Skocz do zawartości

Specyficzne wymagane parametry

Polecane posty

Witam

allegro wprowadziło/wprowadza wymagane parametry (wymiary -szerokość, wysokość, głębokość)

w działach meble itp....

 

czy jest możliwość aby ustawić tak szablon/y aby wartości tych parametrów były pobierane z (pola własne go towaru)/ (z pola rozszerzonego z subiekta) itp.. a wartość mogła być modyfikowana przez trigery przed wstawieniem w konkretny parametr w specyficznych ?

 

Obecnie sprawa się strasznie zaczyna komplikować przez obowiązkowe parametry...

np. ławy mam około 500 ław każda inny wymiar do tej pory wystarczył jeden szablon a teraz pasowało by 500 szablonów lub więcej (delikatnie bezsens...) bo daną ławę wystawiam np. 5 razy z różnymi nazwami, cenami itp.. a ceny się zmieniają średnio 4 razy w roku...

 

wpisywanie wymiarów bezpośrednio do aukcji przygotowanej też jest masakrą...

 

A sprawa wymaganych atrybutów tyczy się mebli (prawie całości)

 

Jest jakieś rozwiązanie ?

Link to postu

To w takim razie możecie mi wyjaśnić jak chcecie ograniczyć ilość szablonów ?

 

Pola własne są w towarach, więc w towarach można dodać tą listę kategorii w której wystawiany oraz odpowiednio zmapować specyficzne z polami własnymi (zależne od wybranej kategorii).

 

Oczywiście jest to luźna dyskusja  ;)

 

Edit:

Poza tym czy je gdzieś napisałem, że w towarach ma być jedna kategoria ?  ;D

Link to postu

To w takim razie możecie mi wyjaśnić jak chcecie ograniczyć ilość szablonów ?

 

Pola własne są w towarach, więc w towarach można dodać tą listę kategorii w której wystawiany oraz odpowiednio zmapować specyficzne z polami własnymi (zależne od wybranej kategorii).

 

Oczywiście jest to luźna dyskusja  ;)

 

Edit:

Poza tym czy je gdzieś napisałem, że w towarach ma być jedna kategoria ?  ;D

 

Ja tam zgodny jestem :) Może być w towarach, ale chodzi o uwzględnienie ew. wystawiania w różnych kategoriach.

Link to postu

w towarach mogło by być jedynie wtedy gdyby uwzględniało różne kategorie..

 

Jednak jak dla mnie jest jeden główny minus tego..

 

Mamy 500 towarów które korzystają z tego samego szablonu..

 

to po co robić coś w towarach 500x i jak tam poprawiać (nawet zmiany zbiorcze to i tak dużo roboty)

 

jak w szablonie wystarczyło by raz wpisać....

np.

 

pole własne/pole zewnętrzne (z subiekta)  "SZEROKOŚĆ"  

ma wstawiać do specyficznych - do pola "SZEROKOŚĆ"  

 

Tylko oczywiście musiało by się dać używać tam trigerów w celu kontroli nad danymi usuwanie spacji, usuwanie "cm" itp.....

 

To jest rozwiązanie w przypadku wymiarów..

 

Jednak nie tylko tego typu parametry są wymagane...

 

np. przy łóżkach rozmiar który wybiera się z listy  i tutaj trzeba by było (moim zdaniem) zastosować jakiś mechanizm porównywania znaków...

 

Przypisanie jakiegoś ciągu znaków z pola w towarze do konkretnego id parametru z allegro nie jest dobrym rozwiązaniem bo te id się zmieniają (chyba) ...

 

Dodatkowo lista zmian z allegro dotycząca mebli..

http://redir.info.allegrogroup.pl/res/allegro_prod_mark_trk/928f4b7ecf0498cef028799fb219d533.pdf

 

 

Link to postu

Panowie, powtarzacie dyskusje sprzed prawie dwóch lat ;)

 

Wiązanie pól własnych towarów z parametrami specyficznymi (i ograniczenie w ten sposób liczby szablonów) zaproponował nawet sam Bartek. Wtedy była dyskusja, żeby kategorie i parametry specyficzne były przechowywane w polach własnych towarów więc każdy mógłby sobie wpisać w polach własnych tyle kategorii (i parametrów specyficznych) ile by chciał. A w szablonach tylko odwoływałoby się do właściwych pól własnych. Takie rozwiązanie uwzględnia każdy model pracy więc każdy z powyższych przypadków byłby załatwiony i każdy byłby zadowolony.

