Skocz do zawartości

Dearchiwizacja Bazy Danych Po Przejściu z Win 7 na Win 10

Polecane posty

Witam serdecznie

 

W piątek postanowiłem przejść z windows 7 na windows 10

Nie aktualizowałem systemu lecz dokonałem instalacji na "czysto"

Problem zaczął się już przy instalacji Subiekt GT, okazał się, że windows 10 nie obsługuje SQL 2008 więc zainstalowałem SQL 2014, po 2 dniach wystartował subiekt, dałem rade dearchiwizować bazę danych itd., dostosowało bazę danych do SQL 2014 i zrobiło wszelkie aktualizacje do najnowszej wersji Subiekt Gt (około 5 aktualizacji)

 

Przyszedł teraz czas na sello i tak

1. Odpalam sello i pojawia się

"Podano nieprawidłowe hasło lub użytkownik 'sa' nie ma uprawnień na serwerze 'xxx\sqlexpress'. Podaj inne parametry i spróbuj ponownie"

Klikam OK zamykając komunikat.

 

2. Otwiera się po kliknięciu OK okno z wyborem serwera ścieżka serwera wyświetla się taka sama jak w komunikacie nr 1, autentykacja windows nie jest zaznaczona, użytkownik widnieje jako sa.

 

3. Zaznaczam autentykacje windows i pojawia mi się okno z wyborem bazy, utworzeniem nowej lub dearchiwizacją. Wiez wybieram dearchiwizuj klikam OK, wybieram plik z bazą, wpisuje nazwę i klikam OK.

 

4 Program zaczyna dearchwizację danych i za chwilę wyrzuca komunikat

"Serwer "xxxxx\SQLEXPRESS nie mógł przeprowadzić dearchiwizacji.

[Microsoft][ODBC SQL Server Driver]

Login failed for user 'sa'

 

Podejrzewam, że to wina serwera SQL przy instalacji zaznaczyłem autentykację Windows w SQL, a prawdopodobnie wcześniej używałem sello bez autentykacji i teraz powstał problem bo przy łączeniu za pomocą autentykacji nie podaje użytkownika ani hasła, podejrzewam, że autentykacje trzeba wyłączyć w SQL i wtedy przeprowadzić dearchiwizację tylko jak to zrobić?

a) Jak wyłączyć tą autentykację windows

b) Dlaczego dało się dearchiwizować bazę Subiekt GT a nie da się sello ?

c) czy jak wyłączę tą autentykację to czy mi subiekt nadal będzie działał?

 

Niech ktoś napisze coś mądrego :)

Dzięki i pozdro

 

PS: Czy ktoś wie może gdzie w Windows 10 szukać plik startowy sello.xml oraz Subiekt.xml ?

Link to postu

Trochę dziwne, że Sello nie daje się zdearchiwizować na autentykacji windows.

 

W zasadzie nie testowałem tego, bo zawsze używam SA.

Czyżby gdzieś w kodzie dearchiwizacji był na stałe zaszyty użytkownik SA ?

 

Tak czy inaczej najprościej wrócić do uwierzytelniania za pomocą SA.

 

Musisz doinstalować SQL Server Management Studio, a potem

 

https://sudeeptaganguly.wordpress.com/2010/04/20/how-to-enable-sa-account-in-sql-server/

 

"Enforce password policy" trzeba Odznaczyć.

 

A potem zmienić hasło SA na puste.

 

Logujesz się do MSSMS za pomocą autentykacji windows, wybierasz z drzewka po lewej

bazę "master"

 

Prawy przycisk myszy "New Query"

i wpisujesz:

ALTER LOGIN [sa] WITH PASSWORD=''

 

Następnie przycisk "Execute".

 

Powinien pojawić się komunikat

Command(s) completed successfully.

