Skocz do zawartości

Wystawianie dokumentów PAi -> FV

Polecane posty

Witam,

 

Szukam już dłuższą chwilę i nie mogę znaleźć rozwiązania. Albo kiepsko szukam, albo nie ma takiej możliwości :(

 

Czy da się ustawić Sello tak, aby przed utworzeniem FVd tworzyło PA?

ewentualnie jak mógłbym sprawnie uzyskać taki efekt?

 

Przykład sytuacji:

Klient w formularzu dostawy wybiera, że chce otrzymać FVd,

transakcja wpada do SELLO tworzy się ZK. Rejestrujemy wpłatę.

Następnie w zakładce "do paczek" chcemy utworzyć dokumenty Końcowe do transakcji.

Zgodnie z FODem domyślnym typem w opisywanym przypadku jest FVd.

 

Obecnie wchodzimy do każdej takiej transakcji przestawiamy na PAi wystawiamy dokument końcowy. Po chwili SELLO samo przestawia dokument z powrotem na FVd.

Następnie już z poziomu SGT do tych dokumentów ręcznie wystawiamy FVd ( prawoklik -> wystaw FVd). Wracamy do SELLO i wystawiamy zbiorczo pozostałe PA. ( i tu drugi problem, o którym za chwilkę )

 

Chciałbym skrócić ten proces, a najlepiej ustawić to tak, aby w momencie wyboru "utwórz dokumenty końcowe" wystawiał się PA i powiązana z nim FV (jeśli była zaznaczona w FOD)

 

Drugi problem to:

Po ustawieniu SELLO tak, aby wystawiał najpierw ZK z rezerwacją nie wszystkie PAi chcę się tworzyć zbiorczo. Pojedynczo nie ma problemu z wystawieniem PAi. Każda aukcja jest na pewno powiązana z towarem. Nie potrafię ustalić co może być powodem takiej sytuacji.

 

Pozdrawiam

ŁK

 

 

Link to postu

Chciałbym skrócić ten proces, a najlepiej ustawić to tak, aby w momencie wyboru "utwórz dokumenty końcowe" wystawiał się PA i powiązana z nim FV (jeśli była zaznaczona w FOD)

 

A nie lepiej nic w sello nie zmieniać tylko wystawić fakturę z sello a potem w subiekcie wejść w faktury sprzedaży i wybrać z górnego menu "Operacja > Rejestruj fiskalnie"?

Link to postu

 

A nie lepiej nic w sello nie zmieniać tylko wystawić fakturę z sello a potem w subiekcie wejść w faktury sprzedaży i wybrać z górnego menu "Operacja > Rejestruj fiskalnie"?

 

 

Wszystko fajnie, tylko potem schematy importu się psują.

 

Bo wychodzi zwykła faktura a nie FVd.

 

Tu jest problem po stronie Sello, że nie ma mechanizmu obsługującego taki przypadek.

A wystarczyłoby, aby Sello sprawdzało czy jest NIP i jeśli nie - drukowało paragon i do niego FVd.

 

No dobra, nie wiem czy dwa dokumenty byłby możliwe do utworzenia przez Sello, ale pewnie tak :)

 

Ja robię na około:

-zmiana w Sello na PAi

-wydruk paragona

-wejście do Subiekta

-odszukanie w sprzedaży detalicznej

-prawy przycisk

-Wypisz FVd

 

.....niezbyt fajne.

Link to postu
Ja robię na około:

-zmiana w Sello na PAi

-wydruk paragona

-wejście do Subiekta

-odszukanie w sprzedaży detalicznej

-prawy przycisk

-Wypisz FVd

 

.....niezbyt fajne.

 

do tej pory robiłem tak samo, ale nie wiedziałem ze można wydrukować PA do wystawionej już FV. Ponadto zdarza się, że czasami zapomnę zmienić z FV na PA i wtedy aby mieć powiązanie Pa <-> FV usuwam FV z Subiekta, dodaje PA i wystawiam do niego FVd z odpowiednim numerem.  I to już jest jeszcze mniej fajne..  

 

Nurtuje mnie taka kwestia:

W momencie tworzenia dokumentu końcowego Sello wystawia FV ze skutkiem magazynowym na te towary tak? Więc co się stanie kiedy wybiorę  "Operacja > Rejestruj fiskalnie"? PA rejestruje się bez skutku? czy ponownie ściąga towary..?

 

Mam chwilowy brak dostępu do serwera, ale jak tylko uda mi się zalogować to przetestuję jak to wygląda.

Może warto było by to umieścić jako sugestia do następnych wersji?

Link to postu

 

Nurtuje mnie taka kwestia:

W momencie tworzenia dokumentu końcowego Sello wystawia FV ze skutkiem magazynowym na te towary tak? Więc co się stanie kiedy wybiorę  "Operacja > Rejestruj fiskalnie"? PA rejestruje się bez skutku? czy ponownie ściąga towary..?

 

 

 

Nie. Ta opcja pozwala tylko zafiskalizować dokument na urządzeniu  W Subiekcie GT nie tworzy się po fiskalizacji jakiś dodatkowy dokument .

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...