 

Niestety już wtedy po analizie wyszło, że parametry specyficzne są to różne rodzaje kontrolek, które w kółko się zmieniają po stronie Allegro, czyli masa przeróbek i potem pilnowanie tego wszystkiego ;) Do tego, żeby faktycznie ograniczyć liczbę szablonów, trzeba uwzględnić inne pola jak masa, opcje promowania, itd.

 

Wtedy nie było nawet pól własnych towarów i tylko kilku z nas ;) wymieniało się z Bartkiem swoimi przemyśleniami i przyszłymi możliwymi zastosowaniami ;) Dziś pola własne są rzeczywistością ale nie zmienia to faktu, że przeróbka tych kontrolek to masa pracy więc... ;)

Link to postu

pola własne są karkołomne, i ja sobie nie wyobrażam wpisywania w pola własne kategorii i specyficznych dla 1500 towarów.

O upilnowaniu tego nie wspomnę ;)

 

Dobrze, że aukcję tworzy się tylko raz do wyczerpania zapasów rozwiązuje ten cały problem ;)

 

PS. Czy w polu własnym można się odnieść do pola własnego zewnętrznego) w towarze ?

Link to postu

Kilku użytkowników Sello ma to szczęście, że sprzedaje w miarę jednorodny towar i może zastosować dla każdej kategorii po jednym szablonie. Oczywiście dopóki Allegro nie wprowadzi obowiązkowych parametrów specyficznych dla tych kategorii, tak jak ma to teraz miejsce dla mebli. My mieliśmy to już od dawna więc musieliśmy stworzyć oddzielne szablony aukcji dla każdego towaru.

 

Czyli niestety, większość z nas musi mieć po jednym szablonie aukcji dla każdego towaru (plus kolejne na każde kolejne konto) więc dla nas nie ma znaczenia, że trzeba będzie wpisać to w polach własnych dla 1500 towarów jak obecnie musimy to wpisywać w 1500 szablonach aukcji razy ilość kont - na przykład 1500 towarów x 4 konta = wpisywanie/poprawianie w sześciu tysiącach szablonów. Wolałbym poprawiać 1500 towarów niż 6000 szablonów ;) Po prostu my i tak musimy gdzieś te specyficzne wpisywać :( Zresztą jest to jeden z głównych czynników ograniczających rozwój sprzedaży - uzupełnianie tego wszystkiego to masa pracy :(

 

Przeniesienie tego do pól własnych miałoby to ułatwić ale rodzajów tych parametrów (kontrolek) jest zbyt dużo aby dało się to szybko przerobić. Nie chodzi przecież tylko o meble ;) Dlatego wydaje mi się, że jeśli ktoś jeszcze nie ma osobnego szablonu aukcji dla każdego towaru to prędzej czy później i tak będzie musiał go wprowadzić. My musieliśmy to zrobić kilka lat temu, meble muszą teraz, reszta jak Allegro doda w Waszych kategoriach parametry wymagane. Po prostu wątpię aby ST miało czas na tą przeróbkę teraz ale mam nadzieję że się mylę i jeszcze w tym roku dołożą im do zespołu kilku programistów ;)

 

PS. Czy w polu własnym można się odnieść do pola własnego zewnętrznego) w towarze ?

Tak, do pięciu poziomów.

 

Dodatkowo to chyba są nawet takie same pola jak pola własne towarów w Sello, tylko z wpisaną zawartością.

Link to postu

Na dłuższą metę nie da rady z jednym szablonem.

 

Choćby dlatego, że Allegro wprowadza takie duperele jak np. Marka.

 

I już d*pa, bo oczywiście póki co to nie jest wymagane, ale dobrze wiemy, że jak jest - i można po tym filtrować - to nie wpisanie tego oznacza mniejszą sprzedaż.

 

A co do szablonów i pól własnych - tak jak napisał PBB - w polach własnych można trzymać tylko tekst, a Allegro wymaga tekstu, list i checkboxów.

 

Oczywiście jak wiadomo wszystko można zmapować z tekstu do np checkboxu (0,1) i z tekstu do listy (Robak = pozycja w liście z tekstem Robak).

 

No ale czy do tego kiedyś dojdzie ?

