Skocz do zawartości

AKTUALNE PORÓWNANIE SKLEPÓW INTERNETOWYCH działających z Subiektem/Sello

Polecane posty

A i najważniejsze - jak się dodaje podobne przedmioty pod danym przedmiotem? Czy wkleja się kod HTML tabelki czy trzeba podać konkretne przedmioty znajdujące się w sklepie?

 

Mam w aukcjach na Allegro gotowe własne panele do każdego towaru i chętnie bym je wkleił w całości.

Link to postu

A i najważniejsze - jak się dodaje podobne przedmioty pod danym przedmiotem? Czy wkleja się kod HTML tabelki czy trzeba podać konkretne przedmioty znajdujące się w sklepie?

 

Mam w aukcjach na Allegro gotowe własne panele do każdego towaru i chętnie bym je wkleił w całości.

Możesz html dokleić na dole w danym towarze. Ale odnośniki muszą być nowe: "sklepowe".

Link to postu

A i najważniejsze - jak się dodaje podobne przedmioty pod danym przedmiotem? Czy wkleja się kod HTML tabelki czy trzeba podać konkretne przedmioty znajdujące się w sklepie?

 

Mam w aukcjach na Allegro gotowe własne panele do każdego towaru i chętnie bym je wkleił w całości.

 

W Prestashop nie wkleja się żadnego kodu, w zależności od szablonu możesz w produkcie wyświetlić powiązane towary (powiązane towary wybierasz w panelu administracyjnym) lub towary z tej samej kategorii.

 

Link to postu

Kochani, wydaje mi się, że kpodemski wypowiada się z punktu widzenia "przeciętnego" użytkownika komputerów, bo może nie do końca zna realia tego forum.

 

Każdy z użytkowników piszących w tym wątku będzie w stanie samodzielnie zainstalować, skonfigurować i używać Presty.

 

Powiem więcej - wielu będzie w stanie samodzielnie pisać moduły, bo są w PHP.

 

Tyle mogę powiedzieć, bo póki co jestem po wstępnym rozeznaniu, a najlepiej zainstalować sobie na swoim hostingu i samemu popatrzeć.

 

Mój hosting oferuje uproszczoną instalację różnych programów, w tym Presty, Wasze pewnie też to oferują.

 

W chwili obecnej bardziej skłaniam się ku Preście, głównie właśnie z powodu możliwości modyfikacji.

 

 

Link to postu

Ale przecież napisałem, że to tylko kwestia czasu, gdzie napisałem, że nie da ktokolwiek rady zainstalować PrestaShop? Oprogramowanie jest tak robione by było używalne dla wszystkich, nawet dla laików.

 

Cytat: "Oczywiście, że możesz zrobić to samemu."

 

Co do modyfikacji - cóż, no tak, każdy może jeśli odpowiednio dużo czasu spędzi na analizie i pracy często na zasadzie prób i błędów, inna sprawa na ile porządnie będzie to zrobione, na ile bezpiecznie, na ile elastycznie i zgodnie ze sztuką?

Link to postu

Ja u siebie miałem taką właśnie szybką instalację, póki co sprawdzam co tam na backendzie słychać ;)

Ks. Robak z tego co pisałeś też masz wszystkie dane w Sello a nie w subiekcie, jak znajdziesz jakieś rozwiązanie jak to przenosić daj znać.

 

OK, choć rozwiązanie jeszcze trochę zajmie  ;D

Link to postu

A i najważniejsze - jak się dodaje podobne przedmioty pod danym przedmiotem? Czy wkleja się kod HTML tabelki czy trzeba podać konkretne przedmioty znajdujące się w sklepie?

 

Mam w aukcjach na Allegro gotowe własne panele do każdego towaru i chętnie bym je wkleił w całości.

Możesz html dokleić na dole w danym towarze. Ale odnośniki muszą być nowe: "sklepowe".

