Skocz do zawartości

AKTUALNE PORÓWNANIE SKLEPÓW INTERNETOWYCH działających z Subiektem/Sello

Polecane posty

to chyba tylko prowizja po zakupie, proszę podpowiedzcie w jakim przedziale ona się mniej więcej kształtuje, mam nadzieję, że nie ma tutaj abonamentów?

 

Nie ma abonamentów, jest to prowizja jednorazowa.

W przypadku Przelewów 24 wynosi ona 1,9% https://www.przelewy24.pl/oferta/tabela-prowizji-i-oplat

Link to postu

e-kupowanie, a gdzie to hostujesz ?

Wlazłem do Ciebie i fajnie to wygląda i szybko chodzi.

domeny.pl

 

e-kupowanie - z ciekawości jak możesz to podaj jak u Ciebie wyglądają proporcje w zamówieniach Allegro/Sklep

Ciężko powiedzieć, bo allegro to wiem, ale nie liczę ile oddzielnie sklep. Generalnie jeśli w jakim miesiącu jest 50/50 (allegro / sklep, telefoniczne, mailowe etc...) to uważam za duży sukces.

 

 

 

Link u ciebie nie działa.

Podziękował. A... gdzie go mam? :)

 

Link to postu

Właśnie przypominają mi się wszystkie "NIE" jakie miałem w trakcie myślenia o sklepie:

-GIODO

-cena sklepu

-cena hostingu

-cena wyglądu

-cena integracji z GT / Sello

-często cena Sfery do GT

-cena płatności ekspresowych

-cena pozycjonowania

-cena certyfikatu SSL

 

Potraktuj pracę w swoim sklepie lepiej niż swoją pracę na (dla) allegro :)

 

Allegro jest tak nieprzewidywalne, że współpraca często przypomina rzut monetą na zasadzie: reszka wygrywam, orzeł przegrywasz...

Link to postu

 

 

e-kupowanie - z ciekawości jak możesz to podaj jak u Ciebie wyglądają proporcje w zamówieniach Allegro/Sklep

Ciężko powiedzieć, bo allegro to wiem, ale nie liczę ile oddzielnie sklep. Generalnie jeśli w jakim miesiącu jest 50/50 (allegro / sklep, telefoniczne, mailowe etc...) to uważam za duży sukces.

 

 

Oczywiście w sklepie jest góra 50% ?  ;D

 

 

Link u ciebie nie działa.

Podziękował. A... gdzie go mam? :)

 

 

 

Tu http://e-kupowanie.pl/o-firmie-pm-18.html

;D ;D

Link to postu

Czy orientujecie się, czy do używanych przez Was sklepów możnaby łatwo wrzucić zdjęcia do galerii, coś w stylu wskazania folderu głównego ze zdjęciami i automatyczny przydział zdjęć wg nazwy folderu będącej symbolem towaru ?

 

Albo czy jest jakiś sposób na importowanie opisów towarów do takiego sklepu ?

 

Kombinuję jak tu wyeksportować towary z Sello.

 

Aby nie kopiować tego wszystkiego palcyma  ;D

Link to postu

Czy orientujecie się, czy do używanych przez Was sklepów możnaby łatwo wrzucić zdjęcia do galerii, coś w stylu wskazania folderu głównego ze zdjęciami i automatyczny przydział zdjęć wg nazwy folderu będącej symbolem towaru ?

 

Albo czy jest jakiś sposób na importowanie opisów towarów do takiego sklepu ?

 

Kombinuję jak tu wyeksportować towary z Sello.

 

Aby nie kopiować tego wszystkiego palcyma  ;D

Przy moim układzie (e-mo/shopgold) jak postawisz sklep to e-mo Ci wszystko wrzuci z Subiekta, wszystkie dane z GT. Nawet kategorie sklepowe możesz stworzyć w Subiekcie (np. przez cechy towaru) Nie się nie narobisz. Pewnie inne integratowy powinny mieć podobne możliwości. Zresztą inaczej sobie tego nie wyobrażam...

 

PS a z Sello to nie wiem...

Link to postu

 

Przy moim układzie (e-mo/shopgold) jak postawisz sklep to e-mo Ci wszystko wrzuci z Subiekta, wszystkie dane z GT. Nawet kategorie sklepowe możesz stworzyć w Subiekcie (np. przez cechy towaru) Nie się nie narobisz. Pewnie inne integratowy powinny mieć podobne możliwości. Zresztą inaczej sobie tego nie wyobrażam...

 

PS a z Sello to nie wiem...

