Skocz do zawartości

AKTUALNE PORÓWNANIE SKLEPÓW INTERNETOWYCH działających z Subiektem/Sello

Polecane posty

Alwin - czyli Ty też robisz wszędzie oddzielnie? Do Subiekta oddzielnie, do Sello oddzielnie i do sklepu internetowego przez csv? A tak liczyłem, że mnie zaskoczysz jakimś fajnym automatem... :(

 

No niestety, sklep wyszedł niedawno i tak póki co zostało.

 

Co do importu to była to jednorazowa akcja, ponieważ na serwerze w katalogu przeznaczonym na allegro zdjęcia nie są w zadowalającej rozdzielczości oraz mają logo (w sklepie stosuję inny znak wodny oraz większą rozdzielczość).

 

Teraz będę zmuszony wstawić gigantyczne miniaturki (btw. czy już jest jakiś ostateczny regulamin na ten temat?), więc zapewne zdjęcia będą od razu wędrowały do sklepu.

Link to postu

@PanBanBan - ja też cały czas staram się automatyzować pracę. U mnie robię to w oparciu o Subiekta. Wszystko w nim przechowujemy i z niego zaciągamy do sello, do sklepu internetowego, do oprogramowania dla naszych PH.

ST stosunkowo niedawno wprowadziło obsługę pól standardowych z subiekta, stąd mamy tam umieszczony tylko tytuł aukcji. Jednak z pewnością będziemy to rozszerzać.

Problem pojawił się teraz, gdy allegro zażyczyło sobie mega rozdzielczość na miniaturki. Zdjęcie co prawda do 750Kb, ale przy tysiącach produktów robi się problem. W tym przypadku prawdopodobnie będziemy zmuszenie miniaturki trzymać na FTP, żeby za szybko nie wykorzystać limitu darmowego SQL. Na chwilę obecną mamy 3GB, jednak trzeba tego pilnować.

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

testuję właśnie integracje presty z subiektem przy pomocy firmeslink.

 

Mam pytanie odnoście przenoszenia kosztów dostawy, wskakują mi do ZK w subiekcie jako zwolnione z VAT pomimo, że w ustawieniach usługi na karcie towarów opcja VAT jest wybrana poprawnie.

 

Rozumiem, że następnie ten koszt nie jest już przenoszony do sello do rubryki transport tylko widnieje jako osobna usługa na gridzie, zgadza się?

 

 

Czy może mi ktoś też wytłumaczyć, do czego tak na prawdę jest ta funkcja:

schemat_importu.PNG.0722926202917eeb8f9e25de5268b1aa.PNG

 

Czy ona w jakiś sposób automatycznie wybiera formy dostawy?

 

Link to postu

Czy może mi ktoś też wytłumaczyć, do czego tak na prawdę jest ta funkcja:

[attachment=1]

 

Tu wpisujesz pełne nazwy dostaw rozdzielone przecinkami, dzięki temu koszt dostawy będzie wpisany w rubrykę transport, jeżeli tego nie zrobisz dodawany będzie jako pozycja na gridzie.

 

 

W FirmesLinku, w parametrach możesz powiązać usługę z subiekta z kosztem dostaw ze sklepu.  

Link to postu

Na tą chwilę trzeba ustawiać sposoby dostawy ręcznie, zgadza się?

W Sello należy to zrobić ręcznie.

To samo tyczy się wyboru faktury?

Dotyczy to również dokumentu końcowego w Sello, Firmeslink w konfiguracji z Subiektem GT ma coś takiego "Dopisuj do numeru zamówienia typ klienta (firma/prywatny) więc po tym możesz rozpoznać czy klient chce fakturę.

Jak radzisz sobie z paczkomatami? Jest jakiś moduł, który przenosi w jakiś sensowny sposób informacje?

Ja mam płatny moduł do paczkomatów (jest i darmowy inpostu), gdzie paczkę można utworzyć bezpośrednio w prestashop pomijając sello), ale ze względu na sporadyczne wysyłki tą formą to używam go tylko aby klient mógł wybrać paczkomat z mapki, resztę robię ręcznie w Sello.

Link to postu

Pochwalcie się na czym macie postawione sklepy internetowe.

 

Ja mam autorski, do tego postawiłem na vendero, ale obecnie szukam rozwiązania, które zapewniłoby sprzedaż na całe opakowania przy wykorzystaniu jednostki porównawczej z Subiekta. Miał ktoś do czynienia z integratorem solexsync?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...