Skocz do zawartości

Data otrzymania dokumentu

Polecane posty

Witam, 

Podczas dekretacji ręcznej w Rewizorze Nexo trzeba osobno podawać datę otrzymania dokumentu. Czy można w jakiś sposób ustawić w parametrach aby data otrzymania faktury zakupu była podpowiadana z daty dekretacji? (analogicznie jak było to w GT). Księguję dokumenty "układane" wg daty otrzymania i w każdym dokumencie muszę osobno podawać tę datę a to znacznie wydłuża czas pracy.

Link to postu

Witam,

Mam układane dokumenty wg daty otrzymania w obrębie miesiąca. Data księgowania jest jednocześnie datą otrzymania faktury.

Taka kolejność jest wymagana.

W GT data zapisu to jednocześnie data otrzymania faktury. Tymczasem rewizor jako datę otrzymania wprowadza datę operacji z dekretu. Jeśli więc data księgowania/otrzymania dokumenty to np. 30 stycznia, data wystawienia to 10 stycznia a data operacji to 2 stycznia to data otrzymania faktury jest podpowiadana przez program na 2 stycznia. (Do JPK tez pójdzie pod 2 stycznia jeśli nie poprawię na 30 stycznia.). A żeby wprowadzić datę trzeba użyć myszki lub wpisać całą łącznie z myślnikami.

W GT można było ustawić w parametrach dekretu księgowego daty przenoszone do ewidencji VAT.

Link to postu
  • 7 lat później...

Dzień dobry,

w nawiązaniu do tematu zauważyłam, że w rejestrze VAT  w przypadku daty otrzymania późniejszej niż miesiąc wystawienia faktury nie zmienia się z automatu miesiąc odliczenia w rejestrze na przykład data wystawienia 27 styczeń 2024, data otrzymania 01 luty 2024,  miesiąc odliczenia trzeba na luty poprawiać z ręki.

Link to postu
Godzinę temu, Monika Siemieniukowska-Gosieniecka napisał:

w nawiązaniu do tematu zauważyłam, że w rejestrze VAT  w przypadku daty otrzymania późniejszej niż miesiąc wystawienia faktury nie zmienia się z automatu miesiąc odliczenia w rejestrze na przykład data wystawienia 27 styczeń 2024, data otrzymania 01 luty 2024,  miesiąc odliczenia trzeba na luty poprawiać z ręki.

Program działa tak, jak został skonfigurowany przez jego użytkownika, miesiąc odliczenia konfiguruje się w parametrach transakcji VAT.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...