Skocz do zawartości

Możliwość odznaczania zaznaczonych pozycji na wszystkich listach [Rozwiązanie]

Polecane posty

[EDYCJA: rozwiązanie podał HotKey w odpowiedzi numer 4 poniżej]

 

Możliwość odznaczanie na gridach zaznaczonych pozycji - bardzo uprzejmie proszę o jej dodanie. Na pewno będzie to ułatwienie dla wszystkich, we wszystkich miejscach.

 

Jak wybieramy do zaznaczenia na dowolnej liście (gridzie) pozycje to możemy je zaznaczyć na tysiące sposobów (LPM, z Ctrl, z Shift, Ctrl+A, klawiaturą, itd.). Ale problem w tym, że raz zaznaczonej pozycji nie można już odznaczyć. Mega denerwujące gdy zaznaczymy jakąś pozycje błędnie i musimy ponownie wybierać wszystkie pozycje od nowa. Lub uniemożliwia korzystanie ze skrótu Ctrl+A celem zaznaczenia wszystkich pozycji i odznaczenia tych kilku wybranych. Kliknięcie na zaznaczonej pozycji np. LPM + wciśnięty Ctrl, powinno ją odznaczać, tak jak to jest we wszystkich innych programach. Innymi słowy - ponowne kliknięcie na zaznaczonej pozycji powinno ją odznaczać (cofać zaznaczenie). Tak działają wszystkie zaznaczenia, nawet zaznaczenie plików w Windowsie :) Jest to mega denerwujące przy zaznaczaniu pozycji do zmian zbiorczych.

Spoiler


odznaczanie_zaznaczonych_pozycji_na_gridach.jpg.b624c6e513c3cd2025b1c6a395a03a58.jpg

Dlaczego nie można odznaczyć tej zaznaczonej pozycji na liście. Na przykład poprzez kliknięcie na niej LPM z wciśniętym Ctrl? Jeśli zauważyłem, że błędnie zaznaczyłem pozycję to muszę zaznaczyć wszystkie pozycje od nowa pomijając tą jedną. Na tym przykładzie nie jest to trudne bo chciałem zaznaczyć wszystkie pozycje pod rząd pomijając tą jedną. Ale na drugim przykładzie to czas stracony liczony jest już w minutach ;)

 

Spoiler


odznaczanie_zaznaczonych_pozycji_na_gridach_2.jpg.5bdfb6252e7e89918c8b120a780e2e1b.jpg

Na tym przykładzie to już jest mega denerwujące. Musiałem wybrać do zmian zbiorczych pojedyncze towary z listy. Nie zawsze jest przecież możliwość ich przefiltrowania. No i oczywiście pomyliłem się i zaznaczyłem nie ten towar co chciałem. I teraz trzeba odznaczyć wszystkie towary i zacząć je zaznaczać ponownie. Przecież pomyliłem się raptem z jedną pozycją, a muszę zaznaczać dziesiątki/setki innych od nowa. I do tego muszę bardzo uważać na co klikam żeby znowu się nie pomylić bo jak się człowiek drugi raz pomyli to zaczyna się mówienie w obcych językach, głównie łacinie ;) A wystarczyłoby żeby była możliwość odznaczenia zaznaczonej pozycji.

 

 

 

To samo zresztą jest na wszystkich gridach w Subiekcie GT ale Subiekt GT to nie jest rozwijający się program tak jak Sello, więc tam już się tego nie doczekamy. Być może w nexo? Ale w Sello bardzo by to pomogło. Każdy zaznacza pozycje na wszystkich gridach i na pewno często się myli lub rozmyśli, i chciałby cofnąć zaznaczenie ale się nie da. A tu już mamy wybranych i zaznaczonych 100 innych pozycji, no i zaznaczanie od nowa.

 

Bardzo uprzejmie proszę o dorobienie takiej funkcjonalności. Skorzystają na tym wszyscy. Założę się, że nawet Team Sello często się myli z zaznaczaniem pozycji na gridach i też muszą chłopaki anulować zaznaczenie i zaznaczać od nowa.

 

PS

Hmmm... czy w TS są tylko chłopaki?

Link to postu
  • 2 lata później...

No ale przecież to już jest.  ;D ;D ;D

 

 

Załóżmy, że pomyłkowo zaznaczyłeś 4 linie, a chciałeś 3, zatem:

1) wciśnij lewy CTRL

2) wciśnij LPM w tej trójkącik na linii którą chcesz odznaczyć -> robi to zaznacz / odznacz (tylko uceluj dokładnie w czarny trójkącik - bo inaczej nie zadziała). Czary-Mary:

 

Widzisz fokus (granatowe obramowanie) wokół rekordu który właśnie odznaczyłem ;D

Proszę o plusiki !!!

