Skocz do zawartości

Import zamówień z SGT

Polecane posty

Witajcie!

 

Jestem nowy - dopiero zaczynam z programami inserta więc proszę o wyrozumiałość. Jestem na etapie importu zamówień z SGT do Sello (Prestashop + FirmesLink + Subiekt + Sello).

 

Po kliknięciu w Sello w wyślij/odbierz, a następnie "odbierz" obok subiekta nie dzieje się nic. Żadne zamówienia się nie importują. Sprawdzałem pełny log, który żadnych błędów nie pokazuje. Co może być powodem?

 

Jestem już tak blisko końca integracji... pomożecie? :)

Link to postu

mam ten sam problem tylko presta-s2s-subiekt-sello. Help, bo do subiekta już się ładuje, ale do Sello nic, cisza. Błędów nie pokazuje żadnych.

 

Czy w Sello masz zaznaczone Administracja > Parametry wysyłania... > System sprzedaży > Importuj zamówienia?

 

A w Subiekcie w jakiej kategorii jest ZK?

Link to postu

Tak, mam zaznaczone "importuj zamówienia", a w Subiekcie są w kategorii Sprzedaż. Kombinowałam już z zaznaczeniem kategorii, ale nic

 

To mam następne pytanie:

- czy nie ma w Subiekcie jakiś innych zamówień, które nie są w kategorii 'sprzedaż' - takie u mnie blokowały importowanie następnych

- czy nie ma błędów w danych klientów? np. jakaś spacja w kodzie itp...

- czy nie ma na zamówieniu usług jednorazowych (np. wysyłka), jeśli tak, to usuń usługę i spróbuj zaimportować?

- czy Sello przy wywołaniu importu nie generuje jakichś raportów? (w pełnych logach?)

- czy możesz wrzucić jak wygląda zakładka w Sello 'zewn. system sprzedaży > parametry > import'?

Link to postu

 

To mam następne pytanie:

- czy nie ma w Subiekcie jakiś innych zamówień, które nie są w kategorii 'sprzedaż' - takie u mnie blokowały importowanie następnych

- czy nie ma błędów w danych klientów? np. jakaś spacja w kodzie itp...

- czy nie ma na zamówieniu usług jednorazowych (np. wysyłka), jeśli tak, to usuń usługę i spróbuj zaimportować?

- czy Sello przy wywołaniu importu nie generuje jakichś raportów? (w pełnych logach?)

- czy możesz wrzucić jak wygląda zakładka w Sello 'zewn. system sprzedaży > parametry > import'?

1. Wszystkie są w kategorii Sprzedaż

2. jak będzie błąd to nie zaimportuje żadnego? Mam ze 30 zamowien, jeszcze z 2013 roku (trzeba zamówienie zrobić by proformę wystawić), ot takie śmieci nie ze sklepu importowane, ale zrealizowane już, więc nie powinny wpadać do sello (ustawiony filtr "zamówienia do realizacji z rezerwacja towaru".

3. Są usługi transport, jakos dziwnie nazwane "Koszt dostawy: Poczta polska (polecony e".

4. nie ma błędów żadnym, tylko, że zaimportował 0 zamówień

5. zalacznik wrzucam

Untitled-1.jpg.d3d874638f5ba048e5db0cce50f872af.jpg

Link to postu

Po usunięciu transportów tych dziwnych zaimportował zamówienia !!!

Dobra, tylko co dalej, zamówienia bez transportów mam zaciągać?

 

Nakina, podejrzewam, że masz te usługi transportowe w Subiekcie na liście towarów. Jeśli tak, to musisz zaznaczyć w nich 'do serwisu aukcyjnego'.

 

?

Link to postu

W subiekcie mam wpisać wszystkie rodzaje transportu? tak jak w Sello?

Jak wpisac cos innego niz [NumerZamówienia] w tytule transakcji? Wpisuje mi nr z Subiekta, a chcę nr oryginału, ze sklepu

Tak, mialam transport bez opcji "do serwisu aukcyjnego"

 

Też miałem taki problem na starym oprogramowaniu sklepu - wpisywało w zamówienia koszty wysyłki w dosłownym brzmieniu. Sello tego nie rozpoznawało - tak jak u Ciebie: na zrzucie ekranu masz to co sello u Ciebie rozpoznaje, tylko jeśli wpiszesz 'kurier'. Mówimy o polu "Nazwa dostawy" a nie o tytule transakcji - to dwie różne opcje.

 

Teraz też używam s2s ale mam inne oprogramowanie sklepowe, i wszystkie zamówienia w subiekcie mają w transporcie "Koszty przesyłki" - takie wpisałem w sello w "Nazwa dostawy" i wszystko się importuje (opcje pobrania ustawiam ręcznie).

 

Jeśli s2s z presty wpisuje Ci rozmaite dostawy, to albo musisz je wpisać w sello w "Nazwa dostawy" (co na przykład u mnie się kiedyś nie dało, bo co paczkomat to inna nazwa...) albo w Subiekcie musisz w nich zaznaczyć opcję "aukcyjną".

Link to postu

będę do ciebie miała więc sporo pytan  ;) przymierzam sie do s2s, mam wersje testową obecnie. Nie chce go jednak uzywać do ogólnie pojętej obsługi allegro i sklepu, ale tylko do importu zamówien. Z tego co widzę to coś robi, ale szału nie ma. Nazwa klienta jakaś dziwna np. s2s000003. Z transportami jeszcze nie ogarniam. Powalczę w weekend z tym. Dzięki  ;D

Link to postu

przymierzam sie do s2s, mam wersje testową obecnie. Nie chce go jednak uzywać do ogólnie pojętej obsługi allegro i sklepu, ale tylko do importu zamówien.

