Skocz do zawartości

SELLO a WINDOWS10

Polecane posty

Witam, mam zainstalowany system Windows10 i od tego momentu zaczęły się problemy z SELLO a mianowicie kilka razy dziennie wyświetla się komunikat - "Program Sello przestał działać" i dwie opcje do wyboru co zrobi. Oczywiście problem nie zostaje rozwiązany, Sello zamyka się i tak w kółko. Poza tym ściąganie aukcji, transakcji, formularzy itd. działa bez zarzutu. Proszę o pomoc.

pozdrawiam Scalak Anna Wiśniewska

Link to postu

Zazwyczaj problem powoduje nieprawidłoda wersja pliku mfc80u.dll.

Jest to plik wchodzący w skład pakietu Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86) i można go pobrać stąd:

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5638

 

Prawdopodobnie jakiś program nadpisał go własną wersją, która powoduje problemy z działaniem Sello. Aktualizacja tego pakietu powinna rozwiązać problem.

 

 

Link to postu

Zazwyczaj problem powoduje nieprawidłoda wersja pliku mfc80u.dll.

Jest to plik wchodzący w skład pakietu Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86) i można go pobrać stąd:

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5638

 

Prawdopodobnie jakiś program nadpisał go własną wersją, która powoduje problemy z działaniem Sello. Aktualizacja tego pakietu powinna rozwiązać problem.

 

Witam p.Bartku,

 

no niestety dzisiaj problem powtórzył się, Sello przestało działać, wymuszone zamknięcie programu, ale to po "nocy" - komputer z Sello zostaje na noc włączony, natomiast wczoraj w ciągu dnia ani razu nie zdarzyło się to. Mimo zastosowania się do Pańskich rad.

 

Link to postu

Zazwyczaj problem powoduje nieprawidłoda wersja pliku mfc80u.dll.

Jest to plik wchodzący w skład pakietu Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86) i można go pobrać stąd:

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5638

 

Prawdopodobnie jakiś program nadpisał go własną wersją, która powoduje problemy z działaniem Sello. Aktualizacja tego pakietu powinna rozwiązać problem.

 

Witam p.Bartku,

 

no niestety dzisiaj problem powtórzył się, Sello przestało działać, wymuszone zamknięcie programu, ale to po "nocy" - komputer z Sello zostaje na noc włączony, natomiast wczoraj w ciągu dnia ani razu nie zdarzyło się to. Mimo zastosowania się do Pańskich rad.

 

 

U mnie to się dzieje nie często, ale jest jeszcze bardziej sporadyczne gdy uruchamiam sello jako administrator (a może to przypadek). W każdym bądź razie mimo, że jest 'ptaszek' przy uruchamianiu jako adm. to dodatkowo wówczas uruchamiam sello spod PPM > uruch. jako adm. / win 10 pro

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

1.19 na win 7 się nie wywalało. Zmieniłem sprzęt i jest wraz z win 10, zainstalowałem tu najnowsze sello 1.20 i kaplica. Weź tu obrób 40 paczek dziennie jak program się zamyka co 3-5 minut nie wiadomo dlaczego.

 

Czy jak skonwertowało mi bazę do 1.20 to mogę jej użyć z powrotem na 1.19?

Pytam bo spróbowałbym zainstalować 1.19 aby zobaczyć czy to samo się dzieje.

Link to postu

Baza 1.20 na 1.19 nie będzie działać.

 

Co do działania na Win10 - działa dość stabilnie, za wyjątkiem tych okresów gdzie się wywala :)

 

Czy masz najnowsze Win10 ?

Na starszych wersjach wywalanie było o wiele częstsze.

 

Jeżeli masz najnowsze, sprawdź swoje pliki windowsa poleceniem

 

sfc /scannow

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/929833

Link to postu

Czy jak skonwertowało mi bazę do 1.20 to mogę jej użyć z powrotem na 1.19?

Pytam bo spróbowałbym zainstalować 1.19 aby zobaczyć czy to samo się dzieje.

Podczas aktualizacji Sello robi się kopia bazy w poprzedniej wersji więc wystarczy zainstalować Sello 1.19 i jej użyć lub można skorzystać z archiwów które sam sobie tworzysz codziennie. Oczywiście archiwa będą mieć stare dane i pobiorą się nowe - trzeba uważać które transakcje już obrobiliście w 1.20 żeby nie posłać drugi raz tego samego klientom.

Link to postu
1.19 na win 7 się nie wywalało. Zmieniłem sprzęt i jest wraz z win 10, zainstalowałem tu najnowsze sello 1.20 i kaplica.

Czy jak skonwertowało mi bazę do 1.20 to mogę jej użyć z powrotem na 1.19?

 

Zatem zmiany były dwie, nie rozumiem, dlaczego powrót do 1.19 miałby cokolwiek pomóc jeśli pozostanie na komputerze Windows 10. Nie polecam bynajmniej powrotu do poprzednich wersji. Jeśli program się zamyka na Windows 10 to w pierwszej kolejności proszę sprawdzić to rozwiązanie: https://forum.sello.pl/index.php?topic=8349.msg53832#msg53832

 

We wszystkich przypadkach problemów, które do nas docierały, rozwiązywało to problem. Jeśli pomimo tego nadal jest problem, proszę wtedy podesłać do nas pliki dmp generowane gdy Sello się nieoczekiwanie zamknie.

https://forum.sello.pl/index.php?topic=2440.0

Link to postu

SQL Serwer 2012 64 czy 32 bitowy? Może wywalę 2008 i zainstaluję 2012 do sprawdzenia czy to czasem nie to.

 

W DMP mam coś takiego:

 

WARNING: Minidump contains unknown stream type 0x16

Symbol search path is: *** Invalid ***

****************************************************************************

* Symbol loading may be unreliable without a symbol search path.          *

* Use .symfix to have the debugger choose a symbol path.                  *

* After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *

****************************************************************************

Executable search path is:

Windows 7 Version 10586 MP (8 procs) Free x86 compatible

Product: WinNt, suite: SingleUserTS Personal

Machine Name:

Debug session time: Fri Apr 15 14:20:20.000 2016 (GMT+2)

System Uptime: not available

Process Uptime: 0 days 0:02:25.000

................................................................

................................................................

..............................

This dump file has an exception of interest stored in it.

The stored exception information can be accessed via .ecxr.

(2da0.30bc): Access violation - code c0000005 (first/second chance not available)

eax=00000000 ebx=024a1620 ecx=02d2ecc8 edx=00000000 esi=000002cc edi=771fec60

eip=77707a1c esp=0019e3b8 ebp=0019e3c4 iopl=0        nv up ei pl nz na pe nc

cs=0023  ss=002b  ds=002b  es=002b  fs=0053  gs=002b            efl=00000206

*** ERROR: Symbol file could not be found.  Defaulted to export symbols for ntdll.dll -

ntdll!NtGetContextThread+0xc:

77707a1c c20800          ret    8

 

 

Wysłałem już DMP do sello@insert.com.pl

Link to postu

SQL Serwer 2012 64 czy 32 bitowy? Może wywalę 2008 i zainstaluję 2012 do sprawdzenia czy to czasem nie to.

 

 

 

 

Spróbuj tak zrobić.

Osobiście mam SQL 2014 Express i nie ma częstych błędów.

Niekiedy się zdarzają, ale z pewnością nie codziennie.

 

A co pokazuje u Ciebie

 

 

 

Jeżeli masz najnowsze, sprawdź swoje pliki windowsa poleceniem

 

sfc /scannow

 

 

?

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...