Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Bartosz Rosa

InsERT
 • Ilość treści

  19786
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  84

Wszystko napisane przez Bartosz Rosa

 1. Można spróbować wykonać taką autoryzację Polecenie z kontami: select au_title, au_number, au_startDate, au_Id, au_EndDate, reg_Username from au__auction join reg__registration on reg_id = au_regId where au_state = 3 order by au_Title
 2. Pytanie, czy autoryzacja na nowej wersji wystarczy aby duble się nie pojawiały czy trzeba faktycznie czyścić ten cache.
 3. @Dawid Kopański czy po takiej pełnej autoryzacji zdarza się, że autoryzacja wysiada po jakimś czasie i proces trzeba powtarzać? @4S_ MARKET daj znać jeśli zajdzie konieczność ponownej autoryzacji. Oczywiście jeśli w Sello są już aukcje podpięte do niepoprawnego konta to próba ich aktualizacji będzie generować zapewne 403 Forbidden.
 4. W zasadzie my to aktualizujemy za pomocą osobnego narzędzia, który umieszcza dane z poziomu kodu. Z samego SQLa nie próbowałem tego nigdy robić.
 5. A, bo to jest nexo. Taka funkcja odtwarzania dokumentu jest zaimplementowana obecnie tylko dla GT.
 6. Zapewne dlatego, że notatka jest nadpisywana po pobraniu danych z Allegro. Zapisane.
 7. Czy w Sello były pobrane aktualne dane tej aukcji? Jakie zmiany wygenerowało Sello na dole na liście ZMIANY?
 8. Całkowicie nie da się wyeliminować sytuacji, że towar zejdzie poniżej stanów, zwłaszcza jeśli mowa o synchronizacji kilku różnych serwisów, programów itp. Zawsze będzie ta chwila w czasie gdy rezerwacja musi zostać rozpropagowana do innych serwisów. Jeśli w tym czasie 2 osoby z różnych serwisów kupią ostatnią sztukę towaru to sprzedadzą się 2. Można jedynie walczyć o to, aby ten czas synchronizacji był możliwie krótki, oraz aby nie pozostawiać w wielu serwisach zbyt małej liczby sztuk - zwłaszcza chodliwego towaru.
 9. Od wersji 1.32 jest dodana weryfikacja przy autoryzowaniu konta, która sprawdza czy token zwrócony do kolejnego konta jest faktycznie dla tego konta. Cache nie powinien tutaj nic wnosić, bo te tokeny zwracane są różne i poprawne dla każdego konta. Autoryzacja w 1.31 faktycznie mogła wymagać czyszczenia cache, ale od 1.32 nie powinno to być wymagane. Chociaż z drugiej strony, wczoraj na testowym serwisie Allegro pokazało nam się zamówienie konta X na koncie Y (przynajmniej taka była informacja kto jest zalogowany obecnie).
 10. Nie, zapomniałem, że te wpisy pojawiają w momencie pierwszego użycia. W sytuacji, gdy nie ma takich wpisów w tabeli reg_data, można je dodać poniższym poleceniem: ;with cte (regId) as ( select distinct rd_regId from reg_Data ) , cte2 (id, regId, name, value) as ( select (ROW_NUMBER() over(order by regId))+(select max(rd_id) from reg_data), regId, 'LastOrderEventId', '1579858102900596' from cte ) insert into reg_data(rd_id, rd_RegId, rd_name, rd_vvarchar) select * from cte2 Dodatkowo po wykonaniu tego polecenia trzeba na stronie startowej odświeżyć ważne informacje - prawdopodobnie pojawi się uszkodzenie tabeli reg_Data, więc trzeba ją naprawić naciskając przycisk napraw.
 11. W takim razie program zewnętrzny powinien weryfikować czy transakcja, z której należy paczka, pochodzi z Allegro (w szczególności, czy ma wypełnione pole tr_CheckoutformId) i tylko wtedy zaznaczać ten znacznik.
 12. A proszę spróbować utworzyć dokument jeszcze raz. Powinien się podpiąć dokument istniejący już utworzony w Subiekcie poprzednim razem.
 13. W tym tygodniu o ile testy tej poprawki przebiegną poprawnie. Jeśli nie to puścimy wersję bez tego, ponieważ są inne pilne poprawki do opublikowania. Termin wypuszczenia następnej wersji dostępny jest na górze forum w pasku.
 14. Proszę sprawdzić jaka jest konfiguracja domyślnych ustawień dla dokumentów w parametrach systemu sprzedaży. Czy są tam wybrane domyślne typy tych dokumentów czy jest może "nie twórz"?
 15. A paczka jest oznaczona zmianą oczekującą do wysłania? Jeśli tak to proszę anulować wysyłanie zmian dla starszych transakcji. Czy jest w niej numer nadawczy i w jaki sposób się w niej znalazł? Ręcznie dodany czy zewnętrznym programem?
 16. Jest możliwe obejście konieczności pobierania wszystkich danych z dziennika zdarzeń przy pierwszym pobraniu. Należy wykonać polecenie SQL w programie serwisowym: update reg_data set rd_vvarchar = '1579858102900596' where rd_name = 'LastOrderEventId' Spowoduje to, że punkt końcowy dziennika zdarzeń (który zapisuje się po każdym pobraniu dziennika, za pierwszym razem trwa to długo, ponieważ zwracane są dane z 60 dni wstecz) zostanie ustawiony na moment sprzed kilku dni (w stosunku do daty tego posta). Stare API Allegro nie pozwalało w ten sposób podać identyfikatora, trzeba było trafić w numer zdarzenia należący do sprzedawcy an co były małe szanse). Nowe API powinno zwrócić zdarzenia sprzedawcy poprawnie niezależnie od tego do kogo należy wskazany numer.
 17. Proszę sprawdzić czy w paczce 3/2020 znajduje się poprawna nazwa Paczkomatu a nie imię i nazwisko.
 18. Obecnie trzeba dzielić paczki SMART i zwykłe i drukować je osobno lub z poziomu menadżera paczek. Obsługa drukowania obu typów jednocześnie będzie niebawem.
 19. Co do kuriera, to w paczkach jest numer przesyłki zapisany?
 20. Punkt odbioru ma zawsze w nazwie Paczkomat lub nawias z identyfikatorem nazwa (id). Taki dość luźny związek, ale powinien zadziałać. Samo ustawienie będzie zapisane w pd_AutoSyncParams.pa_TransSetPickupPointAsShippingAddress (bool).
×