Skocz do zawartości

Na co najlepiej przeznaczyć 20 tysięcy zł z urzędu pracy? :(

Polecane posty

Akurat potrzebuję zatrudnić do firmy dodatkowego pracownika i zatrudniając go można starać się o doposażenie z urzędu pracy na zakup sprzętu i wyposażenia do własnej firmy na jedno stanowisko (czyli nie można zakupić np. 5-ciu komputerów). Po akceptacji wniosku - całość trzeba zakupić w ciągu 7 dniu. Nie można kupić za te pieniądze żadnego towaru, opakowań, itp. bo gdybym mógł wydać te 20 tysięcy na pudełka i  wypełnienie to byłbym bardzo zadowolony no ale nie można :( Po utworzeniu stanowiska jest kontrola i trzeba przedstawić kontrolerom do zdjęć całe zakupione wyposażenie, faktury, certyfikaty, itd. - gdyby ktoś miał jakieś pomysły z obejściem tego ;)

 

Kwota dofinansowania to około 20 tysięcy brutto. Dla firm produkcyjnych na zakup maszyn jest to za mało. A dla firm handlujących na internecie takich jak ja - chyba za dużo??? Bo jaki sprzęt, wyposażenie, oprogramowanie można zakupić do firmy handlującej na Allegro za takie pieniądze???

 

Myślałem, że można by kupić:

1. porządny serwer - ale po co jak za kilkaset złotych można kupić używany komputer, który poradzi sobie ze wszystkim, nie jestem nie wiadomo jak wielką korporacją ;) Nawet super wypaśny serwer na moje potrzeby to góra kilka tysięcy...

2. można kupić sobie prywatny nowy komputer do grania i na niego dostać dofinansowanie, a do firmy ten za kilkaset złotych ;) - to jest oczywiście żart bo po co wydawać kilka tysięcy na kompa do grania ale jak burza mózgów to burza mózgów :) ?

3. niszczarkę tektury (jakieś 10t) żeby mieć tekturę do wypełniania paczek ale po co jak do tej pory radzimy sobie bez niej

4. sklep internetowy - tu się mocno zastanawiam bo go nie mam ale zamiast kupować sklep za kilka tysięcy to raczej skłaniałbym się do os-comerce żeby mieć sklep za darmo (najlepsze rozwiązanie przy małej sprzedaży i towarach sezonowych) lub z przeciwnej strony do rozwiązania abonamentowego żeby nie musieć nic z tym sklepem robić (no ale musiałbym mieć w miarę regularną dużą sprzedaż żeby się opłaciło co miesiąc płacić)

5. dodatkowe konta na Allegro i abonament na Sello - ale za 20tyś to miałbym ponad setkę kont ;)

6. najbardziej przydałby się nam system do taniego pakowania bo koszt zakupu wypełnień (folia, papier) i pudełek rośnie nam w zastraszającym tempie - bo nam producenci sprzedają towary luzem, a my wysyłając klientom - musimy je w coś pakować :( Sprawdzałem różne systemy ale żaden i tak by nam nie pasował do naszego towaru (duże i średnie elementy szklane). Zresztą maszyny do poduszek powietrznych nie są też nie wiadomo jak drogie (góra kilka tysięcy).

7. auto odpada bo mamy, a drugi bentley nie jest mi potrzebny ;)

8. i tu więcej pomysłów brak...

 

A przecież skoro i tak planuję zatrudnić dodatkowego pracownika to szkoda odpuścić takiej kasy. Dostać kasę i nie mieć co z nią zrobić - niezły problem... no nie ;)

 

Czy ktoś ma pomysł jak rozsądnie (lub niekoniecznie ;) ) spożytkować te 20 tysięcy?

 

 

 

Link to postu

Ja swego czasu starałem się o taką dotację (tworzyłem stanowisko fotografa):

- studio do fotografii bezcieniowej i zdjęć/animacji 360°,

- porządna lustrzanka z odpowiednim obiektywem,

- laptop do obróbki zdjęć.

 

 

A tak na poważnie to inwestuj w dodatkowe źródła dochodu czyli sklep internetowy.

