Skocz do zawartości

Automatyczna zmiana ilości sztuk

Polecane posty

Witam,

Mam pytanie czy jest możliwość w sello automatycznej zmiany ilości sztuk przedmiotu na zgodny z ilość mag.?

Dodam że wszystkie aukcje znajdują się w zakładce przygotowane i są one przed każdym wystawieniem powielane i zmieniana jest ilość sztuk.

Można to jakoś zautomatyzować?

Ponieważ zmiana kilkuset aukcji dziennie jest czasochłonna.

Pozdrawiam,

Marek

Link to postu

Po kliknięciu "wystaw ponownie..." pojawia się okno i można wybrać ilość:

-taka sama jak na aukcjach źródłowych

-nie sprzedana na aukcjach źródłowych

 

Powiel aukcje jak sama nazwa wskazuje oznacza skopiowanie aukcji i tu nie ma żadnych opcji.

 

Jedyna możliwość żeby podczas wystawiania aukcji była automatycznie wstawiana ilość jaka jest faktycznie na magazynie to utworzenie szablonów aukcji i przypisanie ich do towarów, i wystawianie aukcji za każdym razem z modułu towary opcją "wystaw wg domyślnego szablonu". Więcej na ten temat w poradniku jak wystawić pierwszą aukcję - sprawdź listę porad do Sello z mojej stopki.

 

A jeśli chcesz pracować tak jak dotychczas to możesz sobie w module aukcje przygotowane dodać kolumnę z ilością towarów na magazynie - ułatwi to ręczne poprawianie ilości.

 

Pewnie można by to zrobić z poziomu SQL'a i jakoś zmienić ilość w aukcjach przygotowanych zapytaniem ale ja tutaj nie pomogę bo nie umiem.

 

To chyba wszystkie opcje jakie masz :)

Link to postu

Bartek pisałeś kiedyś o nowym forum.

 

Może dałoby radę wprowadzić w nim oprócz punktów za ciężką pracę, także ordery ?

 

Wtedy moglibyśmy jednogłośnie przyznać BanBanPanowi order za tą listę porad :D

Nie przesadzaj :) Nikt z tej listy nie korzysta ;)

A poza tym ordery to się dawało w PRL'u ;)

 

Achievmenty ;).

:)

Link to postu

może punkty jak w payback ? 1000 pktów i dostaniesz uścisk dłoni s(twórcy) sello xD

lol-037.gif

 

To mi przypomniało jak w jednej firmie kolega spytał się swojego szefa co dostanie jak wykonana zleconą pracę na 200%, a szef mu odpowiedział że uścisk dłoni szefa. No to kolega wykonał robotę... na 50% ;)

Link to postu

może punkty jak w payback ? 1000 pktów i dostaniesz uścisk dłoni s(twórcy) sello xD

 

 

Ale to musielibyśmy wprowadzić książeczki z prezentami do wyboru, bo może zamiast jechać do Wrocławia ktoś wolałby dopłacić i otrzymać ręcznik  ;D:P

 

A poza tym uważam, że Lista jest używana.

Zobacz PanBanBanie jak mało użytkowników pyta o rozwiązania problemów odkąd jest ta Lista.

I została przeczytana od deski do deski już ponad 1200 razy.

 

Nie sądzę, aby to wszystko nabił Bot Googla :P

 

Szkoda tylko, że nikt inny nie podpowiada rozwiązań.

Choć z drugiej strony to co podpowiadać, jak już wszystko jest :D

 

Link to postu

Ale to musielibyśmy wprowadzić książeczki z prezentami do wyboru, bo może zamiast jechać do Wrocławia ktoś wolałby dopłacić i otrzymać ręcznik  ;D:P

To ja i tak wolałbym jechać do Wrocławia po uścisk dłoni szefa :) A czy było kiedyś jakiekolwiek spotkanie Teamu Sello z użytkownikami? Bo coś promocja tego produktu kuleje ;)

 

Były już GT Roadshow i nexo Roadshow.  Kiedy będzie Sello Roadshow?

 

Link to postu

Byliśmy dwa razy na spotkaniu grupy Allegro kiedy się jeszcze te imprezy odbywały w Poznaniu :). Swojej jako takiej imprezy nie organizowaliśmy.

No właśnie... taka duża firma... najpopularniejszy program do obsługi Allegro...

