Skocz do zawartości

CENNIKI - zmiany w aukcjach z ofertami

Polecane posty

Właśnie, zwłaszcza, że PP podnosi tylko przesyłki powszechne, a większość sklepów jednak sprzedaje przesyłki niepowszechne.

 

InPost musi zrobić podwyżki bo sądowe w marcu się kończą.

A i złotówka słaba, dolar drogi, nie opłaca się ukraińcom u nas pracować  ;D

...i Amazon depcze po piętach:

https://strefainwestorow.pl/artykuly/20160224/amazon-buduje-siec-paczkomatow-kurs-integerpl-rosnie-rafal-brzoska-zaciera-rece

 

PS

nasz kurier odbierający paczki właśnie jest z Ukrainy...

Link to postu

o planowanych podwyżkach na allegro i sendit wiem od PH, który to dyskretnie próbował mi na początku lutego podsunąć umowę z nowymi cenami.

Zaproponowaną cenę pominę, ale wiem już teraz, że nie zapłacę więcej niż 8,5 brutto za usługę z terminem doręczenia D+2 (ten ich zapis o 98% przesyłek doręczanych na na następny dzień w moim wypadku można włożyć między bajki).

 

Niech, się bujają w ramach protestu wysyłam za pomocą sendita ;) jeżeli tam cena przekroczy mają granicę likwiduję paczkomaty. Mam tylko nadzieję, że allegro pozwoli na dodawanie jak i usuwanie form dostaw, a nie tylko zmianę ceny.

Link to postu

No to prawda, u mnie też następny dzień zwykle nie działa.

 

Często jest to D+3.

 

Ale paczkomatów Alwinie nie likwiduj - po prostu daj tak drogo jak tego wymaga cennik.

Wielu użytkowników Allegro, w tym ja, wybiera tą formę dostawy jako najwygodniejszą.

I bardzo ubolewam kiedy sprzedawca nie oferuje paczkomatu.

Np. 2 sprzedawców używanych płyt CD u których kupuję regularnie, mimo, że mieszkają w dużych miastach, nie chcą wprowadzić paczkomatów pomimo moich próśb.

 

I płacę po 12 czy 13 zł za paczkę, podczas gdy mógłbym 7,99 za paczkomat.

Link to postu

Tak czy inaczej nie oferuję paczkomatu za 7,99 i raczej nie będę, bo ta cena chyba jest zarezerwowana dla allegro?, "paczkomatów allegro" także nie będę oferował bo tam jest darmowy zwrot, a przy przedmiotach za 2zł klienci mogą zacząć tego nadużywać.

 

Tak, więc mam paczkomaty, które cenowo są zbliżone do przesyłki odbiór w punkcie PP, ale zarówno cena jak i termin doręczenia jest na korzyść Poczty Polskiej, więc oistatecznie wątpię aby podwyżka w sendit przekroczyła magiczne 8,50 za gabaryt A.

 

Szkoda tylko, że inpost próbuje zarobić na tych co mniej wysyłają, na szczęście nie działają na mnie rzewne teksty PH w stylu "Niestety ilości paczek jakie Państwo nadajecie zawężają mi pole manewru w tej kwestii." lecz zwyczajnie pozostawiają duży znak zapytania co do dalszej współpracy z tą firmą.

Szkoda tylko że będę musiał wyłączyć integrację z paczkomatami w Sello na rzecz klepania w sendit, ale niestety nie zmuszę klientów aby zamiast listów poleconych ekonomicznych za 3,90 wybierali paczkomat ;D

Link to postu

Odnośnie cenników. Nie wiem czy ktoś zauważył problem.

Mam w sposobach dostawy list polecony ekonomiczny ustawione max 1szt w paczce a allegro nie dolicza kolejnych opłat za dostawę po dołożeniu sztuk. W efekcie klient do listu może zakupić 3-4 produkty gdzie opcja ta powinna od razu zniknąć.

 

na tej aukcji cennik działa nieprawidłowo

http://allegro.pl/animal-health-szampon-na-pchly-i-kleszcze-200ml-i5653070921.html

 

a na tej działa prawidłowo

http://allegro.pl/botaniqa-odzywka-love-me-long-cupuacu-i-shea-250-i5653070949.html

 

Czym różni się sposób prezentowania sposobu wysyłki na pierwszej widac "dostawa od" a na drugiej pokazują się wszystkie dostępne?

 

Link to postu

Odnośnie cenników. Nie wiem czy ktoś zauważył problem.

Mam w sposobach dostawy list polecony ekonomiczny ustawione max 1szt w paczce a allegro nie dolicza kolejnych opłat za dostawę po dołożeniu sztuk. W efekcie klient do listu może zakupić 3-4 produkty gdzie opcja ta powinna od razu zniknąć.

 

na tej aukcji cennik działa nieprawidłowo

http://allegro.pl/animal-health-szampon-na-pchly-i-kleszcze-200ml-i5653070921.html

 

a na tej działa prawidłowo

http://allegro.pl/botaniqa-odzywka-love-me-long-cupuacu-i-shea-250-i5653070949.html

 

Czym różni się sposób prezentowania sposobu wysyłki na pierwszej widac "dostawa od" a na drugiej pokazują się wszystkie dostępne?

 

 

Sposób prezentacji zależy od Allegro. Niektóre aukcje mają inny design. Co do cenników to rzeczywiście dziwnie to Allegro zrobiło, powinny działać tak samo na aukcjach tego samego użytkownika... Pewnie ich błąd - ciekawe czy o tym wiedzą - może napisz do nich podając ten przykład?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...