Link to postu

Ja swego czasu starałem się o taką dotację (tworzyłem stanowisko fotografa):

- studio do fotografii bezcieniowej i zdjęć/animacji 360°,

- porządna lustrzanka z odpowiednim obiektywem,

- laptop do obróbki zdjęć.

 

 

A tak na poważnie to inwestuj w dodatkowe źródła dochodu czyli sklep internetowy.

Dzięki za pomysły. W sumie studio foto to mi nawet do głowy nie przyszło bo my zdjęcia robimy najtańszą cyfrówką z ustawieniami auto na zbitym z desek stole ;) i o dziwo nam to wystarcza :) I tak tracę obecnie za dużo czasu na przygotowywanie towarów do wystawienia więc szkoda by mi było tutaj dokładać własnego czasu.

 

1. Ten sklep internetowy to bardzo dobry pomysł, tylko że nie potrzebuję sklepu za 20 tysięcy. Najtańsze gotowe rozwiązanie do SGT by nam wystarczyło. Zastanawiam się też, żeby nie kupować sklepu w sensie oprogramowania to można by się dogadać z jakimś programistą żeby wystawił większą fakturę na program-sklep internetowy (bo do urzędu pracy nie można na usługi) ale w ramach tej kwoty zrobił integrację z tymi nielicznymi moimi dostawcami, którzy dysponują własnymi systemami - i np. wgrywanie ich zdjęć, opisów i stanów towarowych. I ten towar miałbym na zamówienie. Wtedy nie musiałbym robić/wgrywać zdjęć ich towarów tylko wszystko szło by bezpośrednio z ich baz danych do sklepu internetowego/Subiekta, a z niego dodatkowo do Sello i na aukcje. Byłby to wręcz kolosalny wzrost pozycji towarowych w sklepie + Allegro. A ja bym się skupił na robieniu zdjęć towarów, których ich producenci nie posiadają. Z tym, że to i tak kupa roboty dla mnie żebym to wszystko sobie jakoś dobrze przemyślał i zorganizował, żeby miało to ręce i nogi...

 

2. Natomiast jak chodzi o urządzenia to jedyny duży koszt w który można by zainwestować te 20 tysięcy do handlu internetowego to z tego co obecnie przeglądam coś do robienia opakowań i wypełnień. Jedna dobra maszyna i można samemu sobie robić wypełnienia lub jakieś proste pudełka (chociaż pudełka to najtaniej wychodzi kupować). A z czego Wy (ogólnie forumowicze) korzystacie do pakowania - kupowane pudełka i kupowane wypełnienia, czy jednak kombinujecie coś na własną rękę, np.:

-swoimi metodami zdobywacie darmową tekturę i wypełnienia,

-a może macie jakieś urządzenia do automatyzacji pakowania, wypełnień?

 

Link to postu

Bardzo się cieszę PanBanBanie, że korzystając z porad tego forum rozwijasz biznes i musisz zatrudniać nowych pracowników  ;D ;D ;D

 

Możesz też pomyśleć o mnie, dużo umiem :P;D ;D ;D

 

Skoro dają Ci 20 tysięcy na darmozjada to musisz tak pokombinować, aby wszystko zgarnąć, bo inaczej zasilisz budżet państwa, za co nikt Ci nie podziękuje :P

 

Po pierwsze pomyśl, co taki pracownik będzie musiał mieć.

Nie napisałeś do czego masz zamiar go wykorzystać, ale:

-może być potrzebny komputer. Brał bym najlepszy, jeżeli nie masz pomysłu na resztę kasy. Oczywiście z dużym monitorem, UPSem 1500VA, albo nawet 2000 :D

-może drugą drukarkę fiskalną

-może dużą drukarkę zwykłą, kolorową, z tanimi tonerami (czyli drogą w zakupie)

-może będzie potrzebny nowy stół do pakowania

-jeśli to będzie sprzedawczyni, może będzie można wymienić ladę sklepową i odmalować miejsce pracy.

