Skocz do zawartości

STANDARD ALLEGRO - nowe warunki

Polecane posty

Hej,

 

Penie też dostaliście maila o zmianach od kwietnia w SA.

Co o tym myślicie? Wydaje mi się, że przy większej sprzedaży, są to warunki nie do osiągnięcia.

:/

 

"1 lutego 2016 zmienimy Regulamin Standardu Allegro, zgodnie z którym od kwietnia 2016 roku kwalifikacje do Standardu Allegro odbędą się według nowych zasad.

 

Zmianie ulegną wartości średniej oceny graficznej wymagane do udziału w Programie:

 

Zgodność przedmiotu z opisem z 4,9 na 5,0

Kontakt ze Sprzedającym – z 4,9 na 5,0

Koszt wysyłki – z 4,9 na 5,0

Oceny zaokrąglane są do jednego miejsca po przecinku, dlatego już 4,95 w każdym z kryteriów pozwala na udział w Programie.

 

Do warunku związanego z brakiem ostrzeżeń w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zostaje dołączone ostrzeżenie za naruszenie artykułu 15.3 oraz punkty 4 i 8 Załącznika nr 2 do Regulaminu Allegro.

 

Z naszych danych wynika, że już teraz znaczna większość Sprzedających uczestniczących w Programie spełnia jego nowe kryteria.

 

Standard Allegro powstał, aby dostarczyć naszym Kupującym najlepsze jakościowo oferty. Rosną oczekiwania Kupujących co do kosztów i szybkości wysyłki oraz sposobów kontaktu ze Sprzedającymi. Wprowadzane zmiany w programie Standardu Allegro w kwietniu 2016 r. odpowiadają na te potrzeby.

 

W lutym i marcu 2016 r. kwalifikacje do Standardu Allegro odbędą się wg dotychczasowych zasad.

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro"

Link to postu

Poszli po całości. Czyli teraz osiągnąć SA będzie niemal niemożliwym. A najgłupsze to było, jest i będzie ocenianie kosztu wysyłki. Skoro ktoś klika Kup Teraz, to akceptuje koszty podane w opisie ...

 

 

Akceptuje, co nie znaczy, że nie uważa ich za za duże  ;D

 

Niektórzy sprzedawcy przesadzają z kosztami, np. mają kuriera po 18 zł, albo paczkomat po 12. Albo mają wpisane, że kolejna sztuka +4 zł.

 

Sam osobiście takim obniżam gwiazdki za przesyłkę, bo nie podoba mi się to.

 

Muszę szukać po wielu aukcjach, za każdym razem zaglądając na koszty dostawy, zliczać ile naprawdę zapłacę przy ilości kupowanych sztuk....

Tracę dużo czasu na te sztuczki sprzedających niektórych.

 

To nie zasługuje na pochwałę. 8)

 

 

Link to postu

Ja mam kuriera do 30 kg za 17,50 zł. Taśma, stretch, karton i czas potrzebny do zapakowania też kosztują. Nie wysyłam towarów w foliopakach tylko solidnie zapakowane i ciężke (a co za tym idzie podatne na uszkodzenia) towary. Albo teraz przytnę koszty i polecą reklamacje i negatywy albo porządnie zapakuję a kupujący podkreśli to wystawiając komentarz. Jeśli kupuję np. dętki rowerowe to owszem, 18 zł to dużo, ale kiedy kupowałem lampę, to 25 zł też nie było dla mnie wielkim kosztem.

Link to postu

1. Takie kryteria to jeszcze nic ;) Za rok/dwa zwiększą je tak, że trzeba będzie mieć 100% wszystkiego żeby liczyć na Standard Allegro ;)

 

Podwyżka kryteriów jest tylko po to żeby zwiększyć dochody Allegro z promowanych aukcji. Ot, nie zwiększymy Wam jeszcze dziś prowizji ale odbierzemy Wam SA i weźmiemy co swoje dzięki większym opłatom za promowane aukcje ;) A prowizję zwiększymy Wam jutro ;) Tak wygląda monopol :(

 

To tylko kolejne przypomnienie, że Allegro należy coraz bardziej traktować jako wspomagacz głównej sprzedaży w swoim własnym sklepie internetowym :(

 

 

2. Co do samych kryteriów to wszystkie są głupie, a normalny klient i tak ich nie widzi. Potrzebuje, zamawia, otrzymuje. I dopiero jak coś się w międzyczasie stanie to wtedy zaczyna się sprawdzanie ocen ;) Kolejny powód do zakładania własnego sklepu internetowego bez ocen, komentarzy i gwiazdek ;)

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Nie przejmuj się ;)

 

Odkąd zaostrzyli warunki to co chwilę tracę i z powrotem wracam do SA. Nie opłaca się nic promować. Wystarczy raptem jeden klient, któremu się wydaje, że szkło można wysłać listem za 2zł, da nam 1 gwiazdkę za koszty wysyłki i już po SA. A takich !&^#*!# nie brakuje ;)

Link to postu

Swoją drogą to w tym wszystkim widzę logikę.

 

Właśnie chodzi o koszty promowania.

 

Najpierw Allegro musiało zrobić coś co sprawi, że ludzie nie będą rezygnowali z promowania gdy stracą SA.

 

Więc wymyślili aukcje do wyczerpania.

I sortowanie po popularności, które zresztą teraz zmienili.

 

Poczekali, aż ludzie przeniosą wszystkie aukcje na do wyczerpania i nabiją sobie popularność.