 

Wiecie co.....prawdę mówiąc to tylko czekam, aż Bartek powie "dziękuję Państwu za uwagę, Sello się nie sprawdziło, przyjęli mnie do Subiekta, można składać gratulacje"  ;D ;D ;D ;D ;D

Link to postu

Wiecie co.....prawdę mówiąc to tylko czekam, aż Bartek powie "dziękuję Państwu za uwagę, Sello się nie sprawdziło, przyjęli mnie do Subiekta, można składać gratulacje"  ;D ;D ;D ;D ;D

LOL  :D :D :D

 

Spokojnie, przecież żaden z chłopak z Sello Teamu nie przejdzie do "gorszego" działu ;)

No i inne działy to nawet forum nie mają ;):D :D :D

 

Link to postu

Wcześniej kompletnie nie interesowały mnie atrybuty specyficzne, ponieważ były bardzo ogólne, a te nie wymagane zwyczajnie się pomijało, ale dziś nie sposób się nie zgodzić z Ks. Robak'iem "nie wpisanie tego oznacza mniejszą sprzedaż."

 

Piszecie o checkboxach, listach, polach tekstowych ale czy widzieliście jak obecnie przechowuje te dane Sello w bazie (au_CategorySpecific)

 

Marka to nie nazwa tylko numer pozycji na liście wybranego fid'a, to samo tyczy się checkbox'ów one nie są 0,1

 

dla przykładu tak wygląda marka (wybierana z listy) w bazie:

 

as_FieldId = 1136

as_vint = 35

as_vmoney = NULL

as_vdatetime = NULL

as_vvarchar = NULL

 

a tak wygląda opcja zaznaczana checkboxem:

 

as_FieldId = 22077

as_vint = 128

as_vmoney = NULL

as_vdatetime = NULL

as_vvarchar = NULL

 

Czyli obecnie nie uda nam się powiązać naszych pól własnych z atrybutami, bo niby skąd mamy wiedzieć czy dana marka będzie na liście ?

 

Wg. mnie powinno to być zrobione na zasadzie łączenia tak jak ma to miejsce w "Sposoby dostaw z serwisów aukcyjnych powiązane z dostawą w Sello", ale tylko tych pól które przyjmują dane w formie tekstu (tj. długość, szerokość itp.)

 

Ewentualnie aby ograniczyć ilość szablonów to przenieść/powielić tą całą zakładkę "Specyficzne" z aukcji do Towarów. (w przypadku wystawiania aukcji z szablonu pierwszeństwo miałyby atrybuty z towaru a nie z szablonu).

 

 

Link to postu
pola własne są karkołomne, i ja sobie nie wyobrażam wpisywania w pola własne kategorii i specyficznych dla 1500 towarów.

O upilnowaniu tego nie wspomnę Mrugnięcie

Stworzenie w pełni mapowalnych pól pomiędzy towarem a specyficznymi jest bardzo trudne i czasochłonne a upilnowanie tego mechanizmu będzie równie trudne. Dlatego trzeba do tematu podejść bardziej "na luzie". Skoro aukcje na Allegro mają pewny, właściwy dla kategorii zestaw cech dodatkowych a towary w Sello, które są bezkontekstowe jeśli chodzi o serwis aukcyjny mają/mogą mieć jakiś zestaw cech opisany np. polami własnymi, to najłatwiej zapewnić jakiś sposób translacji pól własnych na te cechy.

Można oczywiście dorobić jakieś mapowanie, ale to znów będzie wymagało siedzenia nad każdym towarem i przeklikiwania dziesiątek parametrów. Dlatego wydaje się, że takie mapowanie powinno robić się samo, pod warunkiem, że w towarach będą pola własne o tzw. magicznych nazwach - po których Sello będzie w stanie powiązać je z parametrami w aukcjach. W każdym innym rozwiązaniu nakład pracy na utrzymanie tego systemu będzie duży. A jeszcze wliczyć trzeba konieczność obsługi serwisów zagranicznych i atrybutów dla każdego z tych serwisów.

 

prawdę mówiąc to tylko czekam, aż Bartek powie "dziękuję Państwu za uwagę, Sello się nie sprawdziło, przyjęli mnie do Subiekta, można składać gratulacje"  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

W Subiekcie już byłem ;)

 

Czyli obecnie nie uda nam się powiązać naszych pól własnych z atrybutami, bo niby skąd mamy wiedzieć czy dana marka będzie na liście ?

