Skocz do zawartości

STANDARD ALLEGRO - nowe warunki

Polecane posty

W tym miesiacu przekonałem się jak wredne jest to nowe naliczanie komentarzy.

SA niestety nie bedzie.

 

Z tego co wiem klienci od allegro torzymują powiadomienia z prośbą o ocenę.

Ostatnio klient napisał że otrzymał takiego mejla ale nie chce wystawiac mi krzywdzącej opinii pomimo że produkt średnio działa a cała transakcja przebiegła szybko i sprawnie.

 

Poświeciłem trochę czasu aby przeglądać jak klienci oceniają nas wg gwiazdek i najbardziej szokujący jest fakt że otrzymujemy 3 gwiazdki np za cenę Allegro Paczkomaty która jest i tak za niska. Lub np kurier pobranie 15zł otrzymujemy gwiazdek 2.

Niedługo będzie trzeba za darmo wysyłać? PwR mam za 6zł a list polecony ekonomiczny za 5,90. Taniej się nie da wysyłać.

 

 

Również problemem okazuje się czas realizacji zamówienia pomimo wysyłania 99,9% paczek na bieżąco tutaj też nie uda się przekroczyć 4,95. opóźnienia mają paczkomaty, listy polecone ekonomiczne idą po 2 tygodnie (allegro podaje 3dni) a paczka w ruchu do tygodnia.

 

Jak sobie teraz radzicie z utrzymaniem SA?

 

 

Np. Tak na świeżo... zamówienie z 17 wysłane 18 doręczone 19 ocena po 4*

i jak tu spokojnie pracować *&^%$#@!

 

Link to postu

Jeszcze kiedyś była opcja, że jak Klient nie zaznaczy, że wysyłka się opóźniła z winy Sprzedawcy, to oni tego nie wliczali do końcowej oceny.

Teraz to już nie wiem jak to jest, ale mnie to już nie interesuje, bo tego nowego SA nie jestem w stanie odbić, przynajmniej nie jestem w stanie odbić tego SA tanio, a dokładanie do interesu tylko po to, aby mieć laurkę SA to mnie nie interesuje. Miałem wypielęgnowane oceny 99.9%-100% i to wszystko zostało skasowane, więc takie SA też może któregoś dnia zniknąć. Mam w nosie.

Link to postu

Ja mam podpisaną umowę na wszystkie przesyłki więc nie mam dopłaty Vatu.

Na listach mógł bym zejsć jeszcze o jakieś 0,50groszy ale po co skoro idąc na pocztę klient za ten sam list zapłaci 10zł a u mnie jest za 6,90.

 

Tu nie chodzi chyba o cenę wysyłki ale o to że są ludzie którzy w życiu są zawsze niezadowoleni i choćiaż by było za 1zł to i tak by było za drogo.

 

Jedyna sytuacja kiedy za wysyłkę nie otrzymamy mniej niż 5* jest darmowa wysyłka. Wtedy allegro automatycznie bolkuje wystawienie niższej oceny.

Link to postu

Niech ktoś mi powie jaki sens mają te gwiazdki w zakresie ceny przesyłki ?

 

Przecież w każdej aukcji mogą być inne koszty wysyłki i taki klient, przychodząc na aukcję z zerowym kosztem wysyłki, patrzy na gwiazdki w celu oceny czy bezpiecznie jest kupować u danego sprzedawcy, i widzi, że ma tylko 4 gwiazdki za cenę przesyłki.

 

Jaki to ma mieć wpływ na jego decyzję zakupową ?

Przecież na tej aukcji co chce kupić jest 0 za przesyłkę.

 

Czy Allegro sugeruje, że sprzedawca po dokonaniu zakupu u niego magicznie zmieni koszt wysyłki, więc klient powinien popatrzeć, co go może w tym zakresie czekać ?

 

Według mnie to durnota.

 

Link to postu

Jestem na VAT i fakturę od poczty za firmowe polecone też mam z Vatem. Po to jest tzw. poczta firmowa.

 

To fakt że w każdej aukcji mogą byc inne  koszty wysyłki, ale u mnie mając zwyczałtowaną opłatę do 30kg mam wszędzie równą cenę.

