie mój własny, rozbudowany.

 

Moje towary schodziły bez problemu pomimo wyższej ceny. ;D

 

 

Link to postu

Fotografie:

pracownik - 100 sztuk / h

średnio 3 foto / towar

 

Obróbka graficzna

pracownik - 100 sztuk / h

wycinanie, cieniowanie, wyostrzanie, podkręcanie - głównie skrypty akcji w Photoshop

 

Opis towaru

pracownik - 60 sztuk / h

 

Czyli:

U mnie razem ze zdjęciami będzie to jakieś 5 min.

 

Link to postu

Wow... jak to możliwe? :)

 

Fotografie:

pracownik - 100 sztuk / h

średnio 3 foto / towar

100 zdjęć na godzinę? U nas godzina schodzi na samo ustawianie światła pod daną grupę towarów :)

Chyba, że w danej branży są to w miarę małe jednorodne przedmioty gdzie wszystkie ustawienia są zawsze takie same, np. płyty CD,DVD. U nas przedmioty są w zakresie wielkości od malutkich, po takie gdzie korzystamy z teł 3m długości. Na samo przygotowanie przedmiotu do zdjęć też schodzi masę czasu.

 

Opis towaru

pracownik - 60 sztuk / h

Wow... nikt nie pisze tak szybko żeby średnio 60 towarów opisać na godzinę? A do tego pomierzyć, zważyć, itd.? Na samo zastanowienie się, co chce się napisać, ułożyć zdanie, też chwilę schodzi.

No chyba, że Twoja branża nie wymaga opisów technicznych i są one krótkie :)

 

W każdym razie domyślam się, że chodzi o małe jednorodne towary :)

Link to postu

Zdjęcia + obróbka + opis + ustawienie szablonów w sello + wrzutka do sklepów internetowych + opisy (także pod pozycjonowanie) + sprawdzenie > jakieś 0,45 - 2 h / 1 szt. towaru.

 

Oczywiście jak seryjnie to się zaoszczędzi trochę czasu na automatyzmie, ale jak by ktoś mi na to poświęcił 5 min to bym się zastanowił, czy nie robi tego zbyt pobieżnie...

Link to postu

Najwięcej ze zdjęciami, w końcu nowych towarów nie przybywa przynajmniej u mnie w takiej ilości abym miał na raz jak kolega etc 60sztuk to obrobienia.

 

Jeżeli mam nowy towar to mam 1 lub 2 sztuki, wtedy dla każdego towaru jest robione kilkanaście zdjęć w różnych pozycjach powiedzmy trzech, następnie obróbka zdjęcia, stworzenie miniaturki.

 

Ogólnie żeby go dodać to przynajmniej 3h.

 

Najłatwiej jest kiedy rzeczywiście mam dobre zdjęcia producenta i nie ma potrzeby ich zmieniać wtedy idzie znacznie szybciej.

Link to postu

U mnie po prostu musi to być zautomatyzowane żeby dodawać 3000 towarów miesięcznie

i wówczas każda dodatkowa a niepotrzebna minuta dla każdego towaru to duży koszt

Opis to 3 linijki + wymiary, ważenie niepotrzebne

ustawienia do zdjęć bez żadnych zmian

 

Nie mogę generować dużych kosztów skoro cena sprzedaży jednej sztuki towaru nie przekracza średnio 10 zł

Link to postu

U mnie po prostu musi to być zautomatyzowane żeby dodawać 3000 towarów miesięcznie

i wówczas każda dodatkowa a niepotrzebna minuta dla każdego towaru to duży koszt

Opis to 3 linijki + wymiary, ważenie niepotrzebne

ustawienia do zdjęć bez żadnych zmian

 

Nie mogę generować dużych kosztów skoro cena sprzedaży jednej sztuki towaru nie przekracza średnio 10 zł

 

OMG ! 3000 nowych towarów miesięcznie  ???

 

Czym handlujesz ? Bo mi do głowy w takich ilościach przychodzą tylko części elektroniczne :D

Link to postu

Kilka różnych sklepów/asortymentów

 

to co piszę dotyczy tego z odzieżą używaną dziecięcą :)

każda sztuka - unikalny towar :)

 

To i tak godne podziwu. Większość z nas pewnie nigdy nie zbliży się do tej szybkości. No i wniosek taki, że muszę sobie kupić większy bat żeby siebie bardziej motywować do pracy ;):D :D :D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...