Skocz do zawartości

Instalacja Windows 10

Polecane posty

Zainstalowałem sobie to na jednym komputerze.

 

Poszło bezproblemowo.

Na komputerze z monitorem 22" i głośnikami 5.1 trwało to z 2h, ale prawie nie wymagało żadnej ingerencji, za wyjątkiem konieczności zmiany domyślnych ustawień o śledzeniu użytkownika i wysyłaniu wszystkiego do MS.

 

Na moje oko jest jeszcze brzydszy niż 8.

 

Już znalazłem parę błędów, ale są to błędy drobne.

Np. po kliknięciu gdziekolwiek w ekranie start już nie można wyszukiwać poprzez wpisanie literek. W zasadzie wcale nie można wyszukiwać, bo belki do wyszukiwania nie ma - włącza się sama po zaczęciu wpisywania. Trzeba wyłączyć ekran i włączyć ponownie, nie klikać, tylko zacząć wpisywać.

 

Menu start jest bardzo niewygodne. Nie jest zrobione na wzór tego z 7, tylko raczej jako miniaturowa wersja ekranu start. Nie ma grup programów, tylko ikonki posortowane alfabetycznie. Aż mnie dziw bierze, że nikt w MS nie zauważył jak durne jest to rozwiązanie. Myślałem, że w 10 to poprawią.

Zmieniłem z powrotem na pełen ekran, ale niestety pełen ekran zachowuje się zupełnie inaczej niż w 8.

 

Widok wszystkich aplikacji przenieśli na lewą stronę ekranu do wąskiego okienka.

Od razu przypomniał mi się widok pól własnych w szablonach w Sello :P

 

Sello się uruchamia, ale nie pracuję na nim, bo Bartek nie zaleca.

Więc nie wiem jak się ma praca co do stabilności.

 

Na Windows 8 zainstalowała się wersja 10 Home.

Z tego co czytałem jest to wersja OEM, czyli tylko na ten jeden komputer, pomimo tego, że 8 było BOX.

 

No i można to zainstalować tylko jako aktualizację, więc trzeba mieć najpierw zainstalowane 8, co jest raczej kłopotliwe przy reinstalacji.

 

Zamiast IE jest teraz Edge.

Nie testowałem tego jeszcze.

Link to postu

No i można to zainstalować tylko jako aktualizację, więc trzeba mieć najpierw zainstalowane 8, co jest raczej kłopotliwe przy reinstalacji.

Musisz sobie ściągnąć windowsa na usb/dvd i przy czystej instalacji wpisać klucz oryginalnego (poprzedniego) systemu:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/media-creation-tool-install?ocid=ms_wol_win10

 

Zamiast IE jest teraz Edge.

Nie testowałem tego jeszcze.

U mnie został też IE 11.

 

Co do Sello to zauważyłem, że nie działa mi jedna rzecz, mianowicie w module wysyłka towarów - sposoby wysyłki > nie zapamiętują się ustawienia wybranej listy dostawców, po wyborze dostawcy, zamknięciu okna i ponownym otwarciu, lista znów jest na parametrze (dowolny). Innych na razie nie stwierdziłem.

Link to postu

Musisz sobie ściągnąć windowsa na usb/dvd i przy czystej instalacji wpisać klucz oryginalnego (poprzedniego) systemu:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/media-creation-tool-install?ocid=ms_wol_win10

 

Aby zrobić czystą instalację tak czy inaczej musisz mieć zainstalowany "stary" system, przeprowadzić aktualizację do win10 i dopiero po aktualizacji stworzyć sobie nośnik instalacyjny przy pomocy Media Creation Tool.

Link to postu

Nie ma grup programów, tylko ikonki posortowane alfabetycznie.

 

 

O przepraszam, właśnie się dopatrzyłem, że są grupy programów  ;D

Tylko wymieszane ze zwykłymi ikonami.

 

Do tego jest nawet u góry samej lista ostatnio zainstalowanych programów, a więc duży postęp. Już prawie jest tak wygodnie jak w XP  :P

Myślę, że w 11 dojdziemy do tej wygody w całości  ;D ;D

 

Za to kafelki są ciągle jednego koloru.

W 8 były różnych kolorów i to było fajniejsze.

Ktoś wie jak przywrócić tą funkcjonalność w 10 ?

Link to postu

Musisz sobie ściągnąć windowsa na usb/dvd i przy czystej instalacji wpisać klucz oryginalnego (poprzedniego) systemu:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/media-creation-tool-install?ocid=ms_wol_win10

 

Aby zrobić czystą instalację tak czy inaczej musisz mieć zainstalowany "stary" system, przeprowadzić aktualizację do win10 i dopiero po aktualizacji stworzyć sobie nośnik instalacyjny przy pomocy Media Creation Tool.

