Skocz do zawartości

Wybór szablonu domyślnego przy wystawianiu z różnych kont

Polecane posty

Wnoszę o dodanie do sello opcji wystawiania przy pomocy szablonów domyślnych w zależności od wybranego konta aukcyjnego. W tej chwili można przypisać jeden domyślny szablon do aukcji. Docelowo dobrze było by, gdyby przy wystawianiu z konta X sello wybierało "domyślny szablon dla konta X", przy wystawianiu z konta Y "domyślny szablon dla konta Y".

Link to postu

Wnoszę o dodanie do sello opcji wystawiania przy pomocy szablonów domyślnych w zależności od wybranego konta aukcyjnego. W tej chwili można przypisać jeden domyślny szablon do aukcji. Docelowo dobrze było by, gdyby przy wystawianiu z konta X sello wybierało "domyślny szablon dla konta X", przy wystawianiu z konta Y "domyślny szablon dla konta Y".

Oczywiście popieram :)

Link to postu

To Ty też masz 2 konta ?

Ja mam już gotowych jakieś 10-15 kont na Allegro ale sprzedaję obecnie na jednym :) Sello ma jeszcze trochę braków w kwestii obsługi wielu kont, np. te same szablony maili do wszystkich kont, kontrola ilości magazynowych, itd. więc nie pakowałem się w drugie konto.

 

PS

A po co kombinowałbym tak bardzo z tymi polami własnymi ;) Mam cel i z każdą kolejną wersją Sello zbliżam się do niego :)

 

Chciałbym nieśmiało zaznaczyć, że póki co nie doczekaliśmy się kropki w środku, a Wy takie rzeczy ....

No to przy okazji poprawy kropki można by i to poprawić :)

Link to postu

 

Ja mam już gotowych jakieś 10-15 kont na Allegro ale sprzedaję obecnie na jednym :) Sello ma jeszcze trochę braków w kwestii obsługi wielu kont, np. te same szablony maili do wszystkich kont, kontrola ilości magazynowych, itd. więc nie pakowałem się w drugie konto.

 

 

Hmm..

Co da się osiągnąć przez taką ilość kont ?

 

Branżowanie ich ?

 

Bo na Allegro spotkać można wielu sprzedających, dla których wiele kont to kłopot i umieszczają w opisach informacje typu:

-sprawdź nasze komentarze na innych kontach AleMaKota2, AlaMaKota3 ....

-zobacz ofertę na kratki kominkowe na naszym innym koncie KratkiSuper43434

.....

 

A dla mnie jako kupującego jest też z tym problem, bo nie mogę kupić u JEDNEGO sprzedawcy tego co chcę i zapakować do jednej paczki, zapłacić jednym PayU....

 

 

 

Link to postu

 

Ja mam już gotowych jakieś 10-15 kont na Allegro ale sprzedaję obecnie na jednym :) Sello ma jeszcze trochę braków w kwestii obsługi wielu kont, np. te same szablony maili do wszystkich kont, kontrola ilości magazynowych, itd. więc nie pakowałem się w drugie konto.

 

 

Hmm..

Co da się osiągnąć przez taką ilość kont ?

 

Branżowanie ich ?

 

Bo na Allegro spotkać można wielu sprzedających, dla których wiele kont to kłopot i umieszczają w opisach informacje typu:

-sprawdź nasze komentarze na innych kontach AleMaKota2, AlaMaKota3 ....

-zobacz ofertę na kratki kominkowe na naszym innym koncie KratkiSuper43434

.....

 

A dla mnie jako kupującego jest też z tym problem, bo nie mogę kupić u JEDNEGO sprzedawcy tego co chcę i zapakować do jednej paczki, zapłacić jednym PayU....

 

 

 

 

Sądzę, że jedno konto główne - tam jesz cała oferta. I dodatkowe z przynajmniej częścią asortymentu. Wtedy generujesz większą sprzedaż wg mnie.

Link to postu

Sądzę, że jedno konto główne - tam jesz cała oferta. I dodatkowe z przynajmniej częścią asortymentu. Wtedy generujesz większą sprzedaż wg mnie.

Ja tak samo uważam.

 

Poza tym są:

1. Sprzedawcy co sprzedają na wielu kontach i chwalą się tym - zalety: zabezpieczenie przed konkurencją, negatywem, itd.

2. A są też sprzedawcy co sprzedają na różnych kontach ten sam towar w różnych cenach ;) - zalety: takie robienie samemu sobie konkurencji, możliwość testowania różnych cen, sprzedaż towarów gorszej jakości, itd.