 

 

He, no właśnie, ja wszystko mam w Sello, a w GT nic  ;D ;D

 

Ale jeżeli integrator umie to zrobić, to znaczy, że się da ;D

 

I może będę w stanie sobie sam to wykombinować. :P

 

 

Edycja:

https://www.shopgold.pl/sklep-internetowy-shopgold-standard-p-1.html

 

Piszą, że dają opis bazy w standardzie, więc widzę szansę :D

Link to postu

Czy orientujecie się, czy do używanych przez Was sklepów możnaby łatwo wrzucić zdjęcia do galerii, coś w stylu wskazania folderu głównego ze zdjęciami i automatyczny przydział zdjęć wg nazwy folderu będącej symbolem towaru ?

 

Prestashop ma możliwość importu z pliku CSV, przygotowujesz tabelkę w stylu:

 

Symbol AdresZdjęcia

 

I zdjęcia są dodawane.

Link to postu

Researchuje PrestaShop i widzę, że choć sklep jest darmowy, to jednak nie jest darmowy.

 

Trzeba dokupić parę modułów,np. do paczkomatów, logowanie facebookiem.

 

Do płatności widzę, że są darmowe od obsługi płatności.

 

Do tego trzeba kupić jakiś szablon, bo wszystkie darmowe albo nie mają polskich napisów, albo mają, ale np. wyskakuje, że brakuje 100, albo 500 tłumaczeń....

 

Alwin mógłbyś napisać jakie masz moduły dokupione ?

Link to postu

Witajcie,

 

Reprezentuje jako Ambasador oprogramowanie PrestaShop w Polsce.

 

Trzeba wiedzieć, że jest to oprogramowanie open-source - fakt, ale takie oprogramowanie nigdy nie będzie w 100% darmowe i nigdy nie będzie tak, że zrobicie sklep od 0 do 100% nie inwestując w nie. Takie są realia.

 

Jest pewna liczba marketów działających w Polsce gdzie można nabyć moduły:

x13.pl

prestahelp.pl

prestadev.pl

 

zagraniczne:

i http://addons.prestashop.com'>http://addons.prestashop.com

https://codecanyon.net/category/plugins/prestashop

 

Jest kilka stron z szablonami:

https://themeforest.net/category/ecommerce/prestashop

i http://addons.prestashop.com

 

Warto dokładnie zapoznać się z ofertą każdego z nich ponieważ pomoże to zamortyzować część kosztów.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

Link to postu

Z takich koniecznych to moduły do obsługi paczkomatów i odbiorów w punkcie PP, przymierzam się także do zakupu modułu do tworzenia newsletterów.

Modułów płatnych jest cała masa, tak jak kolega powyżej napisał.

 

Są również moduły bezpłatne np. jeżeli nie potrzebujemy pełnej integracji z paczkomatami a jedynie umożliwienie wybór samego paczkomatu to można znaleźć odpowiedni moduł na forum prestashop.

 

https://www.prestashop.com/forums/forum/227-polskie-forum/

 

a dokładnie https://www.prestashop.com/forums/topic/348782-moduł-paczkomaty-inpost/?p=2354909

Link to postu

Z tego co piszecie to zdjęcia muszą być załadowane w SGT albo dodawane z pliku csv. Nie ma możliwości zrobić tego na podobnej zasadzie jak jest w Sello, że w polu własnym sam mi się wstawia link do zdjęcia?

 

Myślałem że wystarczy oznaczyć towar do sklepu internetowego, wypełnić cechy, kategorie, grupy, pola własne i już samo się będzie wszystko synchronizowało. Ładowanie towarów do sklepu internetowego, tak jak to opisał e-kupowanie, i potem wchodzenie do niego i wiązanie z Subiektem to dodatkowa zbędna praca.

 

Link to postu

Witajcie,

Reprezentuje jako Ambasador oprogramowanie PrestaShop w Polsce.

Google szybko działa ;)

 

Witamy i od razu zadajemy pytania ;)

1. Co to znaczy ambasador presta?

2. Czy spotkałeś się z integracją prestashop z wordpressem i możesz coś na ten temat powiedzieć?

3. Czy miałeś do czynienia z integracją Subiekta GT z presta i możesz coś na ten temat powiedzieć?

 

Link to postu

Brand24 :)

 

Cześć!

 

1. Na co dzień jestem programistą PrestaShop, który pracuje z tym oprogramowaniem od 2008 roku, dodatkowo staram się je promować, pomagać, wspierać, rozwiewać wątpliwości etc. jako jeden z trzech Ambasadorów PrestaShop w Polsce.

