Skocz do zawartości

Sprawniejsze wyszukiwanie transakcji/paczki

Polecane posty

Wiadomości e-mail odbieram od klientów z osobnego klienta pocztowego. Nie używam do tego Sello. Rozwiązując jakąś sprawę kopiuje nick allegro/nazwisko/adres e-mail i wyszukuje w Sello transakcji/paczki aby dowiedzieć się szczegółów. Wg mnie filtry do wyszukiwania mogłyby być bardziej inteligentne i dostęp do wyszukiwarki szybszy. Proponuję wprowadzić jakiś skrót klawiszowy, który pozwoli na wprowadzenie ciągu znaków do wyszukiwania we wcześniej zdefiniowanej kategorii i zakładki.

Przykład: Czytam właśnie e-mail od klienta i pyta kiedy przesyłka została wysłana. Kopiuje jego adres email i przechodzę do Sello aby się tego dowiedzieć. Jestem akurat na jakiejś zakładce powiedzmy Towary. Wciskam kombinacje klawiszy "Ctrl+Alt+F" i pojawia się mi okno do którego wklejam adres e-mail klienta. Sello w tym momencie przechodzi do wcześnie zdefiniowanej zakładki "Wszystkie" w kategorii "Transakcje" dla kont allegro "wszystkie" i automatycznie wybiera filtr który wyszukuje po adresie e-mail bo sam wykrył, że szukana fraza to adres e-mail (obecność znaku "@").

Nie musiałbym przechodzić do odpowiedniej kategorii i zakładki czekając aż Sello przemuli przejście do tej zakładki. Nie musiałbym również sprawdzać jaki jest obecnie ustawiony filtr wyszukiwania i jakie konto allegro jest zaznaczone. Znacznie usprawniło by mi to pracę.

Nie musiałyby wszystkie opcje być zintegrowane do tej opcji z tym skrótem klawiszowym. Przykładowo "inteligentny" filtr mógłby być już wbudowany i zamiast wybierać co chcemy szukać, sam by to za nas wykrył. Dla adresów email: obecność znaku "@", dla adresów obecność "ul"/"kodu pocztowego xx-xxx"/"miejscowości", dla nr nadania jakiś stały prefiks, dla numerów telefonów ciąg cyferek o określonej długości

Link to postu

Takie rzeczy to na razie tylko w nexo :). Myśleliśmy już o takiej wyszukiwarce ale w najbliższym czasie nie będziemy mieli czasu na jej realizację. Zapisałem jednak powyższe sugestie.

 

Bartku, chciałbym zapytać o nexo. Mam pomóc jednej firmie wystartować z sello i subiektem. Zapytałbym czy polecasz nexo, ale na to pytanie będzie Ci zapewne trudno odpowiedzieć  :P. Więc zapytam czy da się określić procentowo ile funkcjonalności ze współpracy sello>SGT jest już w sello>nexo?

 

A może użytkownicy nexo się wypowiedzą co do tematu?

Link to postu

W zasadzie prócz kilku mniejszych funkcji są zapewnione podstawowe scenariusze, czyli pobieranie towarów, wystawianie dokumentów. Nie ma natomiast importu zamówień do Sello oraz nie można z Sello wywołać okna z Subiekta (np z fakturą czy kontrahentem). Są niestety konieczne pewne zmiany w samym Subiekcie więc to też nie zależy do końca od nas. A w przypadku nowych programów jakim jest cała linia nexo, duży nacisk położony jest na dopracowanie funkcji podstawowych tychże programów.

 

Zawsze można pobrać Subiekta nexo i uruchomić wersję testową z Sello i sprawdzić samemu :).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...