Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 03.12.2019 uwzględniając wszystkie działy

  1. Ja np. bym zasugerował coś w stylu: Nowy sprzęt zostaje zakupiony, wprowadzamy FZ z auto-PZ i przyjmujemy go na magazyn. Ma on swoją wartość netto/brutto. Wystawiamy FS na usługę (jednorazową lub nie) np. "Wynajem na 3 m-ce" i dodajemy do pozycji usługi "Koszt" w postaci RW, tym samym wydając sprzęt z magazynu. W tej RW wydany sprzęt powinien mieć taką samą wartość netto (jego rzeczywista wartość, taka jak np. przy zakupie na tej pierwszej PZ). Z racji, że to RW to ma oczywiście 0% vat, a rozliczana jest usługa. Później możemy ten sam sprzęt (np. możemy nadawać osobnym urządzeniom kody dostaw - każdy ma swój - żeby śledzić ich ruch) przyjąć za pomocą albo PW albo nawet korektą (KRW) jak chce się mieć dodatkowe powiązanie. Tutaj dowolność praktycznie. Ważne, że żeby go wydać, musimy go z powrotem przyjąć - a to robimy jak klient go odda. W przypadku sprzedaży urządzenia na stanie wystawiamy normalnie FS na te urządzenie i wydajemy je już jak WZ (nie RW jak wcześniej "koszt"). Tak bym robił gdyby wszystko było w jednym systemie, pozwala to śledzić każdy ruch każdej dostawy i znać ceny (tzn. program odpowiednio będzie wyliczać zyski) zakupu, sprzedaży oraz dodatkowo mamy wszystkie powiązania zgodne - faktury, usługi i przyjęcia/wydania. Teraz tak - mówi Pan, że dużo sprzętu już jest i nie ma ich jak powiązać z np. fakturami, a i faktury są robione osobno. Patrząc na powyższe nasuwa się proste rozwiązanie - zrobić to samo bez FZ/PZ. Czyli: Wprowadzamy (PW) istniejące urządzenia na magazyn z oryginalnymi wartościami netto i wydajemy je klientom (czy gdziekolwiek) za pomocą np. RW. Należy pamiętać, że dokumenty wewnętrzne nie są podstawą do praktycznie niczego, tym bardziej w KPiR. Zatem można robić co się chce. Ważne żeby Ci od wystawiania FZ/FS odliczali VAT. W momencie sprzedaży (FS) z tego innego systemu ("prosto w księgowości") warto tylko śledzić wartość magazynową netto tych urządzeń (dlatego mówiłem żeby poprawnie je wprowadzać), a wydawać je nadal jako RW. Ktoś może spytać o inwentaryzacje i remanenty - jeżeli dobrze Pan wprowadzi wartości to ładnie wyjdzie wartość magazynu, bo przecież RW/PW to 0%. Pytanie jak chce pan to śledzić na dłuższą metę i kto ten magazyn podliczy. EDIT: Mówiąc "Koszt" jako RW mam na myśli funkcję - w dokumencie sprzedaży kliknąć prawym na pozycje i dodać "Koszt". W przypadku gdzie FV są wystawiane poza systemem to po prostu robić to zwykłymi RW/PW nadając odpowiednią wartość netto i kod dostawy (prawym na pozycje i "Rozbicie pozycji").
    3 punkty
  2. Znany problem, długo się z nim borykałem w podobnych przypadkach. Ale już "Sellu" przeszło... Nie znam przyczyny dlaczego było i dlaczego już nie ma, naprawiło się i już, choć sam nic nie robiłem w tym względzie... Tak samo miałem w Subiekcie, że strona z nowościami nie dawała się zamknąć na stałe... Zdaje się, że Bartek pisał o przyczynie: nie zamykające się do końca Sello, które w związku z tym nie zapisuje zmian...
    1 punkt
  3. Dziękuję za plik. Potwierdzamy, że w roboczej wersji 28 plik się wczytuje już poprawnie. Prosimy o uwagę przy wczytywaniu zwolnień do czasu ukazania się tej wersji.
    1 punkt
  4. Przecież można zmieniać pozostałe zdjęcia (dodawać/usuwać)
    1 punkt
  5. Harmonogram wygaszania starego API Allegro jest nam znany i uwzględniony w naszym harmonogramie prac. Aktualnie trwają prace nad nowym mechanizmem pobierania transakcji i w najbliższej wersji Sello 1.33 nie będzie już korzystać z metod starego API, które zostaną usunięte. Innymi słowy, tak, Sello będzie nadal działać - warunkiem jest jedynie aktualizacja programu do nowej wersji jak już będzie dostępna. Allegro rozsyła tego maila do wszystkich użytkowników, którzy korzystają jeszcze ze starego API.
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...