 

Są klienci którzy widzą list polecony za 5,90 chcą nakłaść do niego ze 3 kg ale cennik to bolkuje i list znika potem są pretensje że trzeba zapłacić 9,90.

Link to postu

Największą głupotą jest, że klient nie musi napisać opcjonalnego komentarza. Jeśli wszystkie gwiazdki są na poziomie 4/5 to rozumiem, ale kiedy klient obniża którąś z nich, to powinno się na nim wymusić wyjaśnienie tego, przez komentarz właśnie. A tak kończysz z jedną gwiazdką za zgodność z opisem lub czas dostawy i w sumie nie wiesz o co "kaman"?

Link to postu
Ja mam podpisaną umowę na wszystkie przesyłki więc nie mam dopłaty Vatu

 

My mamy tak samo. Tylko chodzi o to, że jak klient wchodzi na aukcje gdzie widać cenę za list 2zł a tu wchodzi i widzi 6zł, to myśli, że go extra kasujemy za wysyłkę. Nie raz to poruszali w mailach... "bo widział na jakiejś aukcji 2zł, to my też powinniśmy po tyle wysyłać..."

I bądź tu człowieku zdrowy  :-\

Link to postu

Wg mnie wysyp obniżania gwiazdek może wynikać również z tego, że allegro samo przysyła maila z linkiem do oceny gwiazdkowej oraz wystawienia komentarza i nawet nie trzeba się logować do allegro... Może to wywołać wrażenie, że oceniający jest anonimowy (choć nie jest w rzeczywistości) i ośmielić go do obniżenia ocen.

Link to postu

Moim zdaniem największy problem jest w nazwach zaproponowanych przez Allegro przy tych gwiazdkach. Popatrzcie jakie są nazwy przy tych gwiazdkach. Dla mnie tak to wygląda jakby system oceniania to była zwyczajnie ukryta podwyżka w cennikach  :-X :-X :-X

 

Owszem, to też. Niektóre opisy są niefortunne. Ale z drugiej strony nawet słabo myślący wie, że 4 gwiazdki to niżej niż 5...

 

No i nie ma ryzyka, że Kupujący dostanie negatywa...

Link to postu

 

Owszem, to też. Niektóre opisy są niefortunne. Ale z drugiej strony nawet słabo myślący wie, że 4 gwiazdki to niżej niż 5...

 

No i nie ma ryzyka, że Kupujący dostanie negatywa...

 

Dobrze myślący zakłada, że zawsze może być lepiej, więc da 4 zamiast 5, bo z tym nazewnictwem pokazują, że 5 to ocena idealna. Wychodzi na to, że wg. niektórych na "piątkę" zasługuje dostawa z finałem, jaki ma miejsce w filmach gdzie gra "Łysy z B...s" :P

Link to postu

A ja zauważyłem że moja konkurencja np. wyłączyła listy polecone eko i prio. Wyłączyli również allegro mini paczkę. Z tymi przesyłkami obecnie jest problem w terminowości doręczeń.

 

Jestem ciekaw czy utrzymają standard. Z moich danych wynika że komentarz otrzymałem od 38% klientów.

 

Czyli ta zadowolona część klientów komentarzy po prostu nie wystawia.

 

Jak nadajecie swoje paczki w ruchu? Odbiera je kurier czy zanosicie do kiosku?

Zanosząc je do kiosku jesteśmy 1 dzień w plecy z doręczeniem bo kurier paczki te zabierze na sortownię regionalną kolejnego dnia rano. Może w większych miastach działa to lepiej.

 

 

Link to postu

wyjściem jest, dla tych co chcą standard allegro wysyłka kurier za darmo - ale wliczoną już w cenę towaru.

 

Wg mnie, jeśłi allegro wprowadzi wpisywanie numerów listów przewozowych do transakcji jako zmienna wymagana to powinni blokować niższą ocenę niż 5 gwiazdek w przypadku gdy taki numer pojawia się w systemie w czasie, w którym sprzedawca ma zaznaczoną wysyłkę - skończą się głupkowate oceny kurierów, poczty czy innych ufoludków. Tyle tylko, że po raz kolejny wychodzi na to w jaki sposób ludzie przelewają frustrację na świat zza klawiatury, ten naród nie dorósł do pewnych rzeczy, podobnie jak do promocji w Lidlu [mogłeś oddać uzywany produkt, który nie zaspokoił Twoich wymagań]

 

a tak swoją drogą... ciekawe jakby to było, gybyśmy się wszyscy nudzili i wywoływali jakieś bzdurne tickety, angażując czas konsultantów, a potem oceniać ich pracę po bandzie na minimum? :D

Link to postu

wyjściem jest, dla tych co chcą standard allegro wysyłka kurier za darmo - ale wliczoną już w cenę towaru.

