Skocz do zawartości

Paweł ole

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Paweł ole

  1. Udało się może zweryfikować, czy to ogólny problem czy tylko ja tak mam?
  2. Nie aktualizują się wartości. Zmieniam na allegro np. rok produkcji, nie pobiera się zmieniona wartość do Sello. Z innymi parametrami to samo, marka, model itd.
  3. Ponowiłem próby. 1. Zacząłem od Sello ==> Narzędzia ==> Synchronizuj parametry z serwisu 2. Kliknąłem ręczne pobieranie aukcji trwajacych, pelne dane - brak efektu 3. Zostawiłem na godzine podczas której 5 razy pobrały się pełne dane - brak efektu 4. Pobieram poprzez "prawoklik" - efekt od razu.
  4. I dokładnie tak jest zaznaczone. Wartości parametrów nie są odświeżane.
  5. Zdarza się, że na Allegro zmieniają się wartości parametrów specyficznych (np. podczas łączenia z katalogiem). Niestety wartości te nie są aktualizowane w Sello. NIe pomaga pełne pobranie danych dla wszystkich aukcji trwających. Pomaga pobranie pełnych danych dla wybranych aukcji z menu kontekstowego. Czy tak ma być, że ogólne pełne pobieranie danych nie odświeża tych wartości? Jak wymusić automatyczne pobranie wartości parametrów specyficznych dla wszystkich aukcji co określony czas?
  6. Bardzo przydatne funkcje nowej wersji. Wielkie dzięki. Mam jednak 3 pytania: 1. Czy są prowadzone jakieś prace w kierunku dodania do szablonów aukcji stałych zdjęć (nie z towaru, tylko np. z dysk/bazy)? 2. Kompletacja - podpinanie kilku towarów do aukcji - kiedy albo czy w ogóle? 3 .W opisie tej wersji natknąłem się na zdanie: To wkrótce chyba będzie wymagało poprawki. Allegro planuje umożliwić klientom edycję zamówienia (np adres dostawy) dopóki nie oznaczymy, że zaczęliśmy przetwarzanie zamówienia.
  7. Znalazłem tymczasowe rozwiązanie. Proszę spróbować pobrać transakcje poprzez aukcje - pobierz transakcję i formularze. I tak dla każdej aukcji na której była sprzedaż. EDIT: chyba zbiegło się to z naprawieniem problemu bo teraz pobrało mi wszystko w tradycyjny sposób.
  8. Na chwilę obecną chyba rozwiązałem problem, więc proszę się mną nie przejmować. Dziękuję za pomoc.
  9. Zbieg okoliczności odpada. Odtworzyłem sytuacje ponownie. Bez trigerra nie ma też tych błędów zapisu. Następne formularze muszą jakoś oddziaływać na starsze. Jakby była chwila to sprawdzić to będę wdzięczny.
  10. Podpowiedź dobra, dziękuję. Spróbowałem się zabrać za temat od strony formularzy. Dodałam analogiczny wyzwalacz na tabeli z formularzami: USE ATS_SEL GO SET ANSI_NULLS, QUOTED_IDENTIFIER ON GO CREATE TRIGGER [dbo].[pbMojaZmianaKplParaNaSztukiUP] ON [dbo].[pb_PostBuyFormTransaction] WITH ENCRYPTION --sp_setapprole AFTER INSERT AS DECLARE @sztchar char DECLARE @sztuki int SET @sztchar = (SELECT LEFT (tr_Source,1) FROM tr__Transaction WHERE tr_Id IN (SELECT DISTINCT pt_TransactionId FROM Inserted)) IF ISNUMERIC(@sztchar) = 1 SET @sztuki = @sztchar ELSE SET @sztuki = 0 IF (@sztuki = 2 OR @sztuki = 4) BEGIN UPDATE pb_PostBuyFormTransaction SET pt_Quantity = pt_Quantity * @sztuki, pt_Amount = pt_Amount / @sztuki WHERE pt_Id IN (SELECT DISTINCT pt_Id FROM Inserted) END Rozwiązanie wydawało się idealne, wszystko niby działa, ale nie do końca... Co każde pobranie danych mam kilkanaście błędów zapisu do bazy danych (na żółto, z trójkątem). Nie wyczaiłem które transakcje to powodują. Nie ma żadnych szczegółów. Nie zauważyłem żadnego wpływu na bieżące czy starsze transakcje. Czy znajdę gdzieś jakieś dodatkowe logi? Miałem transakcję sprzed 2 dni z formularzem, ale nieopłaconą. Dzisiaj Kupujący ponownie wybrał sposób dostawy i zapłacił. Niestety formularz nie pobrał się do Sello, dopóki nie wyłączyłem triggera. Wiem, że zawracam głowę rzeczami niezwiązanymi z nową wersją i są to bardzo indywidualne problemy, ale potrzebowałbym jakiejś wskazówki. Czy kolejne formularze do tej samej transakcji weryfikują jakoś wcześniejszy formularz?
