Skocz do zawartości

Sello na Ebay !!! Zróbmy coś z tym !!! POMÓŻCIE !!!

Polecane posty

Sello na Ebay !!! Zróbmy coś tym !!! POMÓŻCIE !!!

 

Na wstępie zacznę od tego, że jestem fanem Sello i nie zamierzam Was krytykować tylko zmobilizować to zajęcia się tematem Ebaya

Ponad rok temu testowałem Sello na Ebay i lipa... kilka miesięcy temu wykupiłem abonament na miesiąc i lipa...

Mając nadzieję, że się poprawiło (no bo jak długo coś może nie działać?) wykupiłem abonament roczny... więc... więc będę cisnął w tym temacie do skutku aż coś w tej sprawie się zmieni

Oczywiście znam już wasz argument, że jest za mało użytkowników i dlatego nie macie czasu na Ebaya.

Mój argument, że użytkowników nie będzie więcej bo każdy kto spojrzy na forum to widzi, że jest wielka lipa z obsługą Ebaya przez Sello więc użytkowników nie przybędzie też już znacie

Szczerze mówiąc to zaczynam się dziwić, że w ogóle w opisie Sello jest informacja o tym, że program obsługuje Ebaya... bo moim skromnym zdaniem nie da się na nim pracować sprzedając na Ebay.

 

Żeby doprecyzować nie skupiamy się na Ebay.pl bo to miejsce gdzie nie ma żadnej sprzedaży... chodzi o to aby Sello było funkcjonalne na Ebay UK, Ebay DE i Ebay COM

...oczywiście mówimy tu również o obsłudze sklepów Ebay ponieważ bez sklepów współpraca z Ebay nie ma żadnego sensu ponieważ opłaty za wystawianie aukcji na serwisach UK czy DE są kosmiczne !!!

 

Przejdźmy do konkretów....

1. Nie potrafi ściągnąć parametrów - cały czas błędy

2. Pokazuje że wystawione są aukcje, które są już zakończone - ściągnął wszystkie aukcje trwające przy instalacji ale później jak aukcje zostały zamknięte to niestety nadal widzi je jako trwające i pokazuje w towarach - towary wystawione na aukcji ze stanem zerowym

3. Nie da się wystawić aukcji - wyskakują błędy o brakujących parametrach, których nie da się uzupełnić bo Sello nie posiada takich pól... widać wszystko co powinno być wystawiając bezpośrednio przez serwis Ebay

 

Konkluzje są smutne !!!

Nie można używać Sello do monitorowania stanów magazynowych z wystawionymi aukcjami bo aukcje trwające nie ściągają się prawidłowo

Nie można wystawiać aukcji bo brakuje pól z danymi, które wymagane są przez Ebay

Konkludując... jest bezużyteczne !!!

...zastanawia mnie w takim razie dlaczego cena na Sello dla Allegro i Ebay jest taka sama... biorąc pod uwagę funkcjonalność to cena nie powinna być wyższa niż 1 zł (i byłoby to przepłacenie :) bo i tak nie działa i nie ma z niego pożytku)

 

ZRÓBCIE COŚ Z TYM !!! PROSZĘ !!!

 

...i na koniec pytanie do forumowiczów.... Czy znacie jakąkolwiek aplikację, która będzie w stanie łączyć Ebay i Subiekta, żeby móc przeczekać okres poprawiania niedoskonałości w Sello.

Nie mam tu na myśli narzędzi Ebaya takich jak Turbo Lister czy inne bo tam jest za dużo ręcznej roboty... Chodzi o działanie takie jak Sello - Allegro z zaciąganiem opisów i zdjęć z Subiekta i kontrolą stanów magazynowych w Subiekcie pod kątem wystawionych aukcji.

 

Link to postu

...i na koniec pytanie do forumowiczów.... Czy znacie jakąkolwiek aplikację, która będzie w stanie łączyć Ebay i Subiekta, żeby móc przeczekać okres poprawiania niedoskonałości w Sello.

 

Jedynie co przychodzi mi do głowy to np.

