Skocz do zawartości

Sello 1.19 - błąd szablonu - nie można dodać aukcji

Polecane posty

Czołem

 

Chcąc wystawić aukcję z szablonów sello mam komunikat "Nie można dodać aukcji".

Problem dotyczy kilkunastu aukcji jakie znajdują się w tej zakładce.

Brakuje dodatkowych wskazówek dlaczego sello nie pozwala na wystawienie aukcji.

 

Macie może jakiś pomysł co może być powodem tego błędu?

 

Geronimo

 

 

Link to postu

Sprawdź pełny log w raporcie czy coś tam więcej pisze.

 

Opisz jak ją wystawiasz, o jakiej zakładce piszesz?

 

Najlepiej daj zrzut ekranu całego okna Sello gdy błąd wyskakuje, żeby łatwiej było zorientować się w którym jesteś miejscu.

 

Jaka wersja Sello.

 

W ślepo to bym sprawdził:

-kontekst konta

-wielkość bazy

 

 

Link to postu

Klikam prawym klawiszem na towar i wybieram z podręcznego menu "Dodaj aukcję".

Z powyższego obrazka wynika, że nie klikasz na towar tylko klikasz na szablon aukcji ;)

 

Spróbuj tak jak pisze Ks. Robak, czyli spróbuj wystawić aukcję z modułu towarów, a nie aukcji, czyli przejdź do modułu towarów i ppm na towarze - kliknij wystaw z szablonu, a następnie "użyj wybranego szablonu" i wybierz któryś szablon z listy.

 

 

Link to postu

Z modułu towarów działa! Co prawda z szablonów było mi wygodniej to robić ponieważ mam ich tam kilka, towarów prawie dwieście.

 

Rozumiem, że powód nie działania tej opcji z pozycji szablonów wynika z błędu w programie, a nie jakiejś konfiguracji po mojej stronie.

 

PS. Wydawało mi się, że kiedyś z szablonów wystawiałem aukcje ale robię to rzadko więc może tylko mi się wydawało :)

Link to postu

Z modułu towarów działa! Co prawda z szablonów było mi wygodniej to robić ponieważ mam ich tam kilka, towarów prawie dwieście.

Przeglądnij sobie poradnik "od instalacji Sello do pierwszej paczki...". Masz tam opisane metody wystawiania. Jak podepniesz sobie szablony pod towary to będziesz wystawiał wszystkie aukcje za jednym kliknięciem :)

 

Rozumiem, że powód nie działania tej opcji z pozycji szablonów wynika z błędu w programie, a nie jakiejś konfiguracji po mojej stronie.

 

PS. Wydawało mi się, że kiedyś z szablonów wystawiałem aukcje ale robię to rzadko więc może tylko mi się wydawało :)

Mi się nie udało powtórzyć tego błędu więc ciężko stwierdzić czym to jest spowodowane. Najwidoczniej mało kto korzysta z takiej metody wystawiania. Raczej wszyscy wolą zrobić sobie szablony aukcji albo powielają aukcje z trwających/zakończonych.

Link to postu

Czy w wersji 1.19 RTM komunikat błędu jest taki sam? U mnie pojawia się w tym miejscu informacja o konieczności wyboru kontekstu konta. W niektórych przypadkach pozostawiliśmy tą konieczność ze względu na inne zależności przy dodawaniu obiektów.

 

Jeśli w tym miejscu wybiorę kontekst konta na inny niż (wszystkie) to aukcja się dodaje poprawnie.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Problem występuje nadal, potwierdzam. Komunikat błędu w dymku jak w tytule wątku.

 

Ta opcja działała od zawsze aż do czasu instalacji wersji 1.19.

Przy dużej liczbie aukcji jest chyba wygodniejsza niż ta z poziomu towarów.

 

Próbowałem zmieniać różne opcje w szablonie bez efektu. W załączeniu moje ustawienia szablonu

 

sello3.jpg.457cee6d780c1c4d7c6547583070739e.jpg

sello1.thumb.jpg.b1a0cc29aae41f822eee4ef99ed465fe.jpg

sello2.thumb.jpg.a61f80c41d805118adaa61e8a88f2efe.jpg

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Własnie zainstalowałem SELLO 1.19 (wgrana również poprawka 1.19.1)

Ale nie  mozna wystawić aukcji z gotowego szablonu (tj.  dodaj aukcje) wyskakuje tylko komunikat:

"nie można dodać aukcji"

 

Czy ktoś kiedyś się  spotkał z tym problemem? jak go rozwiązac?

 

Proszę o pomoc,

 

Z poważaniem

kama1788

Link to postu

Czy po prawej stronie ba górze wybrany jest jakieś konto czy jest wybrana opcja (wszystkie)?

Co prawda nie wystawiam z tego miejsca, ale sprawdziłem, że taki komunikat jest przy wybranym koncie aukcyjnym. Bez wybranego konta, jest komunikat, żeby wybrać kontekst.

Link to postu

Witam,

ja mam z kolei problem z wystawieniem nowych aukcji i powieleniem z istniejącej. Pokazuje się na koniec komunikat (przy sprawdzeniu opłat za aukcję): "Zdalny serwer zwrócił błąd. Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży)fid: 19952. Nieprawidłowa wartość parametru: STAN". Nadmienię, że nie ma znaczenia czy stan towaru będzie -"NOWY", "UŻYWANY" czy po prostu opcja "WYBIERZ" - dla wszystkich jest ten sam komunikat. BARDZO proszę o pomoc, bo nie mogę zrobić żadnych aukcji.

pozdrawiam

Anna Wiśniewska

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Problem dotyczy szablonów aukcji sklepowych, namierzyliśmy go wczoraj. Zostanie poprawiony w wersji kolejnej. Obejściem w tej chwili jest wystawianie aukcji od strony towarów.

 

a jak nie moge wystawiać aukcji od strony towarów?

ponieważ nie mam żadnych towarów przypisanych w bazie :(

 

To w jaki sposób mam wystawiać aukcje z opcji szablonów?

 

Czekam na informacje bo nie da sie tak pracować :(

Link to postu

Problem dotyczy szablonów aukcji sklepowych, namierzyliśmy go wczoraj. Zostanie poprawiony w wersji kolejnej. Obejściem w tej chwili jest wystawianie aukcji od strony towarów.

 

a jak nie moge wystawiać aukcji od strony towarów?

ponieważ nie mam żadnych towarów przypisanych w bazie :(

 

To w jaki sposób mam wystawiać aukcje z opcji szablonów?

 

Czekam na informacje bo nie da sie tak pracować :(

 

Tak jak napisał wyżej Bartek, ten błąd będzie naprawiony. Wystarczy zaczekać do następnej wersji Sello (jeśli się nie decydujecie na "zatowarowanie" Sello).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...