Jeśli marki wpisanej w polu własnym nie będzie w słowniku danego atrybutu na aukcji to nie zostanie ona ustawiona. Tutaj trzeba się kierować raczej zdrowym rozsądkiem niż wiązać wszystko ze wszystkim, bo to się nie uda w dłuższej perspektywie. Jeśli zatem na aukcji nie będzie uzupełniona marka X to trzeba po prostu w towarze taką markę wpisać w polu własnym o odpowiedniej nazwie.

 

Ewentualnie aby ograniczyć ilość szablonów to przenieść/powielić tą całą zakładkę "Specyficzne" z aukcji do Towarów. (w przypadku wystawiania aukcji z szablonu pierwszeństwo miałyby atrybuty z towaru a nie z szablonu)

To rozwiązanie odpada ze względów na złożoność (wiele serwisów) oraz chociażby fakt wystawienia towaru w wielu różnych kategoriach. Towar jest i pozostanie bezkontekstowy, bo inaczej naruszany jest porządek, nad którym potem trudno będzie zapanować.

 

 

 

Link to postu

Dlatego wydaje się, że takie mapowanie powinno robić się samo, pod warunkiem, że w towarach będą pola własne o tzw. magicznych nazwach - po których Sello będzie w stanie powiązać je z parametrami w aukcjach.

 

Jeżeli jesteście wstanie tak to zrobić, to podpisuję się pod tym obiema rękami.

 

Z drugiej strony tak czy inaczej czeka mnie podwójna praca, ponieważ te wszystkie parametry typu kolor, materiał, szerokość przechowywane są w cechach subiekta, no chyba że do tego czasu sello nauczy się przerzucać cechy do pól własnych ;)

Link to postu

A czy rozwiązanie proponowane przez Bartka zapewni możliwość wystawiania w wielu kategoriach bo pamiętam, że to było problematyczne od samego początku dyskusji (wiele lat temu). Bartek chciał np. pole o magicznej nazwie "kategoria", a ja już się wtedy pytałem - a w którym polu mamy wpisać drugą i każdą kolejną inną kategorię wraz z jej innymi sprcyficznymi ;)

 

Z drugiej strony tak czy inaczej czeka mnie podwójna praca, ponieważ te wszystkie parametry typu kolor, materiał, szerokość przechowywane są w cechach subiekta, no chyba że do tego czasu sello nauczy się przerzucać cechy do pól własnych ;)

Cechy towarów z Subiekta przenoszą się do towarów w Sello, a cechy z towarów Sello można od 1.19 wstawiać np. do opisów aukcji. Jeśli magiczne rozwiązanie ma bazować na polach własnych to podczas wystawiania aukcji również powinno przechodzić przez parser tagów, a ten wstawi co trzeba i gdzie trzeba na podstawie cech towarów.

 

PS

Dawno się już nie bawiłem modyfikatorami ale z tego co pamiętam to tagi cech nie bardzo chciały mi działać z modyfikatorami w opisie aukcji ale musiałbym to dokładniej sprawdzić.

Link to postu

prawdę mówiąc to tylko czekam, aż Bartek powie "dziękuję Państwu za uwagę, Sello się nie sprawdziło, przyjęli mnie do Subiekta, można składać gratulacje"  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

W Subiekcie już byłem ;)

 

Zatem awansowałeś! W takim razie czy Sello w Insercie to takie "służby specjalne", elita elit...!? Wy wiecie wszystko, a jak się zadzwoni do "subiektowców" to ledwie coś wiedzą o sello... happy-cowboy-036.gif

Link to postu

Nie rozumiem całej tej waszej gatki...

Dla mnie (niedoszłego programisty sprawa jest prosta)

 

Wystarczyło by w szablonach / specyficzne dodać obok każdego parametru pole w które można wpisać jakąś "funkcje z trigerów"

 

danymi wejściowymi tego trigera było by jakieś pole własne/zewnętrzne towaru

definiowalne dla każdego szablonu i parametru ręcznie przez użytkownika

lub poprzez nowy specjalny triger (który przetwarzał by tekst na zgodny duże,małe litery, spacje, cyfry itp.

 

wynik trigera zależnie od rodzaju parametru 0,1 dla czeckboxa, lub tekstowy dla listy lub pola tekstowego

 

 

tym samym  mamy parametr Bochater

w kategori Dla Dzieci > Pokój dziecięcy > Meble > Fotele i pufy  - 98753

 

Jest tam lista wyboru

obok tego pola wpisujemy sobie nasza funkcje z nazwą pola własnego/zewnętrznego z towaru które to pele ma odpowiadać za ustawianie odpowiedniego bohatera

 

Podczas generowania aukcji w momencie ustawiania parametru Bohater przetworzy pole z towaru.

