Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Bartosz Rosa

InsERT
 • Ilość treści

  21357
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  158

Wszystko napisane przez Bartosz Rosa

 1. Niestety nie możemy powtórzyć takiej sytuacji. Być może problem leży w bazie danych, trzeba by ją najpierw zweryfikować pod kątem uszkodzenia, wykonując poniższe polecenie SQL w programie serwisowym: DBCC CHECKDB(nazwa_bazy) Po chwili analizy wyświetli ono raport, w którym na końcu będzie podsumowanie wraz z liczbą znalezionych błędów.
 2. Nie, o identyfikatorach bazodanowych - pierwsza kolumna z tabelach np kh_Id w kh__Kontrahent. Są one wyliczane na żywo z dostępnych aktualnie danych w bazie. Nowa baza Subiekta to zupełnie inne identyfikatory (bazodanowe), więc jeśli baza Sello stara zostanie przepięta na zupełnie inną bazę Subiekta (nawet z "tymi samymi" towarami) to identyfikatory nie będą się zgadzać i towar A w Sello będzie połączony z towarem X w Subiekcie. Spowoduje to oczywiście problem przy wystawianiu dokumentów. Najkorzystniej jest albo usunąć powiązania wszelkie (usuwając połączenie z Subiektem) i połączyć na nowo - ale tutaj trzeba by było przepiąć towary ręcznie lub automatycznie poleceniem SQL, które np sparuje towary Sello i Subiekta po symbolu. Jeśli pobierzesz ponownie to brakujące transakcje pojawią się ponownie - pod warunkiem, że są jeszcze dostępne w Allegro - ale zakładam, że chodzi raczej o świeże zamówienia więc powinny być.
 3. Można "zakończyć" wszystkie aukcje trwające spoza serwisu Allegro za pomocą poniższego polecania SQL, które można wykonać w programie serwisowym. Przed wykonaniem polecenia należy zrobić kopię bazy (archiwizację), na wypadek gdyby coś poszło nie po myśli. update au__auction set au_state = 4 where au_state = 3 and au_siteId not in (select st_id from st__site where st_svcProvId = 1 and st_SiteId = 1)
 4. Archiwum to jest cała baza, nie da się w ten sposób przenieść tylko wybranych elementów. Z nexo nie bardzo pomogę.
 5. Również dotyczy tabel jb__Job i jb_Message? Naprawianie problemu działa doraźnie, usuwa skutki a nie przyczynę - której, jak pisałem, nie znamy.
 6. To zawsze dotyczy tylko wysyłania statusu transakcji, czy również innych zadań? Czy jest może przełączana baza w Sello lub zmieniany serwer bez pełnego restartu aplikacji?
 7. Zakładając, że dysk twardy jest podłączony do jakiegoś innego komputera i można z niego normalnie czytać dane, można skopiować plik mdf i ldf z c:\Progarm Files\Microsoft Sql Server\MSSQL.XX\Data\nazwa_bazy.mdf (i ldf) na nowy komputer do analogicznej lokalizacji. Następnie w programie serwisowym do Sello skorzystać z opcji podłącz bazę i wskazać plik mdf.
 8. W jaki sposób jest wystawiana aukcja z szablonu? Aby wszystkie tagi zostały poprawnie rozwinięte w momencie generowania aukcji musi być kontekst towaru - można to zrealizować tylko z modułu towarów zatem, korzystając z funkcji Wystaw z szablonu.
 9. W pomocy do Subiekta jest temat Ustalanie jakości grafiki na wydrukach, w którym opisane są parametry wpływające na jakość grafiki na wydrukach. Nie wiem natomiast czy ma to wpływ i jaki na drukowanie do PDF zlecone z zewnątrz.
 10. Nowy moduł współpracy z Subiektem będzie miał więcej możliwość aktualizowania danych towaru oraz definicji pól własnych.
 11. Dane te są zależne od konta Allegro. Trzeba najpierw wybrać konto na górze okna.
 12. Raczej ma to związek z samym Subiektem i eksportowaniem wydruku do PDF z programu i Sferycznie. Dopytam w teamie subiektowym czy ktoś coś wie na ten temat.