 

 

Jeżeli koszt kuriera to np. 12 zł, a cena sprzedaży towaru to 100 zł, to gwarantuję, że jeżeli będziesz sprzedawał za 112 zł z darmową wysyłką, a Twoja konkurencja za 102 zł+ 15 zł kurier, to każdy kupi u konkurencji ;D

 

 

 

Wg mnie, jeśłi allegro wprowadzi wpisywanie numerów listów przewozowych do transakcji jako zmienna wymagana to powinni blokować niższą ocenę niż 5 gwiazdek w przypadku gdy taki numer pojawia się w systemie w czasie, w którym sprzedawca ma zaznaczoną wysyłkę - skończą się głupkowate oceny kurierów, poczty czy innych ufoludków.

 

Tak by mogło być, ale Allegro tego nie wprowadzi, bo na tej gwiazdce uwala najwięcej SA :D

 

Tyle tylko, że po raz kolejny wychodzi na to w jaki sposób ludzie przelewają frustrację na świat zza klawiatury, ten naród nie dorósł do pewnych rzeczy, podobnie jak do promocji w Lidlu [mogłeś oddać uzywany produkt, który nie zaspokoił Twoich wymagań]

 

 

Tak. Ludzie nie wiedzą, że w gwiazdce za szybkość oceniają sprzedawcę, a nie firmę doręczającą.

Zresztą kiedyś jak było jeszcze forum Allegro, to pisali sprzedawcy, że dostali negatywa, bo kurier nie wniósł pralki do domu, tylko postawił przed klatką.

Wszelka korespondencja z klientem kończyła się "To wy nadajecie paczkę, więc to wy odpowiadacie za to jak się kurier zachowuje".

 

a tak swoją drogą... ciekawe jakby to było, gybyśmy się wszyscy nudzili i wywoływali jakieś bzdurne tickety, angażując czas konsultantów, a potem oceniać ich pracę po bandzie na minimum? :D

 

To by było dobre. Ale oni wiedzą, że tak nie będziemy robić, bo każdy sprzedawca na Allegro ma zawalony cały dzień i gdy już ma te 0,5 h dla siebie, to nie wykorzysta tego na pisanie do Allegro  :D

 

 

Link to postu

ale jak się dobrze postarasz to masz szanse na zniżki, a tak przy okazji, czy ktoś z tu obecnych ma 40% zniżki od faktur za ładną obsługę kupujących?

 

wielu rzeczy nie pojmiemy, klient allegro to klient specyficzny i tak chyba pozostanie.

 

I ta specyfika wychodzi w ticketach bo na chwilę obecną czekam na odp w skrajnym przypadku 3 TYGODNIE !!!!

 

W sumie na allegro coraz trudniej zacząć bo nie dość, że trzeba mieć praktycznie półprofesjonalne studio foto to jeszcze rejestrator rozmów, aby złośliwi klienci nie puścili Cię z Torbami :D

Link to postu

Właśnie, macie jakiś system nagrywania rozmów z telefonu?

Do mnie zadzwonił kiedyś jakiś dzieciak i mówi:

 

...uprzejmie informuję, że rozmowa jest nagrywana...

 

Co w takim przypadku? Ja czytałem, że można nie wyrazić zgody i się rozłączyć, a czasami zażądać udostępnienia nagrania.

 

Macie z tym jakieś doświadczenia?

Link to postu

ale jak się dobrze postarasz to masz szanse na zniżki, a tak przy okazji, czy ktoś z tu obecnych ma 40% zniżki od faktur za ładną obsługę kupujących?

 

Mając około 150 aukcji promowanych tracąc SA można śmiało policzyć jakie pieniądze miesięcznie ueicekają z kieszeni. Ten rabat jest niessamowicie ważny. W niejednym przypadku to kilka dobrych stówek

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...