Skocz do zawartości

poczta odbiór w punkcie, jak skonfigurować

Polecane posty

Witam, będziemy nadawać tzw e-przesyłkę nadajemy przesyłki biznesowe (kurier48) i wszystko działa, niestety mam problem jak dodać w sello przesyłki "odbiór w punkcie"

zrobiłem już pozycję w administracji Wysyłka towarów-sposoby wysyłki oraz wydruki, niestety nie ma tam nigdzie opcji odbiór w punkcie, a jest to dodatkowa opcja dla przesyłek biznesowych taka jak pobranie...

Wyczytałem że są jakieś transformaty ale jestem z tego zielony im dłużej czytam tym mam większy mętlik.

Link to postu

Wchodzisz w administracja ---> sposoby wysyłki ---> filtr "dostawca" --> poczta polska--> dodajesz nowy sposób wysyłki "odbiór w punkcie po przedpłacie/ eprzesyłka/paczka48

 

 

W nazwie sobie piszesz  "obriór w punkcie"

wydruki dodajesz jakie tam chcesz

sposoby dostaw - musisz wybrać - "odbiór w punkcie po przedpłacie/ eprzesyłka/paczka48"

 

i po bólu :)

 

analogiczne to samo dla odbiorów ale za pobraniem.

Mam nadzieję ze pomogłem

Link to postu
Wchodzisz w administracja ---> sposoby wysyłki ---> filtr "dostawca" --> poczta polska--> dodajesz nowy sposób wysyłki "odbiór w punkcie po przedpłacie/ eprzesyłka/paczka48

W nazwie sobie piszesz  "obriór w punkcie"

wydruki dodajesz jakie tam chcesz

sposoby dostaw - musisz wybrać - "odbiór w punkcie po przedpłacie/ eprzesyłka/paczka48"

no tyle to zrobiłem, tak jak napisałem w zapytaniu, ale nie ma tam checkboxa z opcją odbiór w punkcie, screen... Jeśli nie ma opcji zaznaczenia E=przesyłka to automatycznie przy eksporcie do en nie zaznacza mi że jest to e-przesyłka...

 

sello.jpg

 

Link to postu

Wchodzisz w administracja ---> sposoby wysyłki ---> filtr "dostawca" --> poczta polska--> dodajesz nowy sposób wysyłki "odbiór w punkcie po przedpłacie/ eprzesyłka/paczka48

W nazwie sobie piszesz  "obriór w punkcie"

wydruki dodajesz jakie tam chcesz

sposoby dostaw - musisz wybrać - "odbiór w punkcie po przedpłacie/ eprzesyłka/paczka48"

no tyle to zrobiłem, tak jak napisałem w zapytaniu, ale nie ma tam checkboxa z opcją odbiór w punkcie, screen... Jeśli nie ma opcji zaznaczenia E=przesyłka to automatycznie przy eksporcie do en nie zaznacza mi że jest to e-przesyłka...

 

sello.jpg

 

 

Jeśli nie korzystasz z transformaty do odbiorów w punkcie (pozwala po ręcznym wpisaniu nr PNI Urzędu do pola NIP odbiorcy, w EN uzyskać właściwą etykietę) to musisz ręcznie poprawiać w EN-ie.

Link to postu

Tak swoją drogą to zespół sello powinien opracować gotowe transformaty i takie podstawowe rzeczy powinny być dostępne bezpośrednio z sello, a tu się okazuje że większość rzeczy robiona jest przez forumowiczów. Pozostaje poszukać trnasformaty, która zadziała, bo wypróbowałem już dwie i mimo wpisania nr placówki w nip nie zaznacza mi że jest to e-przesyłka

Link to postu

System eksportu w Sello celowo jest zrealizowany w sposób otwarty (umożliwiający zmiany i dopisanie własnych eksportów) abyśmy się uniezależnili od eksportowania danych i umożliwili integrację z systemami z którymi Sello jeszcze nie posiada pełnej integracji. Jest to zatem taki półśrodek, na który nie będziemy przeznaczać więcej czasu. Raczej planujemy przeznaczyć czas na pełną integrację.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...