Skocz do zawartości

API - obsługa Pocztex24 od pośrednika

Polecane posty

Witam,

korzystam z pośrednika sprzedającego usługi Pocztex`u, wypełniam na jego stronie dane do listów oraz zlecam odbiór kuriera. Niedawno po wielu prośbach dodano integrację WebAPI. Mam klucz i dokumentację Online, informację o wymaganej znajomości protokołu REST, ale nie wiem jak dalej to mam ugryźć, żeby połączyć to w pełni automatycznie z Sello/Allegro. Chcę importować dane do listów. Może ktoś mnie naprowadzi co dalej?

Link to postu

W przypadku API pozostaje napisanie własnej aplikacji, która będzie pobierać dane z bazy Sello. Inna możliwość to wykorzystanie uniwersalnego eksportu paczek w Sello, do którego można dopisać własną transformatę XSLT przetwarzającą format Sello na dowolny inny format tekstowy (xml, csv).

Link to postu

Witam,

korzystam z pośrednika sprzedającego usługi Pocztex`u, wypełniam na jego stronie dane do listów oraz zlecam odbiór kuriera. Niedawno po wielu prośbach dodano integrację WebAPI. Mam klucz i dokumentację Online, informację o wymaganej znajomości protokołu REST, ale nie wiem jak dalej to mam ugryźć, żeby połączyć to w pełni automatycznie z Sello/Allegro. Chcę importować dane do listów. Może ktoś mnie naprowadzi co dalej?

 

Wiem, że 10ka (bo chyba o niej piszesz) podobno ma w planach integrację z Sello - nie wiem, na jakich zasadach. Trzeba by ich pytać o szczegóły.

 

Bartku, a jest gdzieś jakiś samouczek w internecie?

Link to postu

No właśnie, czy jest jakaś instrukcja do stworzenia jakiegoś "łącznika" pomiędzy sello a operatorem?

Planują w jakimś bliżej nieokreślonym czasie (kwiecień-maj) połączenie tego z sello, zastanawiam się czy warto czekać czy przygotować coś na własną rękę.

Co do instrukcji to w Google trzeba wpisać xslt i na pierwszym miejscu wyskoczy Wam tutorial. Oczywiście po angielsku ;)

 

Żeby dopasować gotowy plik do własnych potrzeb, tak jak robiliśmy to z EN'em ;) to nie ma problemu i każdy przy odrobinie wiedzy i chęci da sobie radę. Ale żeby stworzyć plik eksportu od zera to raczej potrzeba programisty. Dlatego moje zdanie - poczekać aż powstanie możliwość importu danych do tego pośrednika i chociażby jeden wzorcowy plik importu. Wtedy to już będzie z górki :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...