 

To bardzo uprzejmie proszę dopisz to do swojej listy sugestii ;)

 

Akurat grudzień to pewnie w Insercie dział marketingu pracuje nad budżetem i kampaniami marketingowymi na przyszły rok. Można by im szepnąć słówko ;)

Link to postu

jak będą darmowe drinki i hostessy (ale nie takie podobne do diabełka sello) to z chęcią przybędę :)

Wydaje mi się, że nawet bez tych drinków i hostess to też byś przybył ;) I pewnie minimum kilkadziesiąt innych osób, zwłaszcza stali forumowicze :)

 

A jeśli zorganizowaliby takie spotkanie w formie jak organizuje je Grupa Allegro to byłaby to bardzo ciekawa wymiana poglądów i doświadczeń osób zainteresowanych tym samym - rozwojem Sello :)

 

Absolutnie nie mogłoby to być zorganizowane w taki sam sposób jak nexo roadshow, czyli "przyjechali, pogadali i odjechali", bo przecież nie o to w takich spotkaniach chodzi. No ale dział marketingu Insertu musi się tu jeszcze bardzo dużo nauczyć ;) Mam odpowiednie doświadczenie w tej materii więc jakby co to służę darmową pomocą :)

 

Ale oczywiście nie mamy się co nakręcać bo Sello dla Insertu to jest taki sobie program ;) i pewnie zamiast dać parę groszy na imprezę Sello to wolą je wrzucić do gigantycznej studni bez dna o nazwie nexo ;)

Link to postu

Z drugiej strony jednak, jeśli nie będzie sztywnych ram czasowych i merytorycznych to dojdzie do tego, że każdy przyjedzie ze swoimi problemami i będzie oczekiwał, że na miejscu je rozwiążemy ;).

 

Inna sprawa to organizacja, na którą też trzeba poświęcić niemało czasu i mówię tutaj o naszym czasie ;), nie czasie działu szkoleń i marketingu. Aczkolwiek nie wykluczam, że takich spotkań nie zorganizujemy - bo już myśleliśmy o tym.

Link to postu

Z drugiej strony jednak, jeśli nie będzie sztywnych ram czasowych i merytorycznych to dojdzie do tego, że każdy przyjedzie ze swoimi problemami i będzie oczekiwał, że na miejscu je rozwiążemy ;).

Zgadzam się, wszystko jest kwestią organizacji. Dlatego polecam swoje usługi ;)

 

W zaproszeniach można napisać czego oczekujecie po takim spotkaniu. Czyli zapewne: pokazanie na gotowym programie gdzie są błędy, wysłuchanie sugestii, pokazanie przydatnych ciekawostek, a po pomoc w konkretnych przypadkach trzeba będzie odesłać na forum. Pasuje też ustalić czy jest to spotkanie celem przyciągnięcia nowych użytkowników czy pogadanka ze starymi wyjadaczami Sello, którzy zanudzili by się na śmierć słuchając przez 4 godziny jak wystawić aukcje z Sello ;) Aczkolwiek i to też da się zorganizować dzieląc ludzi na grupy (nowi i obecni). Ja osobiście oczekiwałbym wykładu Bartka na temat ciekawych funkcji Sello, o których rzadko się mówi. No i chętnie poznałbym resztę tajemniczego Teamu Sello bo na forum chłopaki rzadko bywają ;)

 

PS

Minimum 8 godzin, a nawet dłużej, no i nie zapomnijcie o obiedzie w trakcie spotkania jak zrobili Ci od nexo - szkolenie 4 godziny w porze obiadowej bez jedzenia ;)

 

Inna sprawa to organizacja, na którą też trzeba poświęcić niemało czasu i mówię tutaj o naszym czasie ;), nie czasie działu szkoleń i marketingu. Aczkolwiek nie wykluczam, że takich spotkań nie zorganizujemy - bo już myśleliśmy o tym.

To po co w Insercie jest dział szkoleń i marketingu ;) Zamienić ich na dodatkowego programistę do TS ;) No i odwieczny problem znowu daje o sobie znać więc większość ankietowanych użytkowników Sello odpowiedziała, że woleliby żebyście przeznaczyli ten czas na rozwój Sello ;):D :D :D

 

W każdym razie pożyjemy, zobaczymy i może się kiedyś wszyscy spotkamy... ;)

 

 

Link to postu

Programiści, przynajmniej ich część, mają to do siebie, że siedzą w swoich norkach i programują. Nie liczyłbym na to, że zmusisz ich do wyjścia na światło dzienne ;).