  11. Niestety powyższa informacja nie wiele mi pomogła. Panie Bartoszu ma Pan jakieś inne sugestie co dodać do mojego trigerra, żeby osiągnąć zamierzony efekt? Najprościej będzie jednak oznaczać w transakcji, żeby nie przenosić danych automatycznie. Później będę kombinował czy jest jakieś inne rozwiązanie. Nie rozumiem tylko dlaczego dopisanie wspomnianego wyżej UPDATE'A nie zmienia nic w bazie.
  12. Ok, jak w takim razie funkcjonuje teraz zapis transakcji i aktualizacja formularzy? Do tej pory miałem taki trigger: USE ... GO SET ANSI_NULLS, QUOTED_IDENTIFIER ON GO CREATE TRIGGER [dbo].[tr_ItemMojaZmianaKplParaNaSztuki] ON [dbo].[tr_Item] WITH ENCRYPTION --sp_setapprole AFTER INSERT AS DECLARE @sztchar char DECLARE @sztuki int SET @sztchar = (SELECT LEFT (tr_Source,1) FROM tr__Transaction WHERE tr_Id IN (SELECT DISTINCT tt_TransId FROM Inserted)) IF ISNUMERIC(@sztchar) = 1 SET @sztuki = @sztchar ELSE SET @sztuki = 0 IF (@sztuki = 2 OR @sztuki = 4) BEGIN UPDATE tr_Item SET tt_Quantity = tt_Quantity * @sztuki, tt_Price = tt_Price / @sztuki WHERE tt_Id IN (SELECT DISTINCT tt_Id FROM Inserted) END Niestety przy kolejnym pobraniu formularzy zmienia cenę towaru na tą z formularza i przelicz wartość całej transakcji. Pozostaje zatem zaznaczać dla każdej transakcji, żeby nie przenosił formularza. Próbuje dodać: UPDATE tr__Transaction SET tr__Transaction.tr_BuyerFormStatus = 3, tr__Transaction.tr_IgnoreDifferencesWithBuyerForm = 1, tr__Transaction.tr_DoNotAutoCopyDataFromForms = 1 FROM tr__Transaction JOIN inserted ON tr__Transaction.tr_Id = inserted.tt_Id Niestety bez efektu. Tak jak jakby po akcji na tr_Item było coś ponownie robione w tr__Transaction i nadpisywało moją zmianę.
  13. Cofnąłem się do 1.30.7 i tu problem również występuję. Wcześniej miałem 1.30. Podejrzewam, zatem że winna jest 1.30.2. i ta zmiana: Transakcje Dodano funkcję przenoszenia kosztów towarów uwzględniających rabaty i zmianę ceny w serwisie Allegro W oknie formularzy dodano przycisk umożliwiający ręczne przenoszenie kwoty zakupionych przedmiotów z formularza do transakcji
  14. To nie jest rozwiązanie. Wszystkie niezakończone transakcje z 45 dni, zostały po aktualizacji "zepsute". Nie wierzę, że celowo napisano aktualizację tych cen przy pobieraniu formularza. Mam nadzieję, że to błąd i zostanie naprawione. Jak dla mnie, najchętniej wróciłbym do poprzedniej wersji. Czy to że jutro Sello przestanie działać jest pewne na 100%?
  15. Witam. Sprzedaję większość rzeczy w zestawach po kilka sztuk, tego samego towaru. Problem jest następujący: 1. Klient kupił zestaw 4 sztuk towaru za 400 zł (cała wartość transakcji to 400zł). 2. Jak zwykle tworzy się transakcja z towarem 1szt za 400zł. 3. Następnie (u mnie w sposób automatyczny) zmieniam zawartość transakcji na 4 sztuki po 100zł. Zamykamy transakcje, wszytko jest ok. 4. Wymuszamy pobranie formularzy lub następuje ono samo co określony czas. Efekt: W transakcji następuję zmiana ceny ze 100zł na 400zł, przy czym ilość zostaje tak jak zmieniłem 4. Wartość transakcji rośnie x4. W poprzedniej wersji tego nie było. Dlaczego tutaj z każdym pobraniem formularzy następuję aktualizacja ceny towaru w transakcji? Dzieje się to dla wszystkich transakcji niezakończonych z ostatnich 45 dni. Czy ta aktualizacji musi się odbywać i czy musi wpływać na cenę? Wiem, że można zaznaczyć "nie przenoś danych automatycznie" ale jak dla mnie nie jest to rozwiązanie. Proszę o informację czy to błąd czy tak już zostanie i muszę szukać jakiegoś obejścia tego problemu.
