Skocz do zawartości

Bartosz Rosa

InsERT
 • Liczba zawartości

  23 042
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  220

Zawartość dodana przez Bartosz Rosa

 1. Chodzi tylko o to aby sprawdzić czy to jest powodem ucinania treści, ale już na etapie tworzenia wiadomości.
 2. Licencja demo (na własne konto) praktycznie nie ma żadnych ograniczeń w stosunku do wersji pełnej (z pominięciem drobiazgów) więc to chyba zbieg okoliczności :). Chyba, że mowa o wersji demonstracyjnej bazy - wybieranej przy jej zakładaniu. Ona w zasadzie nie nadaje się do pracy, synchronizacji itp. Jeśli taka została utworzona (w oknie zarządzania kontami i licencjami jest widoczne konto ins_demo) to aby przystąpić do normalnej pracy z własnym kontem należy założyć nową bazę, tym razem bez danych demo. Nową bazę/podmiot można założyć przy uruchamianiu programu. Jeśli nie będzie widoczna opcja
 3. Niestety nie wiem co mógłbym tutaj podpowiedzieć (dlatego siedzę cicho 😔 ). Żadnych zmian nie było w tym zakresie. Raczej jeśli już to ustawień szukałbym nie w Sello a w programie do drukowania PDFów, z którego Sello korzysta drukując etykiety od kurierów.
 4. W jednej z ostatnich wersji dodaliśmy możliwość wyboru jednostki miar jakie Sello importuje z Subiekta. Być może nastąpiła tutaj jakaś interferencja z ustawieniami. Druga sprawa, że ustawienia te mogą mieć też związek z włączeniem nowego synchronizatora, który początkowo wymuszał synchronizację w sztukach. Proszę na próbę zmienić jednostkę w jednym towarze wedle potrzeb i wywołać synchronizację towarów z modułu TOWARY. Po synchronizacji i ustawionej wartości (podstawowa) w towarze ustawi się jednostka taka jaka jest obecnie w Subiekcie jako podstawowa. J
 5. Jak nie ma? W konfiguracji poczty jest cała sekcja dotycząca adresów serwerów. Proszę podesłać zrzut ekranu z konfiguracji poczty w Sello.
 6. Czy inny program pocztowy typu Outlook, Thunderbird łączą się z tym serwerem poczty? Dokładne dane do łączenia z pocztą powinien dostarczać dostawca poczty.
 7. Tak, ale z logów widzę, że to nie jest ten sam problem - nie jest wynikiem typu sieci, więc tutaj problemu trzeba by szukać gdzie indziej.
 8. Czy u innych osób, które mają ten problem, zabieg ze zmianą typu sieci pomógł? Informację od Was przekazuję do teamu GT, ale to już od nich zależy czy coś będzie zrobione. Czy ustawienie tej sieci na prywatną jest jakimś problemem?
 9. Tak działa aura programisty . Testerzy też często nie mogą powtórzyć problemu gdy stoi nad nimi programista . Powinni dołączać takich do pudełka z programem .
 10. Proszę zajrzeć do tego wątku: Czy to jest ten sam problem? Związany z Subiektem 1.67?
 11. Podejrzewam, że ustawienie czcionki jest zrobione za pomocą skryptu (podobnie jak kolor). Proszę zobaczyć po prawej stronie we właściwości danego elementu i tam skrypt (z reguły BeforePrint), czy w środku nie ma fragmentu odpowiedzialnego za ustawienie czcionki na danym elemencie.
 12. XML to nie bardzo, bo API Allegro wykorzystuje format JSON :). Ale generalnie chodzi o logi synchronizacji, które można wygenerować:
 13. Filtr ten odnosi się do kolumny S (po lewej stronie) i pozwala wyfiltrować oferty, w których były przeprowadzane jakiekolwiek zmiany (dolna zakładka ZMIANY). Jeśli jest tam jakaś zmiana oczekująca bądź nieudana to w tym filtrze można również to wybrać. Natomiast nie ma to bezpośredniego związku z tym czy oferta jest trwająca czy nie.
 14. Proszę zaktualizować listę dostaw z menu Sello ==> NARZĘDZIA ==> Synchronizuj parametry z serwisu Po tej operacji nowe dostawy Allegro powinny być dostępne i będzie je można podpiąć pod dostawy Sello.
 15. A w Sello w parametrach systemu sprzedaży jest wyłączona blokada tworzenia takiego kontrahenta?
 16. Nie ma obok błędu (po prawej) przycisku ZOBACZ ROZWIĄZANIE?
 17. Po jakich operacjach się nie odświeża? Tak było od zawsze. Maile mają wyłączone odświeżanie "na żywo" ponieważ powoduje to konflikt z działaniem funkcji automatycznego oznaczania jako przeczytane. Mamy to zapisane i będzie dodane.
 18. A jakby całkowicie wyłączyć dodawanie podpisu do wiadomości?
 19. To zależy w którym momencie w aukcji zostało włączone pilnowanie stanów: przed, czy po zmianie stanu na 1. Zmiany w aukcjach są generowane tylko przy zmianie stanu w towarze. Jeśli w towarze nie było zmiany po włączeniu funkcji pilnowania stanów w aukcji, to zmiana typu wznowienie się nie wygeneruje sama. Jak było w tym przypadku to nie wiem. Ale można w takiej sytuacji zaznaczyć towary/aukcje i wybrać opcje przeliczenia stanów z menu kontekstowego myszy. Powoduje to ręczne wywołanie tego przeliczenia. Druga sprawa, że jest już nowsza wersja Sello dostępna, w której były również dr
 20. W edytorze wydruku w słowniku wydruków jest możliwość zmiany czcionki, kolorów itp. dla każdego pola.
 21. W związku z tym co pisałem tutaj: taka możliwość się pojawi, ale jeszcze nie w najbliższym czasie. Więcej szczegółów podamy wkrótce.
 22. Na pewno nie jest to kwestia Sello, bo nie wysyła ono żadnych danych adresowych nadawcy, tylko to co jest w konfiguracji InPost ShipX. A tam jest jedynie identyfikator firmy i token uwierzytelniający. Jeśli problem dotyczy przesyłek standardowych InPost to raczej do nich skierowałbym się ale wraz z informacją, że chodzi o tworzenie paczek przez API ShipX. Natomiast, jeśli są to przesyłki typu Allegro InPost - to tutaj mogą być jakieś dane sprzedawcy ciągnięte z Allegro przez InPost - tego nie wiem i wtedy faktycznie może być w to zamieszane Allegro. Tak czy inaczej, w Sello moż
×
×
 • Dodaj nową pozycję...