Kolejny argument za shopgoldem :)

 

A jak to jest z tą wielowariantowością w sklepach :) Obsługują ją czy nie? Czy każdy towar musi być wystawiony tyle razy ile jest jego kolorów?

Link to postu

A i najważniejsze - jak się dodaje podobne przedmioty pod danym przedmiotem? Czy wkleja się kod HTML tabelki czy trzeba podać konkretne przedmioty znajdujące się w sklepie?

 

Mam w aukcjach na Allegro gotowe własne panele do każdego towaru i chętnie bym je wkleił w całości.

Możesz html dokleić na dole w danym towarze. Ale odnośniki muszą być nowe: "sklepowe".

Kolejny argument za shopgoldem :)

 

A jak to jest z tą wielowariantowością w sklepach :) Obsługują ją czy nie? Czy każdy towar musi być wystawiony tyle razy ile jest jego kolorów?

 

Podobne produkty rozwiązuje funkcjonalność "Akcesoriów" w PrestaShop, nie trzeba robić nic w HTML.

 

Jest też obsługa atrybutów.

 

Zachęcam do obejrzenia dema sklepu:

http://demo.prestashop.com/pl/?view=front

Link to postu

Kolejny argument za shopgoldem :)

 

Wiesz, jeżeli e-kupowanie pisze o możliwości wklejenia kodu html w opis towaru, to w prestashop też jest opis w formie html, więc możesz ten panel wkleić do opisu i powinno hulać, ale tak czy inaczej w sklepie do tego są dedykowane narzędzia.

 

W Hekko direct admin masz możliwość zainstalowania Prestashop, więc instaluj i testuj.

Link to postu

W shopgold też jest coś takiego jak "produkty podobne". Pytanie było o panel, więc jeśli panel to należy wkleić html. Tu jest demo panelu sklepu:

http://demo.shopgold.com.pl/zarzadzanie/logowanie.php

wejdź po lewej w zakładkę "potrzebuję pomocy" i wpisz w wyszukiwarkę "produkty podobne", bodajże 7-my wynik opisuje tę funkcję.

 

edit: albo w demo wybierz w menu "Asortyment > Produkty podobne".

Link to postu

 

Cytat: "Oczywiście, że możesz zrobić to samemu."

 

Co do modyfikacji - cóż, no tak, każdy może jeśli odpowiednio dużo czasu spędzi na analizie i pracy często na zasadzie prób i błędów, inna sprawa na ile porządnie będzie to zrobione, na ile bezpiecznie, na ile elastycznie i zgodnie ze sztuką?

 

To prawda, ale w zasadzie na te pytania natykamy się za każdym razem, gdy zamawiamy jakiś program dla nas.

 

Zawsze może się okazać, że po drugiej stronie siedzi chłopak lat 17, który umie pisać programy, ale nic poza tym. A na pytanie o SQL Injection robi wielkie oczy.

I nasz pierwszy nowy moduł następnego dnia pada ofiarą hackerów czy nawet botów, które chyba same próbują się włamywać na wszystkie napotkane strony (mówię z moich obserwacji logów prywatnej strony www).

 

Przecież Presta nie każe w swoim markecie legitymować się Developerom, że mają pojecie o tym, co zrobili.

Link to postu

Kilka pytań związanych z tworzeniem ZK przez sklep i późniejszym importem do Sello.

 

1. Jak oznaczana jest metoda wysyłki podczas tworzenia ZK w Subiekcie? Skąd Sello wie jaką metodę wybrać?

2.Czy nie ma problemu gdy Klient w sklepie wybierze opcję pobrania?

3. W jaki sposób przenoszone są adresy do wysyłki jeżeli są inne niż do zamówienia?

4. W jaki sposób wiadomo, że klient wybrał FV i jak te dane spływają?

5. Czy uwagi do zamówienia są zapisywane w ZK a później dodane do transakcji w Sello?

6. Jakie na tą chwilę są problemy z przepływem informacji ze sklepu do subiekta a później do Sello?

 

 

Link to postu

Kilka pytań związanych z tworzeniem ZK przez sklep i późniejszym importem do Sello.

