Skocz do zawartości

Automatyczne tworzenie ZK do paragonu

Polecane posty

 

Mam propozycję taką, aby Sello tworzyło ZK, jeśli go nie ma, po wybraniu opcji utworzenia dokumentu końcowego.

 

Obecnie niestety paragon się utworzy nawet jak nie ma ZK, co powoduje potem problemy.

 

Dlatego obecnie trzeba ręcznie klikać "Wyślij / Odbierz"->"Subiekt GT" przed utworzeniem paragonu, aby to ZK utworzyć.

 

Dotyczy to oczywiście tylko świeżych transakcji, bo te które załapią się na automatyczną synchronizację już mają ZK.

 

Niemniej jednak takie przypadki są u mnie dość częste.

Fajnie jak by Sello sprawdzało czy jest ZK i generowało ten jeden ZK przed utworzeniem paragonu. Zresztą faktury to też dotyczy  ;D

Link to postu

Raczej bardziej denerwujące są zdublowane ZK lub niezrealizowane - nie wnikam skąd się biorą, po prostu czasem są w SGT mimo iż transakcja już dawno została zakończona ;)

 

A co do sugestii to po co tworzyć ZK przed utworzeniem paragonu jak utworzenie paragonu i tak zrealizuje to ZK? Tylko niepotrzebnie wydłuży się czas tworzenia paragonu? Bo chyba nie wykorzystujecie zrealizowanych ZK do czegoś? Sam nie wiem kiedy ostatnio przeglądałem zrealizowane ZK, nie mam po co ;)

Link to postu

Raczej bardziej denerwujące są zdublowane ZK lub niezrealizowane - nie wnikam skąd się biorą, po prostu czasem są w SGT mimo iż transakcja już dawno została zakończona ;)

 

A co do sugestii to po co tworzyć ZK przed utworzeniem paragonu jak utworzenie paragonu i tak zrealizuje to ZK? Tylko niepotrzebnie wydłuży się czas tworzenia paragonu? Bo chyba nie wykorzystujecie zrealizowanych ZK do czegoś? Sam nie wiem kiedy ostatnio przeglądałem zrealizowane ZK, nie mam po co ;)

 

 

Przeglądać to może niby nie.

Ale ZK są przydatne do rezerwacji towaru.

 

A jeżeli już są, to fajnie ja by były zrealizowane.

Wtedy można także dzięki temu popatrzeć, które ZK są zdublowane - te niezrealizowane i je usunąć.

 

Tak więc ZK musi być i musi być zrealizowany dokumentem końcowym.

Link to postu

Witam,

 

zdublowane zamówienia nie miały być już problemem od którejś wersji. Jako pierwszy pisałem, że problem nadal występuje. Teraz widzę, że nie tylko u mnie.

 

Nie wystawiam paragonów bez ZK, więc ten trop bym odrzucił.

 

P.S. Podbijam również kwestię zaśmiecania Subiekta poprzez dodawanie nowych klientów. Dlaczego do dzisiaj nie wprowadzono klientów jednorazowych?

 

Pozdr.

Link to postu

Poprawka wprowadzona w aktualnej wersji obejmuje część scenariuszy, przy których dochodziło do dublowania. Jak widać nie wszystkie. Trop, który nam podesłaliście doprowadził nas do kolejnego scenariusza - mianowicie może się zdarzyć, że w momencie tworzenia transakcji trwa synchronizacja z Subiektem, np towarów. W takim wypadku tworzenie ZK oczekuje w kolejce i wykona się po ukończeniu synchronizacji towarów. Jeśli teraz użytkownik wybierze utworzenie ZK lub FS to wystąpią problemy. W pierwszym przypadku dubel ZK, w drugim Sello nie zapisze sobie numeru FS, pomimo, że w Subiekcie utworzy fakturę. Dodamy kolejną poprawkę w nowej wersji.

 

Podbijam również kwestię zaśmiecania Subiekta poprzez dodawanie nowych klientów. Dlaczego do dzisiaj nie wprowadzono klientów jednorazowych?

Z tego samego powodu, z którego nie wprowadziliśmy jeszcze setek innych zgłoszonych sugestii - jest ich po prostu więcej dziennie niż jesteśmy w stanie zrealizować. Z tego co się zorientowałem, to klienci jednorazowi i tak są dodawani normalnie do bazy Subiekta, z tym, że nie są widoczni w kartotece. Może to przysparzać trochę problemów w związku z obecnym modelem współpracy Sello-Subiekt, więc nie jest to taka prosta i szybka w realizacji zmiana.

 

Link to postu

w drugim Sello nie zapisze sobie numeru FS, pomimo, że w Subiekcie utworzy fakturę.

Tak się zdarza od czasu do czasu...

 

Dodamy kolejną poprawkę w nowej wersji.

Kolejnej od 1.18.2 czy w kolejnej po tej której jeszcze nie ma ;)  ?

 

Czy w sierpniowej becie pojawią się jakieś nowości o których nie wiemy?

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...