  16. Jak najbardziej popieram zbiorcze notatki o aukcji. Tylko temat pasowałoby przenieść do nowości i sugestie.
  17. Spoko, to tylko moje sugestie Czekam cierpliwie na nowe wersje.
  18. W przypadku pracy sieciowej oczywistym wydaje się, że zdjęcia będą musiały być w dostępnej dla każdego stanowiska lokalizacji sieciowej. Dlaczego ma zniknąć? To taka sama sytuacja jakby ktoś mieszał w bazie i usunął zdjęcie. Czy Sello ma obecnie jakieś zabezpieczenie? Wtedy po prostu Sello wyświetli komunikat o braku zdjęcia. Wyłączony komputer - to tak samo jakby obecnie wyłączyć serwer - czyli jw. komunikat o braku dostępu do zdjęcia. To również nie wydaje się być problemem. Ja na chwilę obecną mam zrobioną apkę, która sprawdza katalog ze zdjęciami i po wykryciu zmiany wrzuca je do subiekta. Odbywa się to tylko na porównywaniu daty utworzenia/modyfikacji. Nie porównuję poszczególnych plików. Oczywiście nie załatwia to sprawy duplikatów, ale w obecnych czasach to wydaje się nie być problemem. Przestrzeń dyskowa w stosunku do miejsca w bazie jest praktycznie nieograniczona. Najgorsze obecnie jest to, że nie ma zdjęć stałych, a w szablonie odwołujemy się do numeru zdjęcia w aukcji. Jakakolwiek zmiana zdjęcia w towarze, dodanie czy usunięcie zdjęcia w aukcji i szablon się rozsypuje
  19. Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w najbliższych wersjach planowane są zmiany w kwestii zdjęć? Chodzi o dwie sprawy. 1. Wyrzucenie zdjęć z bazy na dysk. 2. Możliwość dodawania zdjęć stałych do szablonu opisu/szablonu aukcji. Sprawa nie wydaje się skomplikowana. Allegro obsługuje 16 zdjęć. Wystarczyłoby zatem przyjąć, że zdjęcia dla towaru pobierane są z dysku stosując tagi, albo przyjąć na stałe, że zdjecie towaru ma się nazywać na przykład symboltowaru(numerzdjecia).jpg. Wyeksportowanie zdjęć z bazy do plików na dysk i nadanie im takich nazw to pikuś. Potem tylko w szablonach, zamiast wybierać numer zdjęcia w aukcji można wybierać numer zdjęcia na dysku. Od razu łatwo dałoby się dodać możliwość dodawania obrazów stałych dla danego szablonu. Plus takiego rozwiązania, poza oczywistym zmniejszeniem wielkości bazy to łatwość podmiany zdjęć. My np. zamieszczamy na zdjęciach datę produkcji towaru czy oznaczenie partii. Aktualizacja jednego zdjęcia wiąże się zawsze z "wymianą" wszystkich zdjęć w towarze bo subiekt/sello zawsze dodaje zdjęcie na koniec, a przecież musimy zachować kolejność, żeby w szablonie nic się nie rozjechało. Mając zdjęcie na dysku robię podmianę jednego pliku. I tu przydałaby się opcja odświeżenia zdjęć na aukcji, czyli ponownego wysłania zdjęcia, jeśli wykryto jego zmianę na dysku, ale to już taki dodatek Drugi plus to wspomniane wcześniej zdjęcia stałe. W tej chwili nie da się praktycznie tego zrobić. Musiałbym mieć do każdego towaru podpięte zdjęcia jakie będę chciał wykorzystać w szablonie. A co w sytuacji, jak ten sam towar wystawiam w różnych ofertach, gdzie np. do jednej z ofert dorzucam ubezpieczenie, na temat którego informacje zawarte są postaci grafiki. Wystawiając z automatu na aukcję bez ubezpieczenia wyślę zdjęcie z warunkami ubezpieczenia bo było zawarte w towarze. Trzeba wszystko przed wysyłką edytować, a chyba nie o to chodzi w automatyzacji. Kwestia zdjęć pobieranych z Allegro w przypadku aukcji niewystawionych przez Sello, też wydaje się być prosta. Pobrane zdjęcie zapisać na dysk o nazwie numeraukcji(numerzdjecia).jpg i można się potem do niego łatwo odwoływać. Wiem, że temat był już poruszany i jest przewidziany do realizacji, ale bardzo zależałoby mi (i na pewno nie tylko mi :)) aby podnieść priorytet zadania,. Dodatkowo jakby było ono realizowane w takiej postaci jak podałem wyżej to już w ogóle byłoby cudownie
  20. Znalazłem. Aż ciężko uwierzyć, że tak długo nie widziałem takiej głupoty SELECT DISTINCT tr__Transaction.tr_Id FROM Inserted zamiast SELECT DISTINCT tr_Id FROM Inserted Sorki za zamieszanie i dzięki za poświęcony czas.