U mnie ściąga automatycznie zamówienia i samo aktualizuje stany sklep<>Subiekt. Ponadto wysyłam (ręcznie) przez s2s nowości do sklepu (ShopGold). Działa sprawnie w tych zadaniach.

 

Nazwa klienta jakaś dziwna np. s2s000003.

s2s bo taki program, a 000003 to trzeci klient, który przeszedł przez s2s :)

Sello też nazywa "swoich" klientów.

 

Z transportami jeszcze nie ogarniam.

Zerkałem do s2s i nie znalazłem nigdzie ustawień nazw transportów. Pewnie to zależy od ustawień w sklepie. Ale mogę się nie orientować w opcjach bo kupowałem instalację w e-mo.

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

Dodam tutaj post, żeby nie zaśmiecać.

 

Od jakiegoś czasu używam importu ZK z SGT do Sello, żeby importować zamówienia przerzucone ze sklepu internetowego. Dodatkowo tworzyłem w SGT zamówienia telefoniczne które później importowałem do Sello. Dziś rano kolejny raz chciałem pobrać zamówienia, ale import nie działa a w szczegółach raportu nie ma nic, oprócz ilości "0" w pobranych zamówieniach. Wcześniej, jeśli wklepałem jakiś niepowiązany produkt, w raporcie była o tym informacja. W SGT wszystko się zgadza. Kategorie, ceny i powiązane towary.

Jakieś pomysły?

Link to postu

Dodam tutaj post, żeby nie zaśmiecać.

 

Od jakiegoś czasu używam importu ZK z SGT do Sello, żeby importować zamówienia przerzucone ze sklepu internetowego. Dodatkowo tworzyłem w SGT zamówienia telefoniczne które później importowałem do Sello. Dziś rano kolejny raz chciałem pobrać zamówienia, ale import nie działa a w szczegółach raportu nie ma nic, oprócz ilości "0" w pobranych zamówieniach. Wcześniej, jeśli wklepałem jakiś niepowiązany produkt, w raporcie była o tym informacja. W SGT wszystko się zgadza. Kategorie, ceny i powiązane towary.

Jakieś pomysły?

Co mi przyszło na myśl (bo kiedyś tak miałem): sprawdź, czy "po drodze" w Subiekcie nie stworzyło się jakieś zamówienie z błędnym np. kodem lub bez odpowiednich ustawień do filtra importu w sello. Takie zamówienie może zablokować ściąganie następnych poprawnie utworzonych.

 

PS

wydaje mi się, że zamówienia telefoniczne lepiej od razu w sello wpisywać

Link to postu

Sprawdziłem, ale nic takiego nie ma (większość operacji w sklepie stacjonarnym idzie bezpośrednio, bez ZK)

 

 

PS

wydaje mi się, że zamówienia telefoniczne lepiej od razu w sello wpisywać

 

Wygodniej jest w Subiekcie, w Sello brakuje np. podpowiedzi a`la instynkt, do tego zdarza się, że klient pyta o coś, czego nie ma na allegro.

Link to postu

Sprawdziłem, ale nic takiego nie ma (większość operacji w sklepie stacjonarnym idzie bezpośrednio, bez ZK)

 

 

PS

wydaje mi się, że zamówienia telefoniczne lepiej od razu w sello wpisywać

 

Wygodniej jest w Subiekcie, w Sello brakuje np. podpowiedzi a`la instynkt, do tego zdarza się, że klient pyta o coś, czego nie ma na allegro.

Jeśli masz najnowsze sello to w towarach działa instynkt.

Link to postu

Oczywiście, że w Sello jest InsTYNKT, klientów i towarów :). W bazach nowych jest on włączony od początku, w bazach aktualizowanych należy go włączyć w parametrach i poczekać aż się zbuduje - może to chwilę zająć.

 

Co do importu, sprawdź pełny log, bo tam mogą pojawić się dodatkowe błędy dotyczące importowania.

Link to postu

Przeszukałem LOG, nic nie znalazłem. Wygląda, jakby Sello nie widziało zamówień w SGT. Na razie klepię na piechotę co się da, później zajmę się resztą naprawą.

 

[EDIT]

Problem naprawiony.

W Sello była zaznaczona opcja "Nr oryginału jest wypełniony" a ja wklepując zamówienie z ręki tego nie wypełniałem. Doszedłem do tego składając sam sobie zamówienie w sklepie internetowym ;)

Link to postu
  • 11 miesięcy temu...

Podczas integracji system wyrzuca mi błąd.

 

Dodawanie transakcji na podstawie zamówienia:

Na dokumencie występuje pozycja towarowa, która nie znajduje się w kartotece towarów Sello

(w sgt jest to usługa

Towar musi być zaznaczony w programie sprzedaży "do serwisu aukcyjnego".

Zamówienie: ZK 1/2017

Towar: Transport - Kurier InPost (0x80004005)

 

Rozumiem że "Towar: transport"  w SGT dodaje się to jako usługa.

W konfiguracji importu mam nazwa dostawcy: transport,inpost,poczta

i dodatkowo rozpoznawanie pobrania.

Importować ma wszystkie ZK w zrezerwacją.

 

udało mi się przeprowadzić import 2-3 razy ale działało to loteryjnie

 

Dlaczego sello nie rozpoznaje tej pozycji jako koszt wysyłki?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...