 

1. Jak oznaczana jest metoda wysyłki podczas tworzenia ZK w Subiekcie? Skąd Sello wie jaką metodę wybrać?

2.Czy nie ma problemu gdy Klient w sklepie wybierze opcję pobrania?

3. W jaki sposób przenoszone są adresy do wysyłki jeżeli są inne niż do zamówienia?

4. W jaki sposób wiadomo, że klient wybrał FV i jak te dane spływają?

5. Czy uwagi do zamówienia są zapisywane w ZK a później dodane do transakcji w Sello?

6. Jakie na tą chwilę są problemy z przepływem informacji ze sklepu do subiekta a później do Sello?

 

To bardziej pytania dotyczące integratora Sklep<->Subiekt, w przypadku FirmesLink to:

 

ad.1 Koszt transportu można zmapować z usługą w Subiekcie (tak jak w Sello), czyli niezależnie od wybranego sposobu dostawy na każdym ZK będzie to ta sama usługa różniąca się jedynie ceną, jeżeli tego nie zmapujesz to do ZK będą dodawane pozycje (usługi) tak jak zdefiniowane są w sklepie tj. (List polecony,Paczka, Paczka pobraniowa etc.)

 

ad.2 Nie oferuję takiej formy dostawy, więc nie wiem, ale od strony technicznej nie powinno być problemu.

 

ad.3 W prestashop przy składaniu zamówienia masz dwa adresy wysyłkowy i rozliczeniowy, dodatkowo klient w Prestashop na swoim koncie może zdefiniować sobie kilka/naście różnych adresów.

 

ad.4 ZK ze sklepu mają wypełniony tzw. Nr oryginału który może mieć formę ZAM2056 (P) lub ZAM2056 (F).

(F) oznacza firmę, jest wstawiane wtedy kiedy klient w adresie rozliczeniowym wpisze nazwę firmy, więc zakładamy, że chce otrzymać fakturę.

 

ad.5 Tak uwagi są przenoszone do notatek i są widoczne w Sello.

 

ad.6 Żadnych problemów nie ma, poza jedną drobnostką. Przy imporcie ze sklepu pole z nazwą firmy jest ograniczone do 50 znaków, i nazwa firmy jest przycinana (na razie mam takiego jednego klienta, więc poprawiam to ręcznie w Sello).

Link to postu
ad.1 Koszt transportu można zmapować z usługą w Subiekcie (tak jak w Sello), czyli niezależnie od wybranego sposobu dostawy na każdym ZK będzie to ta sama usługa różniąca się jedynie ceną, jeżeli tego nie zmapujesz to do ZK będą dodawane pozycje (usługi) tak jak zdefiniowane są w sklepie tj. (List polecony,Paczka, Paczka pobraniowa etc.)

To rozumiem, jednak w Sello sam ręcznie ustawiasz jaką metodą wysyłki będzie realizowane zamówienie?

Przykładowo, w sklepie chciałbym ustawić takie metody wysyłki jak mam w Sello, po utworzeniu transakcji ze sklepu jest szansa na automatyczny wybór metody wysyłki w Sello?

 

ad.3 W prestashop przy składaniu zamówienia masz dwa adresy wysyłkowy i rozliczeniowy, dodatkowo klient w Prestashop na swoim koncie może zdefiniować sobie kilka/naście różnych adresów.

Czyli są one przenoszone do kartoteki klienta w subiekcie i jeżeli adres dostawy jest inny niż adres rejestracji klienta to adres dostawy poprawnie przypisywany jest do adresu wysyłkowego w Sello, tak?

 

ad.4 ZK ze sklepu mają wypełniony tzw. Nr oryginału który może mieć formę ZAM2056 (P) lub ZAM2056 (F).