 

A potem wprowadzili niemal niemożliwe do osiągnięcia standardy, tak aby ci ludzie przy następnym odnowieniu aukcji zapłacili krocie.

 

Genialne. ;D

Link to postu

Chytry plan Allegro  ;)

wprowadzimy aukcje do wyczerpania bez możliwości rezygnacji z opcji promujących, zaostrzymy standard allegro i profity x2

 

Ja póki co jestem w standardzie, raz kiedy miałem urlop na miesiąc wypadłem, bo jełopy nie potrafili przeczytać "że sprzedający ma urlop", ale branie do oceny kosztów dostawy to chwyt poniżej pasa.

 

Nie opłaca się nic promować.

 

bez promowania giniesz w gąszczu innych aukcji, więc promować niestety trzeba

Link to postu

U nas wyleciał w 2 z 3 kont - na szczęście to takie konta dodatkowe.

 

Najlepszy jest jednak system ocen w pozycji "koszt wysyłki", konkretnie:

 

• koszt przesyłki był dużo wyższy niż w cenniku dostawcy (4 opinie)

• Sprzedający ustalił zbyt wysokie koszty obsługi (16 opinii)

• inny niż wybrany sposób dostarczenia przedmiotu (1 opinia)

• inny powód (14 opinii)

 

ad. 1 - nikt u nas nie zapłacił nigdy ani grosza więcej niż w cenniku

ad. 2 - to subiektywne, przy czym ludzie się na to godzą a potem mają pretensje

ad. 3 - nie zmieniamy sposobu wysyłki

ad. 4 - że niby co jeszcze mogło być nie tak w kosztach wysyłki, to już pozycja wyłącznie dla złośliwych

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj mnie spotkała też taka kara. Czas realizacji spadł na 4,9 (wiem ze to moja wina bo rzeczywiście było opóźnienie) Opóźnionych u nas tylko 0,2% wszystkich wysyłek.

 

Skąd mam wiedzieć że mam np 4,92 a nie 4,96? skoro allegro mi wyświetla tylko 4,9 albo 5,0

 

 

Najgorsi na allegro są nowi klienci najczęściej negatywna ocena wpada od tych "zerówek" bo nie rozumieją że może coś się wydarzyć jakaś nieprzewidziana awaria. My ostatnio zostaliśmy odcięci od sieci i paczki stały.

 

Link to postu

Dzisiaj mnie spotkała też taka kara. Czas realizacji spadł na 4,9 (wiem ze to moja wina bo rzeczywiście było opóźnienie) Opóźnionych u nas tylko 0,2% wszystkich wysyłek.

 

Skąd mam wiedzieć że mam np 4,92 a nie 4,96? skoro allegro mi wyświetla tylko 4,9 albo 5,0

 

 

Najgorsi na allegro są nowi klienci najczęściej negatywna ocena wpada od tych "zerówek" bo nie rozumieją że może coś się wydarzyć jakaś nieprzewidziana awaria. My ostatnio zostaliśmy odcięci od sieci i paczki stały.

 

 

 

Tu masz szczegóły

http://allegro.pl/myaccount/StandardAllegro/InfoPage.php

Link to postu

 

 

Paradoksalne jest to że wprowadziłem listy polecone Inpost za 3,94 i spadła ocena za cenę dostawy.

 

Też się łudziłem, że jak wprowadzę paczkomaty i polecone, to sprzedaż "wystrzeli" a wzrosła może o 1%, do tego straciłem SA. Po prostu Inpost to strasznie dziadowska firma. Jak już podpiszesz umowę, to ciężko się z niej wyplątać. Wszyscy gnoją PP, w sumie nikt nie wie za co, ale jednak są bardziej rzetelni niż to coś.

Link to postu

Odkąd poczta wprowadziła pełen monitoring przesyłek to nie można powiedzieć złego słowa na jej temat. No i EN też robi swoje, a widać że mają myślących programistów (np. pobieranie wszystkich etykiet w jednym pliku czy automatyczne dopasowywanie wielkości czcionki). Dzisiejsza Poczta Polska to nie to samo co jeszcze kilka lat temu :)

 

A Inpost wypłynął na paczkomatach i na tym powinien się skupić. Ileż oni mogą zarabiać na tych Inpost Allegro, jak na pewno Allegro też ma z nich swój procent prowizji. Sprzedawcy płacą krocia to dlaczego jedyny "słuszny" doręczyciel Allegro miałby nie płacić prowizji Allegro od każdej przesyłki ;)

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Odkurzę troche temat.

 

3.7.

Zakwalifikowani Użytkownicy, w przypadku Ofert wyróżnionych ikoną "Standard

Allegro", otrzymują dodatkowo rabat odnoszący się do wysokości opłaty

nominalnej określnej w ramach opcji dodatkowych wyróżnienia, o których mowa w

punktach A i B części IV Załącznika 4 Regulaminu Allegro. Rabat ten wynosi

odpowiednio:

- 20% - przy czym Użytkownik zostanie objęty przedmiotowym rabatem po drugich

następujących po sobie kwalifikacjach (drugim kolejnym spełnieniu kryteriów);

- 40% - przy czym Użytkownik zostanie objęty przedmiotowym rabatem po

trzecich i kolejnych następujących po sobie kwalifikacjach (trzecim kolejnym

spełnieniu kryteriów).*

*punkt ten będzie obowiązywać od 9 lutego 2017 roku

 

Allegro zrobiło promocję heehe

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...