 

2. Są moduły pozwalające na wyświetlanie postów z WP na PrestaShop, są też głębsze integracje pozwalające na zrobienie widgetu koszyka PrestaShopowego bezpośrednio w instalacji WP - nie miałem okazji korzystać jednak z tych integracji, sam jestem autorem alternatywy dla WP w postaci modułu "Blog for PrestaShop", który jest dostępny za $30 na CodeCanyon - jestem jednak pewien, że gdy ktoś chciałby korzystać z WP i PrestaShop jednocześnie to są moduły i rozwiązania pozwalające na sprawną integracje, zarówno na addons.prestashop.com jak i codecanyon.net

 

3. Zapraszam do tematu tutaj: https://www.prestashop.com/forums/topic/156920-integracja-prestashop-z-subiekt-gt-comarch-optima/

 

Sam korzystałem z integracji firmy Firmes i byłem zadowolony, są jednak głosy, że czasem support leży, jak ze wszystkim co człowiek to opinia dlatego najlepiej prześledzić wątek i samemu podjąć decyzję.

 

Witajcie,

Reprezentuje jako Ambasador oprogramowanie PrestaShop w Polsce.

Google szybko działa ;)

 

Witamy i od razu zadajemy pytania ;)

1. Co to znaczy ambasador presta?

2. Czy spotkałeś się z integracją prestashop z wordpressem i możesz coś na ten temat powiedzieć?

3. Czy miałeś do czynienia z integracją Subiekta GT z presta i możesz coś na ten temat powiedzieć?

 

Link to postu

Alwinie i E-kupowanie, bardzo dziękuję Wam za udzielone informacje.

 

Teraz kombinuję co z nich wybrać dla siebie :)

 

Sklepów jest o wiele więcej niż tu wymieniamy... Jedynie co doradzę to:

- wg mnie niedobrze jest zmieniać oprogramowanie w sklepie, więc dobrze jest solidnie wybrać

- trzeba wybrać między byciem bardziej sprzedawcą czy bardziej programistą/informatykiem - w rozwiązaniach abonamentowych lub gotowych do kupna, aktualizacje i dodatki leżą po stronie dostawcy sklepu - jak wybierzesz dobre rozwiązanie to skupiasz się na sprzedaży, natomiast w rozwiązaniach typu presta albo musisz komuś zapłacić albo samemu wdrażać nowości/ulepszenia/ulepszenia (od razu zastrzegam, że widziałem też b. dobre sklepy np. na preście, ale znam też sprzedawców, którzy głęboko odetchnęli gdy wyszli z presty do gotowych rozwiązań...)

Link to postu

Alwinie i E-kupowanie, bardzo dziękuję Wam za udzielone informacje.

 

Teraz kombinuję co z nich wybrać dla siebie :)

 

Sklepów jest o wiele więcej niż tu wymieniamy... Jedynie co doradzę to:

- wg mnie niedobrze jest zmieniać oprogramowanie w sklepie, więc dobrze jest solidnie wybrać

- trzeba wybrać między byciem bardziej sprzedawcą czy bardziej programistą/informatykiem - w rozwiązaniach abonamentowych lub gotowych do kupna, aktualizacje i dodatki leżą po stronie dostawcy sklepu - jak wybierzesz dobre rozwiązanie to skupiasz się na sprzedaży, natomiast w rozwiązaniach typu presta albo musisz komuś zapłacić albo samemu wdrażać nowości/ulepszenia/ulepszenia (od razu zastrzegam, że widziałem też b. dobre sklepy np. na preście, ale znam też sprzedawców, którzy głęboko odetchnęli gdy wyszli z presty do gotowych rozwiązań...)

 

 

To wszystko prawda.

Ale biorę pod uwagę także:

-większą dalekosiężność wybranego sklepu. W Preście, czy innym darmowym, jest większa szansa, że nasz dostawca sklepu nie upadnie, zostawiając nas bez dalszego rozwoju.

-Możliwość bycia programistą, a nie sprzedawcą  ;D ;D

Sam wiesz, że bez kombinowania się daleko nie zajedzie, a ja już mam pomysły na usprawnienia. Presta jest robiona w PHP, który akurat trochę znam.

-duże wsparcie społeczności  i dość dobra dokumentacja w języku angielskim.

 

Minusy:

-nie wiem czy wyjdzie taniej

-wiele "dodatków" widać, że jest robione przez początkujących studentów lub innych hobbystów, widać brak jakiegokolwiek przemyślenia interfacu, brak wiedzy o "usability", liczy się tylko efekt i pieniądze na koncie.

-dodatki mogą dzisiaj działać, a jutro już nie, bo twórca przestał się nimi interesować

-łatwiej, co nie znaczy taniej znaleźć projektanta szablonu do popularnego silnika niż do konkretnego rozwiązania komercyjnego.