 

Marketing ma swoją robotę. Ale nie wyobrażam sobie, żeby cokolwiek powstało bez naszego udziału, no bo jednak na Sello znamy się tutaj najlepiej ;). Trudno, żeby ktoś za nas organizował takie spotkanie.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Temat bardzo odbiegł od mojego pierwszego pytania :).

Jednak ja do niego powrócę.

Czy jest możliwość ustawienia ilości sztuk dla aukcji w zakładce przygotowane za pomocą np. skryptu SQL.

Tak aby ilość sztuk była równa ilości magazynowej.

Domyślam się że jest to możliwe.

Gdyby ktoś miał taki skrypt lub mógł go napisać byłbym bardzo wdzięczny.

Nasza firma wystawia wszystkie aukcje właśnie z zakładki przygotowane praktycznie nie korzystając z zakładki zakończone.

Niestety mamy teraz kilka tysięcy aukcji i ręczne wstawianie ilości sztuk jest bardzo czasochłonne.

 

Link to postu

Temat bardzo odbiegł od mojego pierwszego pytania :).

Jednak ja do niego powrócę.

Czy jest możliwość ustawienia ilości sztuk dla aukcji w zakładce przygotowane za pomocą np. skryptu SQL.

Tak aby ilość sztuk była równa ilości magazynowej.

Domyślam się że jest to możliwe.

Gdyby ktoś miał taki skrypt lub mógł go napisać byłbym bardzo wdzięczny.

Nasza firma wystawia wszystkie aukcje właśnie z zakładki przygotowane praktycznie nie korzystając z zakładki zakończone.

Niestety mamy teraz kilka tysięcy aukcji i ręczne wstawianie ilości sztuk jest bardzo czasochłonne.

A skąd trafiają aukcje do przygotowanych jak nie powielacie ich z zakończonych? Bo jeśli wystawiacie z towarów wg szablonów to można w ilości wstawić tag z dostępną ilością i podczas wystawiania sama wstawi Ci się dostępna ilość towarów.

Link to postu

Obawiam się, że taki sposób może rodzić tylko kłopoty.

 

Jak by nie patrzeć bierzecie do wystawienia za miesiąc stan towaru z dnia dzisiejszego.

 

Lepiej jest utworzyć szablony dla każdego produktu i wystawiać wtedy, kiedy przyjdzie na to czas.

 

Będziecie mieli zaktualizowane stany magazynowe, ceny, a jeżeli będziecie używać pól własnych, to także opisy.

 

Przecież często się coś zmienia. Choćby dochodzą nowe sposoby wysyłki jak Polecone Allegro. Trzeba to mieć w opisie.

 

Bez pól własnych i szablonów ciężko jest pracować efektywnie.

Link to postu

Dla nas jest to najmniej kłopotliwe i dzięki temu nie zapomnimy niczego wystawić :).

Z aktualizacją cen też nie ma kłopotu ponieważ powielając aukcję można zaktualizować cenę.

Co do stanów magazynowych coś wymyślę :).

Opisy to całkiem odmienna sprawa, robimy to całkowicie inaczej ale z aktualizacją danych na aukcjach nie ma najmniejszych problemów.

Link to postu

Z zapominaniem wystawienia też nie ma problemów jeśli się stosuje szablony :)

 

Wystawianie następuje z poziomu zakładki "Towary" gdzie jest filtr tylko towarów dostępnych i tylko tych, które są powiązane z serwisem aukcyjnym.

Więc te towary, które tam są - te trzeba wystawić  ;D

 

Można wówczas wystawiać zbiorczo.

Link to postu

Widzisz trochę się z tobą nie zgodzę w naszym przypadku nie jest tak lepiej.

Używając kompletów tak jak my to robimy.

Mamy 1 komplet podpięty pod aukcję a reszta towarów np 6 szt. nie podpięte.

Niestety chcemy je mieć w sello bo trzeba je zmieniać w transakcjach (jak ktoś kupi czerwony to muszę podpiąć czerwony pod akcję).

I ja teraz włączyłem ten filtr i wyświetla mi się 5889 szt towaru :) niewystawionego a mamy wszystko wystawione co potrzeba.

Niestety nie wszystko się sprawdza dla wszystkich w takim samym stopniu.

Dla nas szablony aukcji są praktycznie bezużyteczne choć z tego co piszesz pewnie to bardzo dobry sposób na wystawianie aukcji.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...