 

Program do integracji sklepu prestashop z subiektem, następnie do sklepu jakiś moduł ebay (jest kilka), ale nie pytaj o szczegóły bo nie używam ebay'a.

Link to postu
Oczywiście znam już wasz argument, że jest za mało użytkowników i dlatego nie macie czasu na Ebaya.

Ja to raczej widzę tak, że użytkowników Allegro jest ponad 99% więc jeśli musimy wybierać co zrobić w dalszej kolejności to wybieramy to z czego ta większość będzie zadowolona.

 

Szczerze mówiąc to zaczynam się dziwić, że w ogóle w opisie Sello jest informacja o tym, że program obsługuje Ebaya..

Zarówno Allegro jak i eBay zmieniają się. Zważywszy na to co pisałem powyżej większy rozwój wkładamy we współpracę z Allegro, współpraca z eBay niestety na tym ucierpiała. Gdyby to tylko ode mnie zależało, tekstu na stronach o współpracy z eBayem by obecnie nie było - do czasu aż faktycznie nie pojawią się potrzebne funkcje.

 

Poprawki eBaya mamy zaplanowane na kolejną wersję.

Link to postu

Problemem z Sello jest brak wystarczającej ilości programistów.

 

Z niewyjaśnionych przyczyn pan Prezes kładzie priorytet na inne programy, a nawet na tworzenie nowych "kluczowych" programów jak Vendero.

 

Tymczasem tam gdzie są potrzebne moce przerobowe tych mocy nie ma.

 

Jedyne wyjście jakie mi przychodzi do głowy to list do pana Prezesa z naświetleniem całej sytuacji, bo może nie wie jak to tutaj wygląda.

 

Podpisałbym się pod takim listem.

 

Zwłaszcza, że planów jest tyle, i to nie tylko związanych z Allegro czy Ebayem - mamy masę pomysłów na usprawnienia samego Sello.

 

Roboty z pewnością by nie zabrakło, zwłaszcza, że gdy tylko ktoś rzuci temat, to wątki aż się zapychają z przekrzykiwania jeden przez drugiego co by tu jeszcze ulepszyć ;D

Link to postu

Każdy ma inne priorytety. To co dla nas jest szczytem, dla innych jest doliną ;). Sello nie utrzymuje firmy więc i nie leży w obszarze szczególnego zainteresowania.

 

Pod uwagę weź również fakt, że tylko Sello posiada własne forum i użytkownicy mają dostęp bezpośrednio do nas (programistów). Gdyby takie forum istniało dla Subiekta, to było by tam nie 8 tys. wątków a 100 tys. W każdym zgłoszenie jakiejś poprawki, sugestia itp. Więc argument, że tyle poprawek i sugestii jest zgłoszonych ma małą wartość, bo dla Subiekta było by tego i tak 100x więcej :).

 

Przykład, Windows 10 i jego zgłaszanie sugestii :). Sugestie zgłaszane nieustannie do programów już w Windowsie 8 nadal nie są zrealizowane, a z mojego doświadczenia nie są to trudne zmiany - przysłowiowe 5 minutówki ;).

Link to postu

Nikt nie oczekuje fajerwerków w Sello jeśli chodzi o obsługę Ebaya... ale niech spełnia chociaż swoje podstawowe zadania jakie wypisałem wcześniej... bo na tą chwilę nie działa...

 

Na prawdę rozumiem, że:

- macie braki kadrowe

- multum poprawek do Allegro

- pracę nad błędami itd.

 

Potrzebne jest tylko minimum do obsługi Ebaya na początek... tak żeby porostu działało:

- możliwość wystawiania aukcji w sklepie na PL, UK, DE i COM - używając prawidłowej nazwy z Sello, prawdziwego stanu magazynowego i poprawnego opisu produktu z Sello (niech to będzie nawet bez ustalania sposobów dostawy czy płatności i innych pierdół - te niech się zaciągają z szablonów płatności i dostawy utworzonych przez użytkownika na stronie Ebaya

 

- prawidłowa synchronizacja aukcji trwających - tak aby aukcje skończone nie wyświetlały się w Sello jako aukcje trwające....

