Skocz do zawartości

Można zmieniać ceny Kup Teraz w aukcjach ze sprzedażą ihaha! :)

Polecane posty

Biorąc po uwagę fakt, że przez WebAPI Allegro nie można zmienić ilości na aukcji przy zmianie parametrów w Allegro (dla aukcji do wyczerpania), a co za tym idzie to i pewnie ceny na aukcji dlatego obawiam się, że zejdzie więcej niż pół roku ;)

Pewnie najpierw będzie trzeba dorobić aktualizację parametrów na aukcjach, zmienić całkowicie sposób pobierania, no i na końcu dorobić aktualizację cen. A do tego dochodzi jeszcze obsługa wielu poziomów cen, co jak nie zostanie zrobione od razu to pewnie już nigdy nie zostanie zrobione ;) No i Allegro tutaj też nie ułatwia sprawy ciągłymi zmianami :(

 

Pół roku? :) Raczej nie róbcie sobie nadziei ;)

Link to postu

Dodatkowo przypominam, że ze zmianą cen nie do końca dobrze funkcjonuje obecny mechanizm pobierania transakcji, który również trzeba zmodyfikować.

 

Właśnie mam pierwsze transakcje po zmianie cen i masakra... Ręcznie trzeba ceny poprawiać.

PRIORYTET proszę ustawić na najwyższy !!! Może jakaś łatka byle jakoś działać normalnie?

Link to postu

Jak się zmieniły ceny? I jak dokładnie wygląda problem?

 

Ceny na allegro zmieniają się bez problemu, jedynie w Sello "wpada" stara cena (sprzed zmian z poziomu allegro), więc trzeba otworzyć transakcję oraz wpisać "z klawiatury" aktualną.

Link to postu

Na sandboxie sprawdzone ze zmianą ceny w dwie strony i w transakcji pojawia się prawidłowa kwota. Będziemy potrzebowali na początek logów z pobierania transakcji ze wskazaniem numeru aukcji i niepoprawnej kwoty dla kupującego. Instrukcja, jak zwykle na sello@insert.com.pl.

Link to postu

Na sandboxie sprawdzone ze zmianą ceny w dwie strony i w transakcji pojawia się prawidłowa kwota. Będziemy potrzebowali na początek logów z pobierania transakcji ze wskazaniem numeru aukcji i niepoprawnej kwoty dla kupującego. Instrukcja, jak zwykle na sello@insert.com.pl.

 

Chodzi o pliki:

SENT_RECV_allegro.log

czy

TEST_allegro.log

Mogę wysłać ale ten ma 30mb, więc za duży do maila...

 

Czy w tych plikach są hasła?

 

 

Link to postu

SENT_RECV. Hasła (przynajmniej z tego co nas interesuje) są gwiazdkowane.

 

Wysłane, z linkiem do wątku.

Dopiero się "odpaczkowałem" więc przepraszam, że nie poszło z rana...

 

 

Ah te okazje  ;D ;D ;D

 

Nie okazje, tylko wreszcie podwyżki  computer-11.gif

Link to postu

Prorokuję jeszcze zmianę w sortowaniu aukcji na listingu

 

Ostatnio obserwuję popularność aukcji. W niektórych kategoriach testowali wyłączenie popularności z opcji sortowania, ale chyba im nie pykło i znów jest włączona. Było tak, że ilość sprzedanych zostawała, ale sortowało po popularności z jakiegoś okresu (nie wyczaiłem z jakiego).

 

 

Link to postu

Prorokuję jeszcze zmianę w sortowaniu aukcji na listingu

 

Ostatnio obserwuję popularność aukcji. W niektórych kategoriach testowali wyłączenie popularności z opcji sortowania, ale chyba im nie pykło i znów jest włączona. Było tak, że ilość sprzedanych zostawała, ale sortowało po popularności z jakiegoś okresu (nie wyczaiłem z jakiego).

A nie chodzi czasem o popularność w ostatnich 30 dniach?

Link to postu

Tak czy inaczej widać, że Allegro robi co może aby Swoich promować lepiej.

 

Na początku było sortowanie po popularności, połączone z jednoczesnym "testowaniem" aukcji do wyczerpania przez wybranych, o których pisano głośno i dużo na Allegro Cafe.

 

Drugim elementem było wyłączenie Allegro Cafe i dla otarcia łez włączenie aukcji do wyczerpania dla wszystkich.

 

Spowodowało to, że szybko aukcje zwykłych użytkowników zaczęły gonić aukcje Swoich.

 

Więc teraz trzeba zrobić coś jeszcze dla nich, bo sama "Stefa okazji" czy "Autoryzowany przedstawiciel" to za mało

 

lol-caly-koszyk-wloczki-odwolac-wszystkie-moje-spotkania.jpg

Link to postu

Dostaliśmy logi, zostały przeanalizowane, problem znaleziony, poprawiony, czeka na testy i na zrobienie hotfixa. Postaramy się na początku przyszłego tygodnia dostarczyć poprawkę do 1.20.

 

Super. Aż mi się tak zamarzyło, że od razu będzie w hotfixie wysyłanie/zmienianie cen na allegro...

Link to postu

Dostaliśmy logi, zostały przeanalizowane, problem znaleziony, poprawiony, czeka na testy i na zrobienie hotfixa. Postaramy się na początku przyszłego tygodnia dostarczyć poprawkę do 1.20.

 

Super. Aż mi się tak zamarzyło, że od razu będzie w hotfixie wysyłanie/zmienianie cen na allegro...

 

 

Wydaje mi się, że Bartek ma na myśli rozwinięcie tego wątku, a nie jego początek, czyli poprawienie nie zmieniającej się ceny w Sello, zmienionej przez Allegro ???

Link to postu

Dostaliśmy logi, zostały przeanalizowane, problem znaleziony, poprawiony, czeka na testy i na zrobienie hotfixa. Postaramy się na początku przyszłego tygodnia dostarczyć poprawkę do 1.20.

 

Super. Aż mi się tak zamarzyło, że od razu będzie w hotfixie wysyłanie/zmienianie cen na allegro...

 

 

Wydaje mi się, że Bartek ma na myśli rozwinięcie tego wątku, a nie jego początek, czyli poprawienie nie zmieniającej się ceny w Sello, zmienionej przez Allegro ???

 

Tak, wiem, ale tak sobie pomyślałem, że może i przy okazji znajdzie się wysyłanie cen...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...