Skocz do zawartości

Zmiana cennika dostawy na istniejących aukcjach

Polecane posty

Obecnie nie ma takiej możliwości.

 

Bartku, a czy w ogóle jest w planach (i czy to możliwe przez api) żeby sello korzystało z cenników allegro? Te cenniki się same aktualizują na aukcjach jak coś się w nich poprawi (przynajmniej tak mówi teoria z pomocy allegro, nie sprawdzałem jak to jest w aukcjach z ofertami).

Link to postu

dokładnie wg. allegro same się aktualizują ale także jest tam informacja że nie dot. to aukcji do wyczerpania zapasów.

 

PS. jak są oferty to nic nie zrobisz

Dzięki za info. Nie doczytałem... To nie warto Bartkowi zawracać głowy, jak dla mnie.

Link to postu

One się aktualizują, ale dopiero jak aukcja się wznowi - o ile mam świeże informacje. Może być zatem problem z modyfikacją cen, zwłaszcza jeśli na aukcji był już zakup. Przez API to nie zadziała, bo nie ma dostępu do cenników Allegro. Gdy Allegro wznawia aukcję to po prostu biorą ceny ze zaktualizowanego cennika. Przez analogię można to rozumieć jako ponowne wystawienie aukcji przez Sello ze zmodyfikowanym cennikiem.

Link to postu

One się aktualizują, ale dopiero jak aukcja się wznowi - o ile mam świeże informacje. Może być zatem problem z modyfikacją cen, zwłaszcza jeśli na aukcji był już zakup. Przez API to nie zadziała, bo nie ma dostępu do cenników Allegro. Gdy Allegro wznawia aukcję to po prostu biorą ceny ze zaktualizowanego cennika. Przez analogię można to rozumieć jako ponowne wystawienie aukcji przez Sello ze zmodyfikowanym cennikiem.

Ciekawy trop... trzeba by sprawdzić, bo to było by coś ciekawego...

Link to postu

Przypomnij mi jeszcze, czy to dotyczy wszystkich opcji synchronizacji czy dla tylko zmniejszaj działa prawidłowo?

To o czym piszę to nie wiem, czy jest zmniejszaj czy zwiększaj. Jest tak:

1

- sello ściąga aukcje od jednego Kupującego i tworzy kilka ZK

lub

- sello ma zgrupowaną transakcję z ZK i kupujący dokupuje coś, pojawia się kupno bez ZK

2

Grupuję te ZK (lub ZK i tę transakcję bez ZK)

3

Sello (jak rozumiem) usuwa stare ZK (czyli stan się powiększa) i tworzy nowe zgrupowane ZK (czyli stan się zmniejsza). Po usunięciu ZK sello ustawia zmiany do wysłania, po stworzeniu ZK dla nowej grupy nie usuwa tych zmian, trzeba pilnować ręcznie. Ale to chyba jedyny przypadek gdy trzeba go pilnować :)  I jeszcze jak w istniejącym ZK robi się zmiany (zazwyczaj dopisuję towar, czyli na minus) - to one się nie pokazują. Wtedy usuwam to ZK z poziomu sello i robię nowe - wtedy zmiany się zaznaczają (chyba trzeba zdążyć między synchronizacjami towarów, żeby się nie stało to co powyżej).

Link to postu

No cóż zmiana cennika przez Sello oczywiście działa przy ponownym wystawieniu Aukcji, ale aby pozamieniać wszystkie aukcje z Do wyczerpania na 30 dni trzeba poświęcić parę godzin na Allegro.

 

Tak, parę godzin.

 

Czy możnaby dorobić do Sello, obok "Zaplanuj zakończenie" opcję "Zaplanuj zmianę z do wyczerpania na 30 dni" ?

 

Możnaby w Sello kliknąć zbiorczo wszystkie aukcje i mieć robotę zrobioną w kilka sekund a nie godzin.

Link to postu

No cóż zmiana cennika przez Sello oczywiście działa przy ponownym wystawieniu Aukcji, ale aby pozamieniać wszystkie aukcje z Do wyczerpania na 30 dni trzeba poświęcić parę godzin na Allegro.

 

Tak, parę godzin.

 

Czy możnaby dorobić do Sello, obok "Zaplanuj zakończenie" opcję "Zaplanuj zmianę z do wyczerpania na 30 dni" ?

 

Możnaby w Sello kliknąć zbiorczo wszystkie aukcje i mieć robotę zrobioną w kilka sekund a nie godzin.

A to jest różnica? Pierwsze słyszę. Można wystawić aukcję na 30 dni i się sama wznowi tak samo jak 'do wyczerpania'?

Link to postu

Nie, na 30 dni się nie wznowi i o to właśnie chodzi.

Wtedy wpadnie do Sello i będzie ją można wystawić od nowa z nowym cennikiem.

 

Ale żeby aukcje Do wyczerpania zamienić na 30 dni trzeba to zrobić po stronie Allegro, co jest drogą przez mękę i to z ranami po cierniach  ;D.

No rozumiem. To równie dobrze można po datach zakończenia w sello je kończyć ręcznie w odpowiednim czasie.

 

Zaczynając temat miałem na myśli, że może się da w "wyczerpujących" aukcjach aktualizować automatycznie cennik z cenników allegro (choćby aukcje na nowo trzeba było wystawiać), ale nic z tego... Np. Poczta podrożeje, to trzeba wszystko zamykać (tracić pozycje na allegro) albo tracić na wysyłce...

Link to postu

Nie, na 30 dni się nie wznowi i o to właśnie chodzi.

Wtedy wpadnie do Sello i będzie ją można wystawić od nowa z nowym cennikiem.

 

Ale żeby aukcje Do wyczerpania zamienić na 30 dni trzeba to zrobić po stronie Allegro, co jest drogą przez mękę i to z ranami po cierniach  ;D.

No rozumiem. To równie dobrze można po datach zakończenia w sello je kończyć ręcznie w odpowiednim czasie.

 

 

;D ;D

 

Z kończeniem ręcznie nie wyjdzie.

Po pierwsze w Sello nie ma dat zakończenia aukcji do wyczerpania.

Po drugie nawet jak by były to ręczne kończenie pojedynczych aukcji na przestrzeni miesiąca i różnych pór doby byłby jeszcze bardziej uciążliwe niż przez Allegro i prawdopodobnie zajęłoby jeszcze więcej czasu ;D

 

 

Np. Poczta podrożeje, to trzeba wszystko zamykać (tracić pozycje na allegro) albo tracić na wysyłce...

 

 

No właśnie. Np. skończą się polecone ecommerce z poczty i już trzeba będzie podnosić cenę....

 

Automatyczna zmiana z "Do wyczerpania" na "30 dni" z poziomu Sello byłaby bardzo przydatna.

Link to postu

No rozumiem. To równie dobrze można po datach zakończenia w sello je kończyć ręcznie w odpowiednim czasie.

 

Z kończeniem ręcznie nie wyjdzie.

Po pierwsze w Sello nie ma dat zakończenia aukcji do wyczerpania.

Miałem na myśli kończenie na podstawie dat zakończenia widniejących w allegro.

 

 

 

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...