  21. Oczywiście podawane dane są prawidłowe. Przypisuję istniejącą dostawę i odpowiedniego dla niej dostawce. Identyfikatory istnieją i z poziomu Sello można utworzyć transakcję w której tr_DliveryId i tr_DelivererId będą takie jak próbuję wstawić przez triggera. Jakieś inne pomysły?
  22. Nie. Tylko dymek błąd zapisu do bazy danych. Ewentualnie jeśli zastosuje trigger instead of, a nie after to jest komunikat, błąd zapisu..., zapis naruszyłby integralność itd. Nie rozumiem tylko dlaczego ta zmiana miałaby naruszyć integralność.
  23. Utworzyłem następujący trigger w bazie CREATE TRIGGER [dbo].[ZamianaKurieraWParach2] ON [dbo].[tr__Transaction] WITH ENCRYPTION --sp_setapprole AFTER INSERT AS DECLARE @sztchar char DECLARE @sztuki int DECLARE @dostawa int SET @sztchar = (SELECT LEFT (tr_Source,1) FROM tr__Transaction WHERE tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr_Id FROM Inserted)) SET @dostawa = (SELECT tr__Transaction.tr_DeliveryId FROM tr__Transaction WHERE tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr_Id FROM Inserted)) IF ISNUMERIC(@sztchar) = 1 SET @sztuki = @sztchar ELSE SET @sztuki = 0 IF (@sztuki = 2) IF (@dostawa = 1059) BEGIN UPDATE tr__Transaction SET tr__Transaction.tr_DeliveryId = 1056 WHERE tr__Transaction.tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr__Transaction.tr_Id FROM Inserted) UPDATE tr__Transaction SET tr__Transaction.tr_DelivererId = 1028 WHERE tr__Transaction.tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr__Transaction.tr_Id FROM Inserted) END ELSE IF (@dostawa = 1060) BEGIN UPDATE tr__Transaction SET tr__Transaction.tr_DeliveryId = 1057 WHERE tr__Transaction.tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr__Transaction.tr_Id FROM Inserted) UPDATE tr__Transaction SET tr__Transaction.tr_DelivererId = 1028 WHERE tr__Transaction.tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr__Transaction.tr_Id FROM Inserted) END W zależności od pierwszej litery tytułu transakcji chcę wybierać dostawę/dostawcę. Niestety powyższy kod generuje błąd zapisu w bazie.Jakieś pomysły dlaczego? Używam podobnego triggera na tabeli tr_Item do zmiany ilości towaru w transakcji i wszystko działa ok, a tutaj błąd. Nie mam pomysłu dlaczego. Ręczna zmiana dostawy z poziomu bazy jest możliwa nie powoduje żadnego błędu.
  24. Witam. Powrócę jeszcze do kwestii nowych opisów. Czy i w kiedy (w której wersji) można spodziewać się podpinanie stałych zdjęć do szablonu opisu?
  25. Ja ze swojej i pewnie nie tylko swojej strony sugeruje rozważenie umożliwienia edycji pojedynczych aukcji w taki sposób jak przy wystawianiu aukcji. Wiem, odpowiedzieliście, że można to zrobić z poziomu serwisu. Tylko, że w przypadku znaczącej zmiany jest to dosyć męczące. Dawniej dało się wygenerować opis w sello, skopiować kod, wkleić w przeglądarce podczas edycji aukcji, zmienić od razu w przeglądarce resztę parametrów (atrybuty, cena itp.) i temat zamknięty. A teraz? Nie da się skopiować opisu do przeglądarki, więc: 1. Zmiana zdjęć, wysłanie do serwisu, oczekiwanie na zmianę. 2. Zmiana opisu z szablonu (pod warunkiem posiadania idealnie uzupełnionej bazy towarowej), ewentualnie cen, wysyłki itp, oczekiwanie na zmianę. 3. Idziemy do serwisu - poprawimy atrybuty. Te 3 kroki wydają się proste, ale w praktyce są bardzo czasochłonne, gdyż trzeba odczekać zanim aukcja się odświeży. Do tego ryzyko, że któraś zmiana nie przejdzie. A najlepsze w tym wszystkim jest, jak w międzyczasie włączy się pobieranie danych. I tak sobie człowiek czeka i czeka. Zacząć robić co innego nie bardzo pasuje bo się zapomni o tej aukcji i będą problemy. Czy ktoś podziela moje zdanie czy tylko ja tak wybrzydzam?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...