Skocz do zawartości

Czy dzisiaj (8.12.2014) wszyscy mają problem z pobraniem transakcji???

Polecane posty

Czy dzisiaj (8.12.2014)  wszyscy mają problem z pobraniem transakcji???

 

Ustawiliśmy szybkie pobieranie ( bez pełnych danych) i sama aktualizacja danych o klientach trwa ok 2h.

 

Czyżby całe Allegro webapi znów szwankowało czy może tylko u nas nawala?

 

Co jakieś 15 minut wyskakuje komunikat, że  trwa pobieranie parametrów z serwisu (mimmo, że przed włączeniem pobierania wymuszono pobranie parametrów i aktualizacji z serwisu).

 

Po godzinie otrzymałem komunikat:

 

W trakcie aktualizacji parametrów specyficznych dla konta w serwisie wystąpił błąd.

Nie udało się przygotować konta do  zmian *NAZWA KONTA*

?.

 

Link to postu

Nie, u nas wszystko w porządku. Błąd z komunikatu powinien sam minąć po jakimś czasie czyli jak na Allegro wszystko się poodświeża.

 

Można próbować to przyspieszyć restarem kompów z Sello i wymuszaniem pobrania parametrów, aż w końcu pobiorą się właściwe parametry. Zrestartuj jutro rano kompy, wymuś pobranie i daj znać czy błąd nadal występuje.

 

Co do pobierania danych to jak się wszystko odkręci z parametrami to zapuść pełne pobieranie danych i powinno być okej.

 

 

Link to postu

Pobieranie pełne zostało "zapuszczone" teraz tylko 20h oczekiwania...  :'(

A proszę napisz jeszcze o jakiej średniej dziennej ilości transakcji mówimy i jakie masz łącze internetowe (i czy jest dodatkowo obciążone) bo nie daje mi spokoju dlaczego pełne pobieranie danych miałoby trwać 20 godzin?

Link to postu

Łącze symetryczne 6 Mb w porywach do 8Mb. Ok. 1000 transakcji dziennie. w godzinach pracy obciążone normalnymi zadaniami jak np. maile itp.

Domyślam się, że komputery są odpowiednio szybkie więc to może tutaj jest problem? Pomijając fakt łącza symetrycznego, bo w tym przypadku odbieramy dane z Allegro to tylko 8Mb?

 

Ja przy znacznie mniejszej dziennej liczbie transakcji mam standardowe łącze 20Mb. I cały czas pobieram pełne dane (trwa to góra kilka minut). Dodatkowo mam w zapasie drugie łącze 80Mb ale ze względu na częste awarie (netia) to korzystam z niego prywatnie, czyli granie w godzinach pracy w multi... ;)

 

 

A czy w ogóle ktoś się orientuje czy Allegro limituje połączenia ze swoich serwerów czy umożliwia pobieranie z pełnymi prędkościami? Bo jeśli Allegro nie limituje prędkości to może wolne łącze jest główną przyczyną długiego pobierania danych? Wiadomo, że liczba transakcji też robi swoje ale wtedy byłoby chociaż wiadomo czy szybkość łącza ma tutaj istotne znaczenie. A do tego dochodzi obsługa maili, przeglądanie www, które są przeciążane reklamami, filmikami, flashami, itp. To jest poważne pytanie - jaki standard powinno się przyjąć dla Sello? Wyczytałem gdzieś, że obecnie przyzwoitym minimum do domowego zastosowania jest 20Mb/s. Pomijam fakt, że niektórzy szczęśliwcy mogą korzystać z prędkości 100, czy nawet 300Mb/s :)

Link to postu

Pełne pobieranie z jednego konta trwało ok. 7 godzin. Potem pojawił się komunikat o konieczności aktualizacji parametrów: "Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawna wersja kategorii lub pól sprzedaży. Proszę sprawdzić lokalne wersje i uaktualnić oprogramowanie!"

 

Co oczywiście zrobiłem i znowu puściłem pełne pobieranie. Niestety przybyło tylko ok 25% formularzy. W logu nie mam wcale informacji o odebraniu danych z formularzy pozakupowych.

Link to postu

Spróbuj jeszcze zapuścić na noc, może będzie mniejszy ruch na Allegro.

 

Niestety jak to napisał gdzieś Ks. Robak Allegro się sypie... Zobaczcie sobie na Cafe Allegro - nawet pracownicy Allegro przestali ludziom odpisywać  ;)

 

Link to postu

Jeśli pobieranie pełnych danych trwa aż tak długo to pobierajcie dane metodą szybką. Przed każdym pobraniem wykonajcie poniższe polecenie za pomocą programu serwisowego (admin.exe).

update reg_Data set rd_vbigint = null where rd_Name in ('LastJournalId', 'LastDealJournalId')

 

Spowoduje to zresetowanie licznika dziennika zdarzeń  i pobranie transakcji z około tygodnia.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

U Nas cały czas bardzo długo pobierają się transakcje oraz formularze. W sobotę kiedy włączyłem pełne pobieranie wieczorem - pobierało się do niedzieli do godziny 22, ale była aktualizowanie kategorii i wszystko poszło się.... .

 

Codziennie pobieramy przez wykonanie polecenia, które napisał Bartek, ale i takie pobieranie trwa około 15 godzin.

 

update reg_Data set rd_vbigint = null where rd_Name in ('LastJournalId', 'LastDealJournalId')

 

Wy też macie cały czas problemy?

 

Dodatkowo, przy pełnym pobieraniu danych jak i pobieranie przez polecenie Bartka, nie pobierają się klienci. Czy ktoś ma podobny problem, bo nie jestem w stanie stwierdzić czy Allegro nie przekazuje nam dane o klientach, czy po prostu nie zapisują się na serwerze?

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

Można to stwierdzić analizując log od Allegro. Proszę wysłać do nas na sello@insert.com.pl maila z linkiem do wątku, odeślemy instrukcję jak włączyć logowanie. Obawiam się jednak, że nie zajmiemy się tym przed świętami, biorąc pod uwagę czas pobierania.

Ile dziennie pojawia się nowych transakcji? Rozumiem, że normalnie transakcje pobierane są bez pełnych danych? Czy razem z transakcjami są pobierane jeszcze inne dane (aukcje, komentarze)?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...