 

Chyba jednak nie musisz instalować '10' na starym systemie, jeśli dobrze to rozumiem, to dalej na tej stronie piszą:

"If you haven't upgraded to Windows 10 yet and perform a clean installation, you'll need to enter a product key or buy a license in order to activate Windows 10."

Link to postu

Myślę, że w 11 dojdziemy do tej wygody w całości  ;D ;D

 

A będzie '11'? Gdzieś czytałem że podobno teraz będzie tylko 'windows update' na zawsze. Ciekawe, czy to prawda, bo to by znaczyło, że w owym 'nazawszu' microsoft już nie będzie zarabiał tak wiele... No chyba, że zyski będą ze sprzedaży zebranych danych o użytkownikach (mam na myśli włączone domyślnie opcje (nie)prywatności)

Link to postu

Chyba jednak nie musisz instalować '10' na starym systemie, jeśli dobrze to rozumiem, to dalej na tej stronie piszą:

"If you haven't upgraded to Windows 10 yet and perform a clean installation, you'll need to enter a product key or buy a license in order to activate Windows 10."

Kilka wątków już czytałem, że windows 10 nie przyjmuje kluczy ze starych systemów, nawet na stronie do której dałeś linka (Media Creation Tool) jest napisane:

If you want to upgrade to Windows 10 for free, select Upgrade this PC now in the tool.
a tutaj masz przewodnik ze strony polskiej jak to zrobić http://antyweb.pl/chcesz-wykonac-czysta-instalacje-windows-10-oto-co-powinienes-zrobic/
Link to postu

Chyba jednak nie musisz instalować '10' na starym systemie, jeśli dobrze to rozumiem, to dalej na tej stronie piszą:

"If you haven't upgraded to Windows 10 yet and perform a clean installation, you'll need to enter a product key or buy a license in order to activate Windows 10."

Kilka wątków już czytałem, że windows 10 nie przyjmuje kluczy ze starych systemów, nawet na stronie do której dałeś linka (Media Creation Tool) jest napisane:

If you want to upgrade to Windows 10 for free, select Upgrade this PC now in the tool.
a tutaj masz przewodnik ze strony polskiej jak to zrobić http://antyweb.pl/chcesz-wykonac-czysta-instalacje-windows-10-oto-co-powinienes-zrobic/

 

Pewnie jest jak piszesz. Ja już mam 10-kę przez 'update', więc tylko teoretyzuję... Często rzeczy nie zawsze idą tak, jak to miało być...

Link to postu
Od razu przypomniał mi się widok pól własnych w szablonach w Sello Język

Widzisz, czerpią przykłady z najlepszych :D

 

Co do Sello to zauważyłem, że nie działa mi jedna rzecz, mianowicie w module wysyłka towarów - sposoby wysyłki

Ten filtr nigdy nie był zapamiętywany.

 

Już prawie jest tak wygodnie jak w XP  Język

Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność zasiąść przed XPkiem, którego używałem dosyć długo przed 7,8 i zastanawiałem się jak tego systemu można używać.. przecież tutaj nawet nie ma wyszukiwarki ;) a znalezienie czegokolwiek w panelu sterowania graniczyło z cudem :).

 

A będzie '11'? Gdzieś czytałem że podobno teraz będzie tylko 'windows update' na zawsze

Tak podobno ma być. Zresztą instalacja 10 wygląda na normalny update 8.1, ze zmianą kilku ikonek i przemeblowaniu w menu start. Większość rzeczy pozostaje ta sama więc imo wymyślanie kolejnych wersji systemu, które różnią się (z pozoru) tylko skinem jest bezpodstawne.

 

Najgorsze jest to, że robi się wersja OEM.

 

Czyli takie za darmo nie za darmo.

 

Dlatego można pobrać za darmo.

 

Ale do nowych komputerów i tak trzeba go kupić.

To wyobraź sobie, że ja mam zakupionego Windows 7 kilka lat temu, w wersji OEM. Potem dokupioną aktualizację do 8, następnie darmowy upgrade do 8.1 a teraz do 10 również gratis.

Przy zmianie dysku na SSD Windows 8 odmówił współpracy - nie chciał działać na starym kluczu. Więc musiałem przejść cykl instalacji 7, aktualizacja 7mki, podniesienie do 8mki ;). Aż strach pomyśleć jakbym musiał od nowa instalować 10 :D.

