Skocz do zawartości

Nie generują się zamówienia do Nexo

Polecane posty

Witam,

Bardzo proszę o pomoc.

W Subiekcie Nexo nie powstają dokumenty wstępne, w logu pojawia mi się komunikat:

 

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

 

Dotyczy:.......

Wyjątek: Brak licencji

 

Jakie masz wersje nexo i sello? W Sello pojawiają się transakcje z allegro?

Link to postu

Nexo 9.2.2, Sello sprawdzałem na 1.19.1 oraz 1.20, ten sam komunikat. Aukcje, transakcje itd. oraz towary z nexo wszystko się synchronizuje. Nie wchodzą tylko zamówienia.

Ale nigdy nie "wchodziły", czy to się zdarzyło po jakimś Twoim działaniu? Jak masz ustawione parametry w zakładce "dokumenty" w parametrach połączenia z Nexo? Czy są wybrane typy dokumentów wstępnych?

Co do błędu z licencją to może Bartek się wypowie, bo to może też mieć znaczenie...

Link to postu

Zamówienia nie wchodziły nigdy.

Paramety połaczenia z Nexo: Dokument wstępny - ZK bez rezerwacji, Dokument koncowy - nie twórz.

Te same ustawienia na danych demo działają i zamówienia wchodzą.

A towary masz zaciągnięte z Nexo? lub aukcje przypisane do towarów z Subiekta?

Link to postu

Czy do Subiekta nexo została wpisana licencja? Opisana sytuacja wygląda tak, jakby w nexo wykorzystany został 45dniowy okres próbny i nie została przedłużona licencja. Wtedy nexo działa w trybie do odczytu ale nie pozwoli wystawić nowych dokumentów - co by tłumaczyło, dlaczego synchronizacja towarów działa a wystawianie dokumentów nie.

 

Proszę wejść w Subiekcie w menu pod ikonką Su i tam Zarządzaj licencjami. W oknie które się pojawi proszę nacisnąć przycisk Zaktualizuj informacje licencyjne.

Link to postu

Dla sprawdzenie skopiowałem obie bazy na komputer lokalny. Zaktualizowałem też Subiekta do wersji 10. Subiekt działa, Sello działa, towary się synchronizują, a próba utworzenia dokumentów wstępnych w dalszym ciągu zgłasza ten sam błąd: Brak licencji. Tak jak pisałem wcześniej te same ustawienia na bazach demo Subiekta i Sello działają prawidłowo i zamówienia się generują.

Link to postu

Znalazłem jeszcze jeden problem, który występuje również na bazach demo.

Jeżeli jest kilka transakcji dla tego samego klienta, to wówczas pierwsza z nich tworzy zamówienie, natomiast pozostałe zgłaszają błąd:

 

Dotyczy: ...

Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

Jeszcze mi się nasunęło żeby może sprawdzić uprawnienia użytkownika w Sello? Nie da się zgrupować tych transakcji?

Link to postu

Znalazłem jeszcze jeden problem, który występuje również na bazach demo.

Jeżeli jest kilka transakcji dla tego samego klienta, to wówczas pierwsza z nich tworzy zamówienie, natomiast pozostałe zgłaszają błąd:

 

Dotyczy: ...

Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

Jeszcze mi się nasunęło żeby może sprawdzić uprawnienia użytkownika w Sello? Nie da się zgrupować tych transakcji?

 

Dzieje się tak, gdy w parametrach połaczenia jest włączona opcja: "Pozostaw adres kontrahenta bez zmian", pomogła zmiana na: "Aktualizuj adres kontrahenta".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...