Skocz do zawartości

Sello 1.20

Polecane posty

Brawo za cenniki! Bardzo przydatne okazuje się filtrowanie wg nich w module aukcji trwających. Nawet nie wpadłem na pomysł, że wyszukanie aukcji z konkretnymi cennikami może stanowić problem a od razu jest rozwiązanie! Tak trzymać!  ;D

 

PS

w takim razie czekamy na allegro, jakie zmiany do edycji wprowadzi, bo w tej chwili ST wyprzedził AT  :o

Link to postu

No właśnie jak już były napisane cenniki padło pytanie, jak je faktycznie zaktualizować ;) i tak właśnie powstał filtr ;D. W zasadzie dało by się posortować po kolumnie z nazwą cennika, ale jednak filtr daje większe możliwości.

 

Cenniki to akurat była jedna z najtrudniejszych w realizacji zmian aukcji trwających przez swoją złożoność, porównywanie z obecnymi wartościami, możliwość dodania i usunięcia. Inne zmiany powinny być już zdecydowanie łatwiejsze w realizacji i raczej nie powinny spowodować konieczności większych zmian w samym mechanizmie. Stąd postaramy się sukcesywnie dodawać kolejne.

Link to postu

Dokładnie cenniki to super sprawa, a prawidłowe podpinanie wiadomości i formularzy to już bajka  ;D (chociaż jeszcze nie testowałem, wszystkich scenariuszy).

 

Bartek dopytam jeszcze bo nie wiem jak to wyglądało w becie, ale obecnie Sello po jakiejkolwiek zmianie na aukcji sugeruje, że mnie to kosztowało 0,20, wcześniej było ok.

 

oplaty.png.39df721c5e0b769f1e09d9d8a625a7b4.png

 

Link to postu

To są dane zwracane z Allegro, widocznie tam się coś zmieniło jeśli wcześniej było inaczej. Poprawiliśmy w tej okolicy tylko formatowanie kwot, które wcześniej miały więcej liczb po przecinku.

Zwróć też uwagę, że Dopłata za nowe opcje = 0, więc jest to podsumowanie tego co już wcześniej pobrano. Dla spokoju proponuję sprawdzić to dokładniej w samym Allegro, czy zostały naliczone jakieś koszty.

 

P.S. Dobra już wiem o co chodzi :). Wraz z formatowaniem poprawione zostało też przetwarzanie części po przecinku - w języku PL obowiązuje przecinek a dane zwracane z serwisu są z kropką. Powodowało to odcinanie części po przecinku, więc zamiast 0.200000000 wyświetlało się wcześniej 0,0000000. Nie zauważyliśmy tego od razu, bo kwoty na sandboxie zazwyczaj były w okolicach 1 zł, więc 1.00000 było prezentowane jako 1,00000. Można zatem spać spokojnie :).

Link to postu

Dokładnie cenniki to super sprawa, a prawidłowe podpinanie wiadomości i formularzy to już bajka  ;D (chociaż jeszcze nie testowałem, wszystkich scenariuszy).

 

Bartek dopytam jeszcze bo nie wiem jak to wyglądało w becie, ale obecnie Sello po jakiejkolwiek zmianie na aukcji sugeruje, że mnie to kosztowało 0,20, wcześniej było ok.

 

[attachment=1]

 

 

Wejdź sobie w rachunek na allegro - tam będzie widać co naliczyli. Zazwyczaj przy edycji aukcji jest opłata na + i na -. Tak jakby edycja to było zamknięcie aukcji (i oddanie złotówek) a koniec edycji to wystawienie nowej (i naliczenie takiej samej należności - chyba, że np. w "międzyczasie" straciłbyś standard allegro a masz promowane opcje to naliczy po nowemu...)

Link to postu

Dla spokoju proponuję sprawdzić to dokładniej w samym Allegro, czy zostały naliczone jakieś koszty.

Na allegro jest dobrze, i nie zostało nic naliczone.

opłata za wystawienie 22 mar 2016, 20:36 -0,20 zł

zwrot przy edycji 22 mar 2016, 20:36 0,20 zł

 

Stało się to zaraz po zainstalowaniu wersji 1.20 więc wątpię aby to była zmiana na allegro.

Tak jak pisałem, we wcześniejszych wersjach Sello było ok w zmianach pozycja "Wystawienie przedmiotu (sklep)" zawsze wynosiła 0,00zł, a teraz przy każdej zmianie pokazuje właśnie te 0,20zł, trochę to wprowadza w błąd:

cennijk.png.29de5be4aa75db3206393da8f9659688.png

 

 

Edit:

 

Ok jeżeli już wiadomo o co chodzi to nie można tego zrobić aby w uwagach w pierwszej linii była różnica ?

np: suma - poprzednio pobrano

 

tak aby jednak wiadomo było, czy coś zostało pobrane czy nie.

 

Link to postu

Dane te są zwracane "stringowo", możemy przerobić to tak aby wyciągać informację o dopłacie po nazwie, ale w przypadku jakiejkolwiek ingerencji Allegro w treść tych komunikatów, przestanie to działać.

 

Rozumiem, ale tak czy inaczej spróbujcie coś z tym zrobić bo obecnie wprowadza to trochę w błąd, sugerując że zmiana coś kosztuje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...