Na szczęście mój domowy komputer śmiga już kilka lat na jednym systemie, pomimo, że jest to aktualizacja przez 3 wersje systemu. Również w międzyczasie wymieniłem wszystkie podzespoły, nie licząc dysku twardego i nadal działa ;).

Byłem pozytywnie zaskoczony, gdy Windows 8.1 po 20 sekundach zamyślenia uruchomił się normalnie na nowym sprzęcie. Podobnie instalacja 10, wszystkie programy zainstalowane wcześniej działają, nie licząc sterowników do karty muzycznej. Jedyne co musiałem zrobić to ułożyć od nowa kafle w menu start.

 

Link to postu

Microsoft wpakuje jeszcze taką kasę w promocję Windows 10, że raczej nie prędko ujrzymy nowy numerek, chociaż 10-tka jest ponoć przewidziana tylko na 5 lat ??? Tak jak napisał e-kupowanie - to usługa, a nie program. No i 10-tka jest reklamowana jako najlepszy system do firmy, do gier i na dodatek na wszystkie urządzenia, łącznie z kasami fiskalnymi itp. ;) Nawet Xbox One będzie miał końcem tego roku update z Windowsa 8 na Windowsa 10 ;) I podobno chcieli nazwać nowego Windowsa - Windows One ale już jest system Windows 1 więc nie mogli tego zrobić ;)

 

Nie muszą już zarabiać na sprzedaży systemów użytkownikom, zarobią na sprzedaży licencji producentom sprzętu i firmom programistycznym ;) Dodatkowo zarobią na usługach, których obniżają ceny, np. Office 365 Personal za 299zł na rok. Oczywiście nie robią tego z dobroci serca, a chodzi o zaprzestanie oddawania rynku innym systemom. Czytałem, że Microsoft nie docenił w porę mocy nowych urządzeń (tablety, smartfony) i na rynek weszła cała masa urządzeń z OSX i Androidem. Dlatego próbują nadgonić na wszystkich polach. Zaczęli już od Windowsa 8 gdzie bardzo obniżyli ceny licencji dla producentów sprzętu (tabletów i smartfonów) i dali możliwość małym producentom preinstalacji systemów na nowych urządzeniach (co wcześniej było nie do pomyślenia). ID@Xbox dla małych developerów gier. Nowe urządzenia. Itd. 10-tka to zwieńczenie tego procesu, integracja wszystkiego w jednym i "pierwszy" system Microsoftu zaprojektowany na wiele urządzeń.

 

Dodatkowo Windows 10 to będzie niezły kombajn:

1. Do firmy - Office z dostępem z dowolnego urządzenia plus 1TB w OneDrive i 60min miesięcznie w Skype. Plus inne programy. Licencje roczne ;)

2. Windows 10 dla graczy daje możliwość grania z użytkownikami z Xboxa One plus Xbox Live wbudowany w Windows 10. Wbudowana obsługa kontrolerów z Xbox One. I jeśli dobrze zrozumiałem to chyba nawet gry kupowane na Xbox One będą mogły być odtwarzane na PC z Windows 10 lub jakoś tak. Już sam Xbox Live to abonament na rok ;)

3. Cała masa nowych urządzeń czyli Microsoft HoloLens, Surface Hub i wbudowana obsługa Oculus Rift. Tu pewnie zarobią na licencjach dla producentów gier i oprogramowania ;)

4. Od strony programistycznej jeden kod dla wszystkich urządzeń. Nie zdziwię się jak za jakiś czas panie na kasach z Windows 10 w hipermarketach będą grać w Call Of Duty ;) I tu znowu zarobią na licencjach dla producentów tego sprzętu ;)

 

Czyli Microsoft wie gdzie szukać kasy ;) Zresztą z korzyścią dla użytkowników i z tego powodu uważam, że warto będzie przejść na 10-tkę dopiero za jakiś rok jak to wszystko zacznie już działać jak należy.

 

 

Już prawie jest tak wygodnie jak w XP  Język

Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność zasiąść przed XPkiem, którego używałem dosyć długo przed 7,8 i zastanawiałem się jak tego systemu można używać.. przecież tutaj nawet nie ma wyszukiwarki ;) a znalezienie czegokolwiek w panelu sterowania graniczyło z cudem :).

Trzeba było zadzwonić do mnie ;) Jeszcze do niedawna na wszystkich komputerach w firmie, domu i u rodziny miałem same XP-ki i nawet gdybyś obudził mnie o drugiej w nocy to bym Ci powiedział gdzie są poszczególne ustawienia i jak w parę minut ustawić cały system "pod siebie". A teraz mam wątpliwą przyjemność ;) pisać tego posta z "nowego" Windowsa 7 i już jestem nieźle zmęczony ciągłym wpisywaniem w Google hasła - jak w Windows 7 ustawić to, i to, i to, i jeszcze to, i... ;) ;) ;)

Link to postu

XP to był pierwszy naprawdę rewolucyjny system MS.