 

 

Zawsze ten co sprzedaje na 2 i więcej kontach ma większe prawdopodobieństwo, że sprzeda 2 i więcej razy od tego co sprzedaje tylko na jednym koncie. Aczkolwiek to zależy od branży. Bo w niektórych kategoriach to są tacy liderzy co zbierają 80% klientów, a reszta sprzedawców musi się dzielić tymi pozostałymi 20% klientów. Na szczęście z tych kilkunastu milionów użytkowników Allegro jest się czym dzielić nawet jak nie jest się liderem :)

Link to postu

 

Hmmm......

Czyli chcecie mi wmówić, że mam sprzedawać na innym koncie te wszystkie towary, które są w jakiś sposób przecenione ?

 

Genialne ! happy-018.gif

 

 

Tylko trzeba trochę komentarzy nabić, bo od kopertki to nikt nie kupi....

 

Nawet nie przecenione (choć to też opcja - wtedy można np. dać wyższe koszty wysyłki), zapewniam, że w tej samej cenie też się sprzedają na różnych kontach. Raz tu, raz tam... Jednemu się nie spodoba wygląd aukcji X, to może kupi na wyglądzie Y...

 

Jesień to dobry okres na zdobycie komentarzy. Wielu nowych kupujących patrzy na towar nie na reputację sprzedawcy.

Link to postu

Czyli chcecie mi wmówić, że mam sprzedawać na innym koncie te wszystkie towary, które są w jakiś sposób przecenione ?

Na przykład. Problem w tym, że to drugie konto musi zarobić na swoją licencję Sello więc musi być na nim konkretna sprzedaż, żeby nawet te sto parę złotych za licencję się zwróciło. Sprzedaż tylko przecenionych towarów to może być ciężko. A pasowałoby żeby to konto też zarobiło trochę pieniążków dla nas, tzn dla Ciebie :)

 

Tylko trzeba trochę komentarzy nabić, bo od kopertki to nikt nie kupi....

Najpierw to trzeba coś kupić z tych kont, żeby w ogóle mieć jakiekolwiek komentarze i wtedy kopertka znika ;)

 

Dlatego już buduję sobie bazę kont i za każdym razem kupuję z innego konta ;) Poza tym to zawsze lepiej wygląda jeśli ktoś ma konto na Allegro od "Roku Pańskiego A.D. 1999", nawet jeśli faktycznie zaczął sprzedawać w 2015r ;)

 

Jednemu się nie spodoba wygląd aukcji X, to może kupi na wyglądzie Y...

I to też bardzo dobry argument.

Link to postu

 

Na przykład. Problem w tym, że to drugie konto musi zarobić na swoją licencję Sello więc musi być na nim konkretna sprzedaż, żeby nawet te sto parę złotych za licencję się zwróciło. Sprzedaż tylko przecenionych towarów to może być ciężko. A pasowałoby żeby to konto też zarobiło trochę pieniążków dla nas, tzn dla Ciebie :)

 

W zasadzie to jeszcze przydała by się inna domena do emaila.

A to kolejne 100zł rocznie.

No chyba żeby te "gorsze" konta obsługiwać z onetu :)

W zasadzie można. Jak się okażą bardziej potrzebne, to wtedy można pomyśleć o domenie.

No i te konta muszą zarobić chociaż 10zł miesięcznie na sklep allegro.

Same koszty.

 

Dlatego już buduję sobie bazę kont i za każdym razem kupuję z innego konta ;) Poza tym to zawsze lepiej wygląda jeśli ktoś ma konto na Allegro od "Roku Pańskiego A.D. 1999", nawet jeśli faktycznie zaczął sprzedawać w 2015r ;)

 

 

Hmmm...

No masz rację. Niektórzy patrzą na długość stażu.

 

 

 

Link to postu
W zasadzie to jeszcze przydała by się inna domena do emaila.

 

Jeśli ma być profesjonalnie to koniecznie trzeba zrezygnować z darmowych maili. Jak do mnie przychodzi jakiś mail z reklamą (czyli spam) i widać, że to nie firmowy email to do spamu leci dwa razy szybciej... Co do ceny - stówka to dużo. Można wybrać jakąś domenę z rozszerzeniem regionalnym i tańszego usługodawcę. Cena może spaść. A przy okazji postawić jakąś prostą stronkę, która będzie reklamowała nasz główny sklep internetowy...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...