 13. Przyczyna jest taka jak wskazują wcześniejsze błędy . Zadanie o nazwie Oznaczanie niezwróconych aukcji z konta 'xxxx na 'Allegro.pl' jako zakończone może się wykonać tylko jeśli pobieranie trwających aukcji się powiedzie. Wtedy zadanie to może zweryfikować jakie aukcje w Sello są trwające a jakie w Allegro i zakończyć w Sello te, których Allegro nie zwróciło w puli aukcji trwających. Jeśli pobieranie trwających się nie powiedzie to również to zadanie się nie powodzi i zgłasza problem z wykonaniem, czyli: Nie można wykonać ponieważ nie udało się pobieranie danych o aukcjach trwających. Tak działa po prostu nowy mechanizm kolejkowania zadań, że zgłasza błąd gdy jego wykonanie się nie powiedzie, a tutaj nie powiodło się z racji braku danych pobranych we wcześniejszych zadaniach. Nie należy się nim zbytnio przejmować. Występuje raczej tylko w parze z nieudanym pobraniem. Przy takich założeniach pojawienie się informacji, że trwa synchronizacja na innej stacji roboczej jest wręcz niemożliwe. Chyba, że przy pierwszym pobieraniu wiadomości występuje błąd, który przerywa dość brutalnie proces pobierania wiadomości - tak, że nie zostaje zdjęta blokada na serwerze. Wtedy taki błąd może się pojawić ale powinien pomóc restart serwera SQL/komputera.
 14. Jeszcze jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to ujednolicenie nazwy punktu odbioru. Obecnie paczkomaty nie mają identyfikatora w nawiasie, po zmianach będą miały, tak aby każdy punkt odbioru zawsze miał w nawiasie na końcu identyfikator. O ile w przypadku innych punktów odbioru nazwa i identyfikator nie zawierają wspólnych fragmentów o tyle w przypadku paczkomatów identyfikator jest częścią nazwy, zatem w okienku będzie to widoczne jako: Paczkomat WRO19A (WRO19A) Punkt odbioru Moja_firma - Biuro (0c31c758-1fd3-11e9-aa7e-fa163ee0ce7b) UP Wrocław 26 (275368) Stacja PKN Orlen 0457 (926670) itp
 15. Kopia zapasowa to normalna baza, na którą można się zalogować i na niej pracować jak na bazie produkcyjnej.
 16. Proszę pamiętać, że tagi zawsze odwołują się do towaru w Sello, nie do towaru w Subiekcie. Jakakolwiek interakcja z towarami w Subiekcie odbywa się tylko i wyłączeni podczas synchronizacji i to wtedy dane z towarów Subiekta aktualizują dane towarów w Sello. Więc jeśli pojawiają się problemy tego typu, że w Subiekcie w towarze coś jest, a tagi czy stany na aukcji się nie zgadzają, to trzeba w pierwszej kolejności zajrzeć do towarów w Sello i w razie potrzeby zaktualizować je z Subiekta. Niedługo pojawi się opcja synchronizacji towarów od strony Sello, więc nie trzeba będzie już wymuszać aktualizacji od strony Subiekta.
 17. Ja to się czasami zastanawiam czy to celowe działanie, czy soft powielił aukcje przy wystawianiu . Allegro dąży do produktyzacji, więc wedle jej założeń na listingu ma być dany produkt tylko raz widoczny dla kupującego - może wtedy to się skończy.
 18. Obrazek w im_Image to jest wrzucony binarnie plik 1 do 1. im_preview to jest ten sam obrazek ale przeskalowany do wielkości boku max 400 pikseli (dłuższy bok). im_checksum wyliczony jest jako funkcja md5 z obrazka oryginalnego.