Największa rewolucja polegała na możliwości pracy bez ciągłej reinstalacji :P :P

 

Muszę przyznać, że lubiłem ten system.

No ale to były lata 2000, młodość, inne spojrzenie na świat ;D

 

Teraz te nowe systemy nie są już tak rewolucyjne.

Co najwyżej coraz brzydsze.

Najładniejsza była 7.

 

8 była brzydsza, a 10 to już prawie DOS.

 

Z ciekawszych rzeczy odkryłem w 10 multi pulpit.

Już się zastanawiam nad jego praktycznym wykorzystaniem  ;D

Link to postu

Naciśnij Windows i pisz czego szukasz ;). Chociaż w 8 to działa z tego co pamiętam lepiej.

Tak, wiem :)

Już kiedyś pisałeś o tym i sobie zapamiętałem ale to jednak nie do końca działa tak jakbym chciał, zwłaszcza że pozmieniały się niektóre nazwy i w ogóle ustawienia.

 

Generalnie zawsze przesiadka na nowy system wymaga kilku tygodni wdrożenia. Przed ósemką się wzbraniałem ale na 10-tkę skuszą mnie te nowe technologie. Oby tylko ceny HoloLens i Oculusa nie była kosmiczne ;) No i tylko czekać aż na forum pojawią się pytania - kiedy Sello zacznie wspierać te technologie ;)

 

Z ciekawszych rzeczy odkryłem w 10 multi pulpit.

Już się zastanawiam nad jego praktycznym wykorzystaniem  ;D

To już lepiej zainwestuj w multi monitory ;) Do tej pory pracowałem na dwóch kompach i dwóch zestawach klawiatura + myszka. A teraz zainwestowałem w takie niedrogie urządzenie, które znalazłem oczywiście na Allegro ;)

http://allegro.pl/aten-cs22u-przelacznik-switch-kvm-usb-vga-pilot-i5576282331.html

 

I do jednego zestawu monitor + klawiatura + myszka podłączyłem dwa kompy, czyli teraz pracuję na 3-ech kompach i dwóch klawiaturach i myszkach ;) Przełączanie trwa jakieś 3 sekundy. I na jednym kompie uruchamiam sobie jakieś długotrwałe zadania, np. kopiowanie, przenoszenie plików i nie blokuję sobie żadnego z pozostałych dwóch komputerów, co wcześniej mnie denerwowało.

Można jednocześnie pracować +pracować +pracować lub pracować +grać +oglądać filmy, itp. :) i w ogóle nie rozumiem jak ktoś może pracować na jednym komputerze z jednym monitorem i po jednej instancji Sello i SGT  ???

 

Niestety to jeszcze wciąż nie jest to co bym chciał, następny krok to zmiana biurka na 2x większe, żebym mógł sobie w końcu dołożyć dodatkowe monitory, bo 3 obecne mi nie wystarczają ;) Chyba, że do tego czasu zdążą wypuścić te HoloLens ale wtedy i tak będzie mi potrzebne biurko żeby gdzieś postawić ten wirtualny wazon ;) lub postawię go na wirtualnym biurku ;)

Dla tych co jeszcze nie widzieli tej technologii - wyjaśnienie jak to działa:

 

Link to postu

HoloLensa też bym przygarnął :). Już kilka lat temu chodziło mi po głowie wykorzystanie tego typu urządzenia do różnych rzeczy. Ale Sello w wersji na Hololens? :D Chciałbyś, żeby łaziły za tobą transakcje?

 

Chyba, że do tego czasu zdążą wypuścić te HoloLens ale wtedy i tak będzie mi potrzebne biurko żeby gdzieś postawić ten wirtualny wazon Mrugnięcie lub postawię go na wirtualnym biurku Mrugnięcie

To sobie zrobisz wirtualne biuro z wirtualnego magazynu ;).

Link to postu

Ten HoloLens wygląda fajnie.

Rozumiem, że siedzę sobie na fotelu w najlepsze, wkładam hełmofon i od razu znajduję się w magazynie i pakuję paczki nie przestając oglądać nowych zdjęć Dody na Pomponiku.  ;D ;D ;D

 

Ale na poważnie - chyba raczej byłoby na odwrót, oglądał bym Dodę a nie jej zdjęcia, a paczki pakowały by się same  ;D ;D ;D ;D

 

 

Powoli robi się HoloDeck znany ze Star Treka.