-ilość dostępnych "gotowych" szablonów nie jest zbyt duża, a przynajmniej tych które są przetłumaczone na PL i współpracują z najnowszą wersją Presty.

 

Link to postu

Tak czytam te posty i widać, że bardzo ubogo przedstawiają się rozwiązania sklepów, które są zintegrowane z subiektem. Również rozglądam się za czymś nowym, niekoniecznie najtańszym. Musi to natomiast być rozwiązanie, które będzie zintegrowane z subiektem poprzez sferę a nie bezpośrednie zapisywanie w bazie (mamy cały czas s2s, ale go nie polecam), responsywność, platforma B2C i B2B w jednym, projekt rozwijany i mający duże wsparcie techniczne.

Na chwile obecną mamy sklep autorski, ale niestety wszystko się tak szybko zmienia, że musielibyśmy zatrudnić programistę by nadążać za zmianami.

Link to postu

Tak czytam te posty i widać, że bardzo ubogo przedstawiają się rozwiązania sklepów, które są zintegrowane z subiektem. Również rozglądam się za czymś nowym, niekoniecznie najtańszym. Musi to natomiast być rozwiązanie, które będzie zintegrowane z subiektem poprzez sferę a nie bezpośrednie zapisywanie w bazie (mamy cały czas s2s, ale go nie polecam), responsywność, platforma B2C i B2B w jednym, projekt rozwijany i mający duże wsparcie techniczne.

Na chwile obecną mamy sklep autorski, ale niestety wszystko się tak szybko zmienia, że musielibyśmy zatrudnić programistę by nadążać za zmianami.

 

To, czy jest ubogo zależy od wielu rzeczy. Ja np. jestem zadowolony z połączenia z Sello, bo z jego poziomu ogarniam zarówno allegro jak i sklep. Z poziomu Click Studio, programu do obsługi sklepu, dodaję produkty i edytuję ceny, pobieram zamówienia i zmieniam im statusy. Tyle wystarczy, bo cały marketing, zarządzanie sklepem i tak trzeba robić (jak chyba w większości rozwiązań) z poziomu strony www. Z drugiej strony pełna informacja nt. realizacji zamówienia wysyła się do klienta z poziomu Sello.

PS. Również na próbę odpaliłem S2S po uruchomieniu sklepu na home.pl i uważam, że ten program jest totalnie nieintuicyjny i strasznie niewygodny.

Link to postu

Tak czytam te posty i widać, że bardzo ubogo przedstawiają się rozwiązania sklepów, które są zintegrowane z subiektem. Również rozglądam się za czymś nowym, niekoniecznie najtańszym. Musi to natomiast być rozwiązanie, które będzie zintegrowane z subiektem poprzez sferę a nie bezpośrednie zapisywanie w bazie (mamy cały czas s2s, ale go nie polecam), responsywność, platforma B2C i B2B w jednym, projekt rozwijany i mający duże wsparcie techniczne.

Na chwile obecną mamy sklep autorski, ale niestety wszystko się tak szybko zmienia, że musielibyśmy zatrudnić programistę by nadążać za zmianami.

 

To, czy jest ubogo zależy od wielu rzeczy. Ja np. jestem zadowolony z połączenia z Sello, bo z jego poziomu ogarniam zarówno allegro jak i sklep. Z poziomu Click Studio, programu do obsługi sklepu, dodaję produkty i edytuję ceny, pobieram zamówienia i zmieniam im statusy. Tyle wystarczy, bo cały marketing, zarządzanie sklepem i tak trzeba robić (jak chyba w większości rozwiązań) z poziomu strony www. Z drugiej strony pełna informacja nt. realizacji zamówienia wysyła się do klienta z poziomu Sello.

PS. Również na próbę odpaliłem S2S po uruchomieniu sklepu na home.pl i uważam, że ten program jest totalnie nieintuicyjny i strasznie niewygodny.

 

U mnie obsługa s2s ogranicza się do:

- pobierz zamówienia

- wyślij stany i ceny do sklepu

- wyślij nowy produkt (tu trzeba być ostrożnym, żeby nie zmienić wszystkiego w sklepie)

Pierwsze 2 zadania są harmonogramami które same startują co ileś minut. Trzeci punkt to ręczna wysyłka. Konfigurację programu pod siebie polecam wykupić u dostawcy. Potem można robić kopię bazy i po instalce systemu wgrać - nic się nie utraci (harmonogramy trzeba też zarchiwizować i uruchomić na nowo).

 

Co do takich programów, to tak jak z kurierami - każdy lubi swoje rozwiązanie :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...