 

Dostanie np. wynik ciąg tekstowy "Cars" lub "CARS" lub "cars" itp...

wtedy szablon przeszuka listę parametru Bohater i ustawi odpowiednią pozycje, a jeśłi nie znajdzie to ... nie ustawi żadnej lub ustawi inną która może zostać zdefiniowana w tym samym miejscu to nazwa pola z towaru...

 

 

Praktycznie wszystkie potrzebne funkcje są już w sello wystarczy tylko w zakładce specyficzne dorobić odpowiednie funkcje...

 

 

Bardzo prost i do wykonania chyba w bardzo szybkim tempie ...

 

 

Oczywiście nie chcę narzucać nikomu tempa ale robota na max 2 dni z pełnymi testami... ( w php-ie to na 30 min...)

 

 

Link to postu
A czy rozwiązanie proponowane przez Bartka zapewni możliwość wystawiania w wielu kategoriach

Zależy jak to konkretnie zrobimy. Większość problemów da się jakoś rozwiązać :).

 

Zatem awansowałeś! W takim razie czy Sello w Insercie to takie "służby specjalne", elita elit...!? Wy wiecie wszystko, a jak się zadzwoni do "subiektowców" to ledwie coś wiedzą o sello...

Tylko w Sello masz dostęp bezpośrednio do źródła, a wiadomo, że autor rozwiązania zazwyczaj wie najwięcej na temat jego działania ;) - choć bywają wyjątki. Pomoc techniczna nie spojrzy w razie potrzeby do kodu, analizując jak on działa, więc są sprawy, które muszą być oddelegowane do analizy w dziale oprogramowania. U nas "odpowiedzi" na trudne pytania mam na drugim monitorze, wystarczy je znaleźć w "dokumentacji" w postaci setek tysięcy linii kodu ;).

 

Wystarczyło by w szablonach / specyficzne dodać obok każdego parametru pole w które można wpisać jakąś "funkcje z trigerów"

Atrybuty specyficzne są dynamiczne i zależne od wybranej kategorii. Więc w ten sposób zamykamy od razu drogę na zmniejszenie liczby szablonów, bo dla każdej kategorii i tak będzie musiał być osobny szablon. Być może jest to warte rozważenia, ale trzeba wliczyć w to ograniczenia.

 

Oczywiście nie chcę narzucać nikomu tempa ale robota na max 2 dni z pełnymi testami... ( w php-ie to na 30 min...)

Jeśli większość kodu mieści się w jednym pliku i wystarczy dopisać stringi tu i ówdzie to być może 30 minut wystarczy (choć wątpię). W programach okienkowych a zwłaszcza w technologii użytej w Sello, sama modyfikacja okien, ich poprawne skalowanie, wymiana danych pomiędzy obiektami i kontrolkami to zadanie na kilka dni. Niestety to nie HTML i trzeba napisać się nieco więcej niż jedna linijka aby dodać pole edycyjne - zwłaszcza, że tutaj mamy do czynienia z polami dynamicznymi :).

Link to postu

Zatem awansowałeś! W takim razie czy Sello w Insercie to takie "służby specjalne", elita elit...!? Wy wiecie wszystko, a jak się zadzwoni do "subiektowców" to ledwie coś wiedzą o sello... happy-cowboy-036.gif

Tutaj mamy szczęście bo mamy bezpośredni kontakt do źródła Sello czyli do każdego z chłopaków z ST wdrażającego daną funkcję. Tylko reszta z nich, poza Bartkiem, pewnie cicho siedzi bo się wstydzą ;) Albo konto Bartka to jedno konto pod którym pisze każdy jeden chłopak z ST, a Bartek tak naprawdę nawet nie istnieje ;) Jest jak Siri w iOS ;) Jak się człowiek naogląda Matrixów to inaczej patrzy na świat ;)

 

A Telekonsultant to zwykły helpdesk czyli bodajże najniższe ogniwo w hierarchii programistów ;) Podstawy znają, a jak problem jest większy to przekazują go na kolejne wyższe poziomy. Stąd przepaść w każdym calu - OGROMNA ;)

 

No i dodatkowo mamy kontakt do innych użytkowników, a nic nie zastąpi doświadczenia :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...