 

PROSZĘ O WŁOŻENIE W TO ODROBINY PRACY TAK ABY MOŻNA BYŁO W JAKIKOLWIEK SPOSÓB NA TYM PRACOWAĆ !!!

 

Jestem przekonany, że po wprowadzenie tych zmian i spowodowanie tego że będzie to działało poprawnie spowoduje ściągnięcie dużej ilości klientów ponieważ o ile się nie mylę NIE MA ALTERNATYWY dla użytkowników Subiekta pod Ebaya

 

...i jeszcze jedna uwaga.. z tego co udało mi się ustalić to Ebay wprowadza zdecydowanie mniej zmian niż Allegro co pozwala poświęcać w przyszłości mniej czasu na poprawki...

 

Dacie radę coś z tym zrobić czy użyjemy klasycznego polskiego powiedzonka... "nie da się" :) ?

 

Link to postu

 

Pod uwagę weź również fakt, że tylko Sello posiada własne forum i użytkownicy mają dostęp bezpośrednio do nas (programistów). Gdyby takie forum istniało dla Subiekta, to było by tam nie 8 tys. wątków a 100 tys. W każdym zgłoszenie jakiejś poprawki, sugestia itp.

 

 

No nie wiem, mi w Subiekcie niczego nie brakuje  ;D

 

Oczywiście wiem, że są firmy w których cały biznes oparty jest o Subiekta, ale zapewne nie ma za dużo takich firm. Większość wykorzystuje go do tego co ja - do sprawdzania stanów magazynowych i zamawiania towaru gdy trzeba.

A to już dawno w nim jest :P

 

Co innego Sello. Tutaj widzę dużo miejsca do rozwoju, bo zawsze można coś jeszcze bardziej uprościć, jeszcze bardziej zrobić pode mnie  ;D ;D ;D

 

No dobra, pogadalim, to czas do roboty, bo wszyscy wiemy, że jest jak jest :P

Link to postu

Jak zacznie działać eBay to może i ja popróbuję... Ale najpierw niech Ci co sprzedają na eBay-u napiszą, że można pracować na zagranicznych serwisach. Szczerze mówiąc nie mam zbytnio czasu (a może i takiej super potrzeby) żeby próbować innych narzędzi. Na Sello bym się skusił...

Link to postu

Ja sprzedaje na ebay ponad 2lata i jeszcze dłużej probuje zmusić sello do pracy z tym serwisem. Niestety jest jak jest. Z pewnością ktoś z szefostwa insertu ma to w miejscu gdzie lekarz wkłada palce aby sprawdzić prostate.

 

A wystarczy mieć bardziej funkcjonalne oprogramowanie aby przyciągnąć większą ilość sprzedających. Baza klientów już jest która kupi kolejne abonamenty. Dajcie tylko narzędzia.

Link to postu
Czyli jak rozumiem na wersji 1.20 będzie można pracować na Ebay UK, DE, COM używając sklepów Ebay... Super !!!

Czy możesz podać szacunkowy termin ukazania się tej wersji... nie śledziłem wcześniej w jakich odstępach czasu pojawiają się kolejne wersje.

Tego nie zagwarantuję w tej chwili, nie mając rozeznania na temat sklepów. Postaramy się jednak uzupełnić braki zgłaszane przez Was na forum.

 

W teorii wersje pojawiają się co 3 miesiące, w praktyce zależy to również od nieprzewidzianych czynników więc czas ten może się wydłużyć.

Link to postu

Jesteśmy w UE i przy eksporcie zapomnij o czym kolwiek. Jeśli chcesz wysyłać do Szwajcari lub Norwegi to może być problem.

 

Zrób sobie tylko vat eu i wysyłaj.

 

A tu chciałem tylko dopytać czy przy wysyłkach do krajów UE tak samo trzeba wypełniać deklarację celną?