 

 

odynaczanie.png?raw=1

Link to postu

Ja nie mogę :D :D :D

 

HotKey jesteś genialny! Za takie coś to ja Ci będę plusiki klikał przez cały rok ;) No i działa to również w Subiekcie GT :)

 

Nie mogę uwierzyć, że przez cały ten czas nikt na to nie wpadł :D :D :D

Link to postu

Za takie coś to ja Ci będę plusiki klikał przez cały rok

 

 

Dzięki! ;D ;D ;D

 

Jakby tego nie było to bym się chyba zapłakał, albo mówiłbym już tylko po łacinie przy rozliczaniu wpłat od Klientów z karty PAYU ;D ;D ;D

 

Ta możliwość faktycznie oszczędza mnóstwo czasu :D

 

 

Tak! Działa też w Subiekcie :D

Link to postu

Nie mogę uwierzyć, że przez cały ten czas nikt na to nie wpadł :D :D :D

 

 

Ja Sello odkrywam cały czas, ale mam jeszcze drugiego hita - na to wpadłem kilka dni temu.

Ta funkcja jest tak głęboko schowana, a w rozmiarze taka maluuuuuutkaaaaa, że tutaj też prawdopodobnie wielu będzie jak ja - zaskoczonych ;D

(Aby zadziałało musi być podany link do paczki, albo numer paczki wpisany i zaznaczone "generuj automatycznie").

 

@ BarteK - ta funkcja jest strasznie potrzebna - czy można tę kontrolkę przenieść trochę "wyżej"? Tzn, żeby nie trzeba było tyle okien otwierać ... Tyle czasu używam Sello a jest to tak głęboko zakamuflowane i takie maciupińkie, że w życiu bym się nie domyślił co to to je, a będę teraz tego notorycznie używał ...

 

 

 

 

 

paczka_link.png?raw=1

Link to postu

Ja Sello odkrywam cały czas...

O tym wiedziałem ale korzystam z linków w moich wiadomościach o wysyłce.

 

@ BarteK - ta funkcja jest strasznie potrzebna - czy można tę kontrolkę przenieść trochę "wyżej"? Tzn, żeby nie trzeba było tyle okien otwierać ... Tyle czasu używam Sello a jest to tak głęboko schowane i takie maciupińkie, że w życiu bym się nie domyślił co to jest, a będę teraz tego notorycznie używał ...

Popieram - najlepiej do kolumny "numer nadania", np. można dodać tą kontrolkę przed numerem paczki.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

No ale przecież to już jest.  ;D ;D ;D

 

Kurczę, że tego nie znalazłem działając od chyba ponad 10 lat w Sub. i od dużych kilku w Sello - dziwne, ale OK.  Że inni forumowicze o podobnym lub dłuższym stażu tego nie znali - podobnie.  Ale że Insert o tym nie wiedział?  To już przechodzi ludzkie pojęcie po prostu...  :o

W każdym razie dziś po dość długiej przerwie zajrzałem na forum w innej sprawie - tam rozwiązania na razie nie widzę, ale i tak było warto.  Dzięki wielkie  :)

 

Proszę o plusiki !!!

Chętnie kliknąłbym od razu 10, niestety nie da się...

Link to postu

Pamiętam gdy MS wypuścił Office 2007 ze wstążką.

 

Ludzie zaczęli wpadać w zachwyt, że to rewolucyjna wersja Offica, bo tyle nowych funkcjonalności dodali.

Sumowanie w Excelu, układ strony w Wordzie, kolorowanie tła komórek.....

 

Tylko ci co znali te programy wyrywali sobie włosy, gdzie teraz jest to formatowanie warunkowe, czy menu Akapit.

:D

Link to postu
Ale że Insert o tym nie wiedział?  To już przechodzi ludzkie pojęcie po prostu...  Szok

 

Grid jest zewnętrzną kontrolką, nie był pisany przez nas, więc takie wyjątkowo dziwne, jak na powszechnie uznawane standardy, działanie mogło być odkryte tylko przez przypadek. Być może kiedyś pradawni programiści pracujący przy implementacji tego grida w Subiekcie GT o tym wiedzieli, ale później ta wiedza przepadła  - no i kto mógł wpaść na pomysł, żeby klikać w pierwszą kolumnę :).

 

Chętnie kliknąłbym od razu 10, niestety nie da się...

W Twoim imieniu mogę to zrobić :)

 

Tylko ci co znali te programy wyrywali sobie włosy, gdzie teraz jest to formatowanie warunkowe, czy menu Akapit.

Dlatego w nowych wersjach jest pole z napisem: Powiedz mi, co chcesz zrobić :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...