 19. Tego jeszcze w tej chwili nie wiem, bo trwa implementacja, aczkolwiek Sello również potrzebuje takiego rozróżnienia więc być może pojawi się jakiś sposób na rozróżnienie adresów w paczce. Teoretycznie można by było zamiast typu adresu "wysyłkowy" użyć typu "odbiór w punkcie", ale to pociągnie za sobą kolejne modyfikacje a wydaje się (przynajmniej w chwili obecnej), że nie ma takiej potrzeby. Dam znać jak będę wiedział więcej.
 20. W zmianach zbiorczych jest jedynie możliwość wczytania zdjęć (ale miniatur) na podstawie szablonu z wykorzystaniem tagów. Można coś pokombinować, ale ID w folderze trzeba by zamienić i tak np na symbol towaru. Raczej trzeba by posłużyć się jakimś rozwiązaniem zewnętrznym aby dodać te zdjęcia wprost do bazy.
 21. Można jak najbardziej. Jeśli na obu aukcjach będzie włączona kontrola stanów, to zmiana stanu w towarze (w skutek rezerwacji/zmiany stanu w Subiekcie) będzie generowała zmiany liczby sztuk tak aby w każdej aukcji utrzymać poziom dostępnych sztuk. Natomiast należy liczyć się z tym, że na wszystkich powielonych aukcjach będzie ten sam stan, więc jeśli to będą "resztki" towaru to mogą się one sprzedać powyżej stanu. Nie ma aktualnie funkcji, która by rozdzielała stan na wszystkie aukcje. Swoją drogą, mnie, jako kupującego też denerwują takie powielone oferty, Allegro powinno zrobić z tym porządek. Tak, że może zamiast dołączać do tych niepoprawnych sprzedawców, spróbować jakoś z nimi walczyć :).
 22. Planujemy w najbliższej wersji (tj. 1.37) zmienić funkcjonowanie adresów w transakcji. Głównie chodzi o rozdzielenie adresu odbiorcy od adresu punktu odbioru - oba te adresy są w niektórych przypadkach dostaw wymagane i muszą być dostępne w transakcji. Obecnie adres punktu odbioru nadpisuje adres dostawy w transakcji. Można tę funkcję wyłączyć w ustawieniach, wtedy w transakcji pozostaje adres odbiorcy, zaś w notatkach dodawany jest adres punktu odbioru. Planujemy usunąć ten parametr i adresy dodawać na sztywno do dedykowanych pól. Po zmianach, w transakcji pojawi się nowe pole z adresem punktu odbioru, zaś adres wysyłkowy zmieni nazwę na dane odbiorcy i będzie na stałe zawierał dane kupującego. Domyślnie dane te są i będą nadal pobierane z danych Allegro, lub z danych zamówienia jeśli będą tam dostępne. W ten sposób w danych odbiorcy zawsze będą dane kupującego (imię, nazwisko, nr telefonu, e-mail, adres zamieszkania), zaś w nowym oknie będą dane punktu odbioru, np numer Paczkomatu, PNI Poczty Polskiej itp. W paczce pozostanie nadal jeden adres wysyłki i będzie on zawierał albo dane odbiorcy, albo dane punktu odbioru. W Subiekcie jako dane dostawy możemy udostępnić parametr sterujący czy mają się tam pojawiać dane odbiorcy, czy dane punktu odbioru. Prosiłbym o głosy w tej sprawie, czy obecność adresu Paczkomatu w Subiekcie w danych kontrahenta jest potrzebna. W notatkach na razie zostanie adres punktu odbioru. Numer identyfikacyjny punktu odbioru będzie umieszczony w polu adresowym (adr_Name) w nawiasie. Znajduje się on w tabeli adr__Address, typ adresu punktu odbioru adr_Type to 4. Prosiłbym także o zgłoszenie ewentualnych problemów od osób, które korzystają lub tworzą rozwiązania zewnętrzne, gdzie taki podział może być problematyczny. Zmiany te musimy wprowadzić, ze względu na implementacje obsługi Wysyłam z Allegro, która pojawi się w najbliższej wersji.
 23. Mi to wygląda na problem z pamięcią RAM lub kartą graficzną. Da radę zrobić zrzut ekranu tego efektu?
×