Skocz do zawartości

Miniaturka (zdjęcie) w szablonie aukcji z PW (ftp)?

Polecane posty

Czy jest możliwe na przyszłość wprowadzenie takiego rozwiązania? żeby i w szablonach aukcji były zdjęcia z ftp (oczywiście wpisanie takiego zdjęcia realizowane było by przez PW towaru, w którym umieścimy link do ftp). Rozwiązało by to także problem różnych miniaturek dla różnych kont allegro.

Link to postu

Czy jest możliwe na przyszłość wprowadzenie takiego rozwiązania? żeby i w szablonach aukcji były zdjęcia z ftp (oczywiście wpisanie takiego zdjęcia realizowane było by przez PW towaru, w którym umieścimy link do ftp). Rozwiązało by to także problem różnych miniaturek dla różnych kont allegro.

Kiedyś też już o tym pisałem.

 

Obecnie w zakładce zdjęcia można podać tag zdjęcia ale zdjęcie to musi się znajdować w Sello. Ale jednocześnie tag zdjęcia np. w opisie aukcji można zmodyfikatorować - fajne słowo wymyśliłem ;) Więc w sumie nie widzę powodu dla którego nie można by go zmodyfikatorwać również w zakładce specyficzne. Podczas wystawiania aukcji z towaru wszystkie tagi są zamieniane na ich wartości więc dla tagu zdjęcia w zakładce specyficzne -tag zostałby zamieniony na zdjęcie pobrane z zewnętrznego serwera FTP.

Link to postu

To jeszcze zaproponuję PW do użycia w polu "Użyj wybranego szablonu" przy wystawianiu aukcji?

 

Takie PW musiało by zawierać modyfikatory dające różną treść w zależności od kontekstu konta allegro (jak BLOKI w szablonach) - i zawierało by nazwę wybranego szablonu. Rozwiązało by to problem z domyślnymi szablonami aukcji dla różnych kont aukcyjnych.

Link to postu

To jeszcze zaproponuję PW do użycia w polu "Użyj wybranego szablonu" przy wystawianiu aukcji?

 

Takie PW musiało by zawierać modyfikatory dające różną treść w zależności od kontekstu konta allegro (jak BLOKI w szablonach) - i zawierało by nazwę wybranego szablonu. Rozwiązało by to problem z domyślnymi szablonami aukcji dla różnych kont aukcyjnych.

Genialne obejście :)

 

Bartek, czy dałoby się takie coś wprowadzić?

 

Link to postu

Zdjęcia umieszczone w zakładce zdjęcia są wysyłane przez Sello do Allegro (z opisu są wysyłane jedynie linki, ale jako miniaturka musi zostać przesłane normalne zdjęcie). Jeśli rozwiązanie z FTP miało by tutaj zadziałać, to Sello musiałoby te zdjęcia najpierw i tak pobrać z FTP, zapisać w bazie i wysłać do Allegro.

 

Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie PW przy generowaniu aukcji to wydaje mi się, że to trochę nie w tym miejscu być powinno a i samo użycie modyfikatorów też jest lekko naciągane w tym miejscu.

Link to postu

Jeśli rozwiązanie z FTP miało by tutaj zadziałać, to Sello musiałoby te zdjęcia najpierw i tak pobrać z FTP, zapisać w bazie i wysłać do Allegro.

Ja i tak jestem za, bo rozwiązało by to kwestię różnych miniaturek w zależności od wybranego konta aukcyjnego.

 

Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie PW przy generowaniu aukcji to wydaje mi się, że to trochę nie w tym miejscu być powinno a i samo użycie modyfikatorów też jest lekko naciągane w tym miejscu.

"Nie w tym miejscu" i "lekko naciągane" = niemożliwe? "Pozbylibyście się" tych użytkowników, którzy nagabują o domyślne szablony dla różnych kont.

 

:D

Link to postu

Jeśli rozwiązanie z FTP miało by tutaj zadziałać, to Sello musiałoby te zdjęcia najpierw i tak pobrać z FTP, zapisać w bazie i wysłać do Allegro.

Ja i tak jestem za, bo rozwiązało by to kwestię różnych miniaturek w zależności od wybranego konta aukcyjnego.

Dokładnie widziałbym to rozwiązanie tak jak opisał Bartek ale przyznaję rację Bartkowi - faktycznie podczas każdorazowego wystawiania zdjęcie musiałoby być pobierane z serwera FTP i zapisywane w Sello co spowodowałoby wielokrotne zapisywanie tego samego zdjęcia, bo w tym miejscu o mechanizmie kontrolującym czy dane zdjęcie jest już w bazie - można zapomnieć. Więc wyszłoby na to samo, a nawet gorzej bo baza by się rozrastała :(

 

Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie PW przy generowaniu aukcji to wydaje mi się, że to trochę nie w tym miejscu być powinno a i samo użycie modyfikatorów też jest lekko naciągane w tym miejscu.

"Nie w tym miejscu" i "lekko naciągane" = niemożliwe? "Pozbylibyście się" tych użytkowników, którzy nagabują o domyślne szablony dla różnych kont.

:D

Jak nie będzie tego w tym miejscu to spodziewam się, że będzie gdzieś w lepszym miejscu ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...