Żeby nas tylko Klingoni nie zaatakowali.

Link to postu

Obawiam się, że jego cena może być niefajna ;), a 3 miesiące po zakupie wydadzą HL2, poprawiony z większym polem wizyjnym.

 

Paczki się same pakować nie będą, ale wyobraź sobie, że wyświetla się magazynierowi lista rzeczy do spakowania, ze zdjęciem i podświetla mu się regał i pudełko z elementem, że już o nawigacji po magazynie z hołkiem nie wspomnę :D

Link to postu

Ja wrócę do rzeczywistości :)

 

Dla mnie przydatna nowa opcja to 'Szybki dostęp'. Win+E > lista po lewej. Można przypiąć często używane foldery. Można je przypinać z katalogu (PPM > Przypnij do paska Szybki dostęp). Dla mnie wygoda wielka.

 

PS

Czekam aż ktoś wymyśli jakiś fajny multi-schowek, czasem by się przydał...

Link to postu

Dla mnie przydatna nowa opcja to 'Szybki dostęp'. Win+E > lista po lewej. Można przypiąć często używane foldery. Można je przypinać z katalogu (PPM > Przypnij do paska Szybki dostęp). Dla mnie wygoda wielka.

Ja do często używanych folderów (jak i programów) mam utworzone skróty na pasku szybkiego uruchamiania od początków tego paska ;)

 

PS

Czekam aż ktoś wymyśli jakiś fajny multi-schowek, czasem by się przydał...

Spróbuj poszukać jakiś programów. Na pewno są do XP'ka więc powinno się je dać uruchomić na Windows 10.

Link to postu

Ja do często używanych folderów (jak i programów) mam utworzone skróty na pasku szybkiego uruchamiania od początków tego paska ;)

 

U mnie rozsądne miejsce na pasku skończyło się już daawnoooo...

 

Zresztą czy da się przypiąć folder? U mnie jakoś to nie działało. W 10-ce też nie działa.

Link to postu

Jeśli chodzi o foldery to ja stosuję pasek Łącza.

 

Jak klikniesz prawym pm na pasku zadań to masz "Paski narzędzi".

 

Wybierasz Łącza, ale można dowolny.

 

I tam wsadzam skróty do folderów ulubionych.

 

Taki pasek potem mam zminimalizowany, tzn. zsunięty max na lewo, tak, że widać tylko etykietę "Łącza".

Ale jest za to strzałka >>

która otwiera moje foldery jak menu, tylko, że powyżej paska zadań.

 

Fajne rozwiązanie ale nie sprawdzi się przy zapisywaniu plików, czy otwieraniu, bo nie widać tego w okienku dialogowym programów.

 

 

A "szybki dostęp" w Win 10 to nic innego jak "Ulubione" w 8 i w 7 chyba też to było.

Tylko, że trzeba było przeciągnąć folder, a nie przypiąć.

 

Link to postu

Jeśli chodzi o foldery to ja stosuję pasek Łącza.

 

Jak klikniesz prawym pm na pasku zadań to masz "Paski narzędzi".

 

I tam wsadzam skróty do folderów ulubionych.

 

Taki pasek potem mam zminimalizowany, tzn. zsunięty max na lewo, tak, że widać tylko etykietę "Łącza".

Ale jest za to strzałka >>

która otwiera moje foldery jak menu, tylko, że powyżej paska zadań.

 

Fajne rozwiązanie ale nie sprawdzi się przy zapisywaniu plików, czy otwieraniu, bo nie widać tego w okienku dialogowym programów.

 

 

Tak, wiem o 'łączach' ale nie jest to dla mnie wygodne właśnie z takich powodów jak podałeś. Teraz 'szybki dostęp' jest dla mnie lepszy - jeden klik na eksploatorze i mam widok (na dzień dzisiejszy 15-tu) ważnych folderów.

Link to postu

Ja mam dolny pasek zadań wysoki na 2 wiersze i z lewej mam dodany pasek szybkiego uruchamiania i przenoszę na niego skróty do folderów i programów. Część mam na jedno kliknięcie, a część rozwijaną jak opisał Ks. Robak. Obecnie naliczyłem tutaj 54 programy na jedno kliknięcie ;) Mam jeszcze kilka innych trików do szybkiej pracy jak np program WinSize2 uruchamiany innym programem, itd... długo by pisać ;) W każdym razie foldery do pracy poukładane w sekundę ;)

 

Ale doskonale rozumiem o czym piszesz bo od kilku dni mam Office 365 (przesiadka z 2003) i w nim można na stałe przypiąć pliki z których się często korzysta i bardzo mi się to podoba :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...