 

Poza tym pomyśl co jeszcze można wyciągnąć przy tej okazji:

-drugi czajnik elektryczny

-większą lodówkę

-drugą kuchenkę mikrofalową

-drugi ekspres do kawy

-rolety do okien

-klimatyzacja

-telewizja satelitarna do sklepu i telewizor (oczywiście dla klientów  ;D)

 

Pomyśl też o tym, co Tobie może się przydać w firmie:

-programy: Photoshop, Dreamveawer

-pełna baza SQL Servera

-dodatki do SGT i Sello (nawet te pisane na zamówienie)

-jak już wspomniałeś - serwer

-może jakieś fajne narzędzia jak Dremel ze wszystkimi przystawkami

-porządne krzesła biurowe za 2000 sztuka. No dobra, możesz kupić tylko jedno, czyli akurat dla Ciebie  :P

-monitoring profesjonalny w sklepie i najlepiej w magazynie/biurze

 

 

Nie myśl o tym, że to co masz Ci wystarcza. Nie wystarcza - przyjmujesz nowego pracownika, więc powinni Cię po rękach całować :D

 

Nie ma co oszczędzać. Trzeba brać co dają.

Pytanie tylko jakie są warunki wykorzystania tych środków.

Bo może faktycznie są tak okrojone, że ledwo będzie coś tam wcisnąć.

 

Jak mam być szczery, to w zależności od możliwości brałbym osobę niepełnosprawną fizycznie.

Takie osoby są:

-zaangażowane w pracę

-dobrze znają obsługę komputera

-nie chodzą na papierosa :)

 

Dofinansowanie jest większe.

Do prac takich jak obróbka zdjęć, przygotowywanie opisów, wystawianie aukcji - takie osoby są idealne.

 

Link to postu

Skoro dają Ci 20 tysięcy na darmozjada to musisz tak pokombinować, aby wszystko zgarnąć, bo inaczej zasilisz budżet państwa, za co nikt Ci nie podziękuje :P

Dzięki za pomysły. Faktycznie jak tak zacząłeś wymieniać szczegółowo to byłoby na co wydać tą kasę ale to nie przyczyni się bezpośrednio do wzrostu obrotów. Ja bym chciał żeby to było coś dużego co realnie przyczyniłoby się do wzrostu firmy...

 

Znam jednego gościa co w historii swojej firmy nabrał kilka/naście tych dofinansowań. Prowadzi agencję reklamową i za tą kasę kupił pełne oprogramowanie, komputery i maszyny. Więc jak dobrze się pomyśli na co wydać tą kasę to można rozkręcić biznes. Myślę dalej...

Link to postu

Ja bym chciał żeby to było coś dużego co realnie przyczyniłoby się do wzrostu firmy...

 

 

Ale wszystko przyczyni Ci się do wzrostu firmy.

Ważne żebyś tylko kupił to co jest lub będzie faktycznie potrzebne.

 

Wydane na to pieniądze z dotacji zaoszczędzisz w swoich pieniądzach i wydasz na towar czy cokolwiek innego co przynosi zyski.

Link to postu
  • 7 lat później...

Weźcie pod uwage, ze środki na rozwoj dzialaności gospodarczej, które otrzymacie z urzędu pracy albo z unii europejskiej nie mogą być rozdysponowane na wszystko co chcecie. Trzeba się pilnowac aby to co kupujecie bylo konkretnie przeznaczone na rozwój firmy
komputer
wszelkiego rodzaju artykuły biurowe dla firm
reklama jedynie w ograniczonej postaci ( nie mozna wydać całego dofinansowania na reklamę)

Warto jest sie na pewno wcześniej dopytać tak aby potem uniknac rozczarowania.

Edytowane przez Mateusz Borkowski
Link to postu
W dniu 23.01.2023 o 07:33, Mateusz Borkowski napisał:

Weźcie pod uwage, ze środki na rozwoj dzialaności gospodarczej, które otrzymacie z urzędu pracy albo z unii europejskiej nie mogą być rozdysponowane na wszystko co chcecie. Trzeba się pilnowac aby to co kupujecie bylo konkretnie przeznaczone na rozwój firmy
komputer
wszelkiego rodzaju materiały biurowe
reklama jedynie w ograniczonej postaci ( nie mozna wydać całego dofinansowania na reklamę)

Warto jest sie na pewno wcześniej dopytać tak aby potem uniknac rozczarowania.

Gratulacje! Otrzymujesz odznakę "Dinozaura" za odpowiedź 7 lat później. 😁

  • Haha 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...