Skocz do zawartości

Sello + Hosting FTP do zdjęć JAKI?

Polecane posty

Witam, zamierzam połączyć Sello z Allegro i wystawiać aukcje włącznie z dodawaniem zdjęć przez szablon w Sello za pomocą hostingu FTP.

 

Korzystałem z fotolister.pl ale oni nie mają dostępu do FTP więc połączenie Sello odpada.

W związku z tym proszę o polecenie dobrego i w miarę optymalnego finansowo serwera do zdjęć. Są takie co oferują np 10zł za pierwszy rok a później okazuje się że rok następny to np 500zł. Chciałbym uniknąć aż takich kosztów za rok hostingu FTP do zdjęć więc proszę o polecenie jakiegoś dobrego a taniego.

 

Krzysztof

Link to postu

Link do cennika:

https://www.hekko.pl/hosting_www.html

 

Ja nie miałem z Hekko żadnych większych problemów dlatego polecam.

Możesz jeszcze sprawdzić sobie ovh.

 

Nikt Ci nie da 100% gwarancji, że gdzieś indziej nie powtórzy się sytuacja z 2be.pl. Przynajmniej kopie zapasowe zdjęć mam u siebie ;)

Link to postu

Ja mam w Hekko przechodziłem z az.pl, głównie ze względu na cenę.

 

2be.pl z tego co wiem był w top 70, teraz 83 miejsce, więc jak chcesz możesz się sugerować rankingiem http://top100.wht.pl/

 

ale uważaj na home.pl https://forum.sello.pl/index.php?topic=8633.0 abyś się nie przejechał.

 

 

PS. Zapomniałem, że backup to święta rzecz i niezależnie od wybranego hostingu należy go robić również we własnym zakresie.

Link to postu

Polecam webd.pl - miałem, ale na razie korzystam. Dobry support. Dobre ceny. Nigdy nic się nie działo złego (parę lat). Koleżanka korzysta, ma tam sklepik, działa bez zarzutu - czasem trzeba zadzwonić, jak mailami nie idzie się dogadać - ale wtedy od razu "na żywo" pomagają. Nieco skomplikowany panel klienta - wiele opcji, ale nie zawsze łatwo od razu się zorientować o co chodzi.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Właśnie przerobiłem temat serwera gdzie nie zrobiłem linków na własnej domenie.

 

Efekt taki że zostałem przymuszony do wykupienia abonamentu na kolejny rok w nazwa.pl

 

serwer po okresie promocyjnym 550zł/rok - po interwencji telefonicznej dostałem 30% rabatu.

 

Ale chcąc zmienić serwer musiał bym zakończyć wszystkie aukcje bo szablon szlak trafi.

Nazwa.pl dobra awarii niema ale chyba drogo patrząc na innych. Nie znam się na tym dokładnie.

Może ktoś polecić dobrą skrzynkę mejlową? Mam tez w nazwa.pl 250zł/rok.

 

Jak na moje realia trochę dużo ale skrzynkę bez problemu mogę przenieść.

Link to postu

https://www.hekko.pl/hosting_www.html

 

I zacznij szykować się do ucieczki z nazwa.pl. Po co brnąć dalej ;)

 

Nowe aukcje wystawiaj już na nowym hostingu, a stare to będziesz widział przez rok co się będzie działo i czy warto je zakończyć. Można też wystawiać drugie aukcje takie same i jak na nowych będzie nabita popularność to zakańczać te stare. Rok to dużo czasu na bezbolesną zmianę serwera ale trzeba sobie to jakoś zaplanować i zacząć wdrażać bo czas szybko leci ;)

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Nie chcę zaśmiecać forum, więc proszę o pomoc tutaj.

 

Stawiam pierwsze kroki z FTP założonym na OVH i mam w związku z tym parę pytań:

 

1. Jak będzie wyglądał adres obrazka z opisu aukcji? Czy będzie to: "mojadomena.pl/katalogzfotkami/allegro/jakieśtam znaczki"?

2. Mam w ofercie jeden produkt w wielu rozmiarach/na wielu aukcjach. Czy każda z nich wysyła osobny plik na serwer?

3. Czy da się jakoś ogarnąć temat nazw plików na serwerze?

 

Link to postu

Rozwiązanie wyśmienite, jednak interesuje mnie coś innego.

Wystawiam grupę produktów, załóżmy, że to jeden producent. W ramach tego producenta mam 100 produktów w których zawiera się 10 grup produktów po 10 identycznych, ale innych rozmiarowo produktów. Do wszystkich produktów tego producenta mam jeden szablon, więc nie mogę w nim umieścić sztywnego linku do zdjęcia, choć to ułatwiłoby sprawę.