 

I dla krajów UE lub spoza UE co wpisujecie w tej deklaracji jako rodzaj przesyłki - "podarunek"?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

...a już się cieszyłem :)

 

Pojawiło się nowe Sello i nagle ku mojemu zdziwieniu aukcje wystawione na Ebay UK zaciągnęły się prawidłowo... BRAVO !!! pierwszy krok już mamy :)

Działa nawet synchronizacja stanów... aukcje się wyłączają przy stanach zerowych... jestem pod wrażeniem :)

 

Niestety radość nie trwała zbyt długo :(

Wystawienie produktu za pomocą Sello nie jest jednak nadal możliwe :(

Pojawiają się komunikaty z błędami... wnioskuję z nich, że aby wystawić produkt trzeba wprowadzić dodatkową charakterystykę towarów, na którą nie ma pól w kartotece towarowej... więc nie można ich nigdzie wprowadzić...

 

Poniżej przykład błędu:

You did not provide a value for additional postage cost.  The same value you provided for delivery cost has been copied to the additional postage cost field.

The item specific Brand is missing. Add Brand to this listing, enter a valid value, and then try again.

The item specific MPN is missing. Add MPN to this listing, enter a valid value, and then try again.

EAN is missing a value. Enter a value and try again.

(0x80004005)

 

Oczywiście pamiętam obietnicę, że to jeszcze nie ta wersja Sello... że w kolejnej będzie OK... więc grzecznie czekam :)

 

Pragnę tylko przypomnieć aby prace skupić na sklepach Ebay UK, Ebay DE, Ebay US a nie na polskim Ebayu... bo na nim nic się nie dzieje... na polskiego Ebaya wchodzi się tylko po to aby odbyć obowiązkową kwarantannę czyli zdobyć obowiązkowe komentarze, przeczekać minimum kwarantanny, dzięki czemu nabywa się prawo do wystawiania na zagranicznych serwisach Ebaya... a tam już można pohandlować lepiej niż na Allegro

 

Konkludując... Dziękuję Bartku, że na tą chwilę można choć zaciągnąć trwające aukcje z Ebaya co ułatwia kontrolowanie stanów magazynowych z aukcjami.....

Został nam tylko drugi krok... aby móc wystawiać aukcje... życzę miłej pracy i nie zapominajcie o Eabyu w następnej wersji...

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Też będę lobbować na rzecz ebay'a (de, com, co.uk) . Niestety po komentarzach na sello w ogóle nie zainteresowałem się produktem. Skoro z góry odpowiedzi są "nie mamy na to czasu" to nie warto się denerwować w przyszłości.

Sąsiadka sprzedaje wyłącznie za granicę i jak mówiłem jej o Sello, to mówiła to samo "słyszałam, fajnie, ale nie działa".

Czyli nie do końca jest tak, że 1% to użytkownicy ebay. Jest ich więcej, ale nie mają czego tutaj szukać.

Popatrzcie jak zaczyna działać allegro, ciągną wszystko w swoją stronę, więc użytkownicy allegro będą uciekać. Może nie ostatecznie, ale będą szukać innych źródeł sprzedaży. A mieć monopol , byłoby ekstra. Polacy co raz bardziej europejscy, również zaczną przekonywać się do ebay'a, amazon, aliexpress.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Witaj Bartku...

Przypominam się w obiecanym temacie Ebay (ebay.com; ebay.co.uk; ebay.de) i oczywiście w kwestii obsługi sklepów na powyższych...

Mam nadzieję, że uda się to zrobić w najbliższej wersji zgodnie z obietnicą :) ...i zdążę to przetestować bez konieczności kupowania kolejnego abonamentu :) - ten zakupiony choć bezużyteczny traktowałem jako inwestycję :)

Link to postu

Jak to zwykle bywa, są dwie wieści: dobra i zła. Dobra jest taka, że pracujemy nad eBayem. Zła, że pojawiły się komplikacje, które przedłużą prace nad eBayem, skutkiem czego postanowiliśmy wypuścić 1.20 bez poprawek eBayowych, aby nie wstrzymywać innych poprawek.

Kolejną wersję wypuścimy jak tylko wybrniemy ze wspomnianych komplikacji.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...