Skocz do zawartości

Zwrot ze sprzedaży detalicznej

Polecane posty

W SGT jest funkcja "wypisz zwrot" -działa fajnie panuje nad magazynem.

 

Pojawił się u mnie inny znak "?" 

 

Klient oddaje towar i ma prawo do zwrotu najtańszej formu wysyłki tylko podczas wypisywania takiego zwrotu nieda się edytować ceny wysyłki - można wypisac tylko zwrot całości albo zmienić ilośc sztuk. Do faktury wypisał bym normalnie fakturę korektę i po sprawie a co z paragonem?

 

 

Link to postu

Wyszukaj w Pomocy Subiekta GT :

 

"Zezwól na dodawanie tej pozycji do zwrotu detalicznego"

 

Temat "Okno TOWAR" zakładka "Inne"

 

... a ja nie potrafię tego wykorzystać, chyba robię jakiegoś babola.

 

 

Tworzysz sobie jakiś towar i zaznaczasz tą opcję.

 

Następnie dajesz cenę detaliczną tego towaru, to będzie cena zwrotu.

 

Potem przy robieniu zwrotu detalicznego dodajesz ten towar do zwrotu.

I zwraca się właśnie ta wpisana przez Ciebie kwota.

 

Bardzo niewygodne, bo w zasadzie trzebaby mieć tyle towarów ze zwrotem ile się planuje oddawać klientowi, co przy wielu sposobach przesyłek jest kłopotliwe.

 

Znacznie lepiej wychodzi sztuczka z ułamkowaniem prawdziwego kosztu transportu.

 

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

podczas wypisywania takiego zwrotu nieda się edytować ceny wysyłki - można wypisac tylko zwrot całości albo zmienić ilośc sztuk. Do faktury wypisał bym normalnie fakturę korektę i po sprawie a co z paragonem?

 

 

 

 

Da się zmienić cenę wysyłki w zwrocie. Ja robię to tak:

1) Na paragonie klikam PPM ---> "Wypisz zwrot";

2) klikam w paragonie na pozycję "wysyłka" i klikam F4 ---> otwiera się okno zmiany ceny wysyłki

3) w pozycji cena hurtowa brutto wpisuję ile ma być do zwrotu i klikam OK

4) kasuję teraz całkowicie pozycję "wysyłka" tylko po to aby znów ją ręcznie wpisać - wskakuje ona już z taką ceną jaką wcześniej podałem

 

 

 

Jedyną dziwną rzeczą jest, że mimo, iż w Sello mam ustawiony poziom cen "Detaliczna", to zwroty używają "hurtowa" i nie widzą tej ceny "detaliczna" z Sello. No ale o tym już pisałem -> Może BarteK sprawdzi o co kaman.

 

 

Mam idealny porządek w zwrotach i w rozliczeniach też się od razu pojawia to co ma być, nie trzeba na kalkulatorze wyliczać żadnych ułamkowych wartości itd. Polecam rozwiązanie. Jak komuś pomogło to prośba o plusiki :D

Link to postu

A Ty już wstałeś, czy jeszcze nie poszedłeś spać ? ;D

 

Zaczytałem się w Waszych poradnikach odnośnie wystawiania ofert i zrobiło się prawie widno. Mam zamiar wziąć się porządnie za wystawianie z użyciem wszelkich mechanizmów w Sello. Przynajmniej przetrenuję je, a jak się pojawią nowe szablony allegrowe w 2018 będzie pewnie łatwiej na nie przejść mając już gotowe doświadczenia.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...