Dziś częściowo zacząłem bawić się FTP i wyszło mi, że jak mam aukcje w "Przygotowanych" to klikam "Wyślij grafiki na serwer" i będzie OK. W aukcjach umieściło mi zdjęcie które zaciągnęło się z SGT do Sello, tak jak chciałem. Jednak adres tego zdjęcia jest jakiś dziwny, w ogóle nie powiązany z moim FTP i domeną.

Przepraszam za być może laickie pytania, ale pierwszy raz mam do czynienia z FTP i czuję się jak dziecko we mgle.

Link to postu

Rozwiązanie wyśmienite, jednak interesuje mnie coś innego.

Wystawiam grupę produktów, załóżmy, że to jeden producent. W ramach tego producenta mam 100 produktów w których zawiera się 10 grup produktów po 10 identycznych, ale innych rozmiarowo produktów. Do wszystkich produktów tego producenta mam jeden szablon, więc nie mogę w nim umieścić sztywnego linku do zdjęcia, choć to ułatwiłoby sprawę.

 

 

Dlatego zrób tak jak w tym przykładzie, który wskazał  Alwin.

 

Ja mam jeden szablon do wszystkich produktów oparty na bardzo podobnej zasadzie.

 

Zdjęcia trzeba wgrać na swój hosting samodzielnie, nie przez Sello.

 

Na swoim hostingu tworzysz konto FTP z ustawionym katalogiem na katalog widoczny z internetu, czyli w katalogu public_html czy innym zgodnym z Twoim hostingiem.

 

Np. tworzysz katalog public_html/img

 

I wgrywasz za pomocą tego konta FTP zdjęcia np. za pomocą FileZilli.

Zdjęcia muszą być w katalogach zgodnych z symbolami towarów.

 

Dzięki temu Twoje zdjęcia będą widoczne pod adresem

twojadomena.pl/img/symbol_towaru/zdjecie.jpg

Link to postu

Tylko że w tym momencie to się nieco mija z celem w moim wypadku, ponieważ zdjęcia mam skatalogowane na darmowym serwerze photobucket. A stamtąd podlinkowane bezpośrednio w opisach html w SGT. Domyślam się o co Ci chodzi, ale robota którą Ty wykonujesz w Sello, ja robię w SGT. Baza wbrew pozorom nie rośnie jakoś przesadnie a efekt ten sam :)

 

 

I wgrywasz za pomocą tego konta FTP zdjęcia np. za pomocą FileZilli.

Zdjęcia muszą być w katalogach zgodnych z symbolami towarów.

 

Dzięki temu Twoje zdjęcia będą widoczne pod adresem

twojadomena.pl/img/symbol_towaru/zdjecie.jpg

 

Tutaj też zgoda i też "ale". Jak pisałem wyżej, dla kilku produktów (różne symbole w SGT) mam jedno zdjęcie. Jeśli dobrze myślę, to na serwer musiałbym wgrać kilka takich samych zdjęć ale z różnymi nazwami odpowiadającymi kodom z SGT.

Link to postu

Tylko że w tym momencie to się nieco mija z celem w moim wypadku, ponieważ zdjęcia mam skatalogowane na darmowym serwerze photobucket. A stamtąd podlinkowane bezpośrednio w opisach html w SGT. Domyślam się o co Ci chodzi, ale robota którą Ty wykonujesz w Sello, ja robię w SGT. Baza wbrew pozorom nie rośnie jakoś przesadnie a efekt ten sam :)

 

to po co Ci własny FTP jeśli używasz Photobucket  ???

 

Tutaj też zgoda i też "ale". Jak pisałem wyżej, dla kilku produktów (różne symbole w SGT) mam jedno zdjęcie. Jeśli dobrze myślę, to na serwer musiałbym wgrać kilka takich samych zdjęć ale z różnymi nazwami odpowiadającymi kodom z SGT.

 

To umieszczaj symbol w polach własnych.

Różne symbole SGT ale w sello będą miały wspólny symbol w polu własnym.

Link to postu

 

to po co Ci własny FTP jeśli używasz Photobucket  ???

 

 

Chcę stopniowo umieszczać zdjęcia na FTP. PB działa bez zarzutu już 8 rok, ale to tylko darmowy serwer. Hosting i FTP przyda mi się też do kilku innych rzeczy, poza zawodowych ;)

 

 

To umieszczaj symbol w polach własnych.

Różne symbole SGT ale w sello będą miały wspólny symbol w polu własnym.

 

O tym nie pomyślałem, ale to jest faktycznie ciekawy sposób.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...