(F) oznacza firmę, jest wstawiane wtedy kiedy klient w adresie rozliczeniowym wpisze nazwę firmy, więc zakładamy, że chce otrzymać fakturę.

Nie ma po prostu opcji: "chcę FV"? i w takim wypadku mamy kolejny formularz, w którym konieczne podanie jest już nipu?

 

Link to postu

To rozumiem, jednak w Sello sam ręcznie ustawiasz jaką metodą wysyłki będzie realizowane zamówienie?

Tak

Przykładowo, w sklepie chciałbym ustawić takie metody wysyłki jak mam w Sello, po utworzeniu transakcji ze sklepu jest szansa na automatyczny wybór metody wysyłki w Sello?

wiesz szanse są zawsze tutaj zaproponowałem automatyczne łącznie, więc może kiedyś będzie https://forum.sello.pl/index.php?topic=8323.0

 

Czyli są one przenoszone do kartoteki klienta w subiekcie i jeżeli adres dostawy jest inny niż adres rejestracji klienta to adres dostawy poprawnie przypisywany jest do adresu wysyłkowego w Sello, tak?

Tak

Nie ma po prostu opcji: "chcę FV"? i w takim wypadku mamy kolejny formularz, w którym konieczne podanie jest już nipu?

Standardowo w prestashop nie ma czegoś takiego, oczywiście znajdziesz moduły typu "Paragon czy faktura" ale ostatecznie zdecydowałem się na rozwiązanie o którym napisałem.

Link to postu

1. Czy w sklepach internetowych udostępniacie klientom:

-zakupy za pobraniem,

-zakupy bez rejestracji konta?

 

2. Zamówienia ze sklepu internetowego i potem ZK z Subiekta to do którego konta w Sello się dodają?

 

1.

- Tak. Wydaje mi się, że to duży plus (zazwyczaj "wydmuszki" mają tylko przedpłatę)

- Tak. Zakupy mają być szybkie i bezproblemowe.

2. Nawet się nad tym nie zastanawiałem. Muszę sprawdzić :)

Link to postu

1. Czy w sklepach internetowych udostępniacie klientom:

-zakupy za pobraniem,

-zakupy bez rejestracji konta?

- nie udostępniam

- nie udostępniam

 

A co więcej, do pełnego założenia konta w sklepie wymagana jest aktywacja via e-mail ;)

 

Dlaczego tak ?

 

Ponieważ sprzedaję drobnicę, więc jedną nie odebraną paczkę musiałbym bardzo długo odrabiać.

 

Jeżeli sprzedawał bym droższe rzeczy, takie jak kosmetyki, elektronikę, zabawki to jak najbardziej, zgodzę się z opinią xandercage, klientom trzeba ułatwiać i opcja za pobraniem to podstawa, a o "wydmuszkach" przemilczę  ;D

 

Link to postu

1. Czy w sklepach internetowych udostępniacie klientom:

-zakupy za pobraniem,

-zakupy bez rejestracji konta?

- nie udostępniam

- nie udostępniam

 

A co więcej, do pełnego założenia konta w sklepie wymagana jest aktywacja via e-mail ;)

 

Dlaczego tak ?

 

Ponieważ sprzedaję drobnicę, więc jedną nie odebraną paczkę musiałbym bardzo długo odrabiać.

 

Jeżeli sprzedawał bym droższe rzeczy, takie jak kosmetyki, elektronikę, zabawki to jak najbardziej, zgodzę się z opinią xandercage, klientom trzeba ułatwiać i opcja za pobraniem to podstawa, a o "wydmuszkach" przemilczę  ;D

 

 

No fakt. Przy drobnicy wygląda to nieco inaczej. Niemniej, jeśli klient nie będzie chciał odebrać paczki, to obojętnie czy to zrobi po rejestracji, czy też nie to dla niego różnicy nie ma. Ale nie demonizujmy tych "nieodebranych pobrań". U mnie takie sytuacje to zaledwie 1 na 1500 paczek, więc tragedii nie ma.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...