Link to postu

Witam

 

Dziękuję za linki na pewno się przydadzą, program już się pobiera chociaż waży ponad 800 MB :), Tak się zastanawiam czy nie lepiej było ponownie zainstalować SQL i nie zaznaczać autentykacji, szybciej by chyba poszło :)

 

Link z którego pobieram MSSMS:

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/mt238290.aspx

 

A co z tymi pytaniami:

 

"c) czy jak wyłączę tą autentykację to czy mi subiekt nadal będzie działał?"

 

"PS: Czy ktoś wie może gdzie w Windows 10 szukać plik startowy sello.xml oraz Subiekt.xml ?"

 

Dzięki

Link to postu

"PS: Czy ktoś wie może gdzie w Windows 10 szukać plik startowy sello.xml oraz Subiekt.xml ?"

 

Na pewno plik startowy xml? Sello u mnie jest tak:

C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe

a Subiekt:

C:\Program Files (x86)\InsERT\InsERT GT\Subiekt.exe

 

Niedawno na czysto instalowałem X-kę i obyło się bez problemów, ale serwer instalował się sam wraz z instalacją Subiekta, nie musiałem robić tego oddzielnie.

Link to postu

Witam

 

Dziękuję za linki na pewno się przydadzą, program już się pobiera chociaż waży ponad 800 MB :), Tak się zastanawiam czy nie lepiej było ponownie zainstalować SQL i nie zaznaczać autentykacji, szybciej by chyba poszło :)

 

 

Szybciej, ale musiałbyś zainstalować pod inną nazwą instancji, bo INSERTGT byłaby już zajęta

 

 

A co z tymi pytaniami:

 

"c) czy jak wyłączę tą autentykację to czy mi subiekt nadal będzie działał?"

 

W Subiekcie możesz zostawić autentykację, lub zmienić logowanie na "sa".

 

"PS: Czy ktoś wie może gdzie w Windows 10 szukać plik startowy sello.xml oraz Subiekt.xml ?"

 

Dzięki

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=176.msg43684#msg43684

 

Link to postu

Witam

 

Po prostu prze....ne

Pobrałem MSSMS i nie moge go zainstalować pojawił się problem.

"Setup Failed

Adres Bloku Kontroli Magazynu Jest Nieprawidłowy (0x80070009)"

 

Poczytałem trochę pomęczyłem się z 3 godziny i dalej nic, postanowiłem więc zainstalować sql jeszcze raz i ustawiłem przy instalacji  SQL Server and Windows Authentication mode. ale nie wiem jak dokonać drugiego kroku, czyli zdjęcia nadanego hasła, bo przy instalacji sql wymagał podania loginu i hasła.

 

Sello nadal się nie dearchiwizuje krzyczy ten sam komunikat, podejrzewam, że to wina ustalonego hasła przy instalacji (wcześniej nie miałem hasła na poprzednim systemie, również archiwizacja została zrobiona bez hasła.

 

Musze na upór instalować MSSMS żeby zrobić hasło puste ?

Czy może można to zmienić inaczej ?

Bardzo ciężko sobie poradzić z tym problemem (0x80070009) bardzo mało wpisów w internecie, myślę jeszcze żeby zainstalować na innym komputerze taką samą wersje sello i sql jak była robiona archiwizacja, przeprowadzić dearchiwizacje i na tym komputerze gdzie nic nie idzie po prostu podłączyć bazę również do takiej samej wersji sello i przeprowadzić aktualizacje :/

 

Już 12 godzin slęcze i nic z tego nie ma a jak jutro nie wyśle paczek to klienci mnie mogą obdarować czerwonymi różyczkami w komentarzach :/

 

Pozdro

 

Link to postu

Oczywiście Server SQL też masz 2016, jak Studio ?

 

Można jakoś wydawać polecenia z linii komend, ale ja nie zajmowałem się tym, więc nie wiem jak to wygląda.

 

Powiem tylko tyle, że u mnie nigdy nie było problemów z instalacją Studio.

 

Nie pamiętam aby ktoś zgłaszał problem przy dearchiwizacji bazy.

Myślę, że przyczyna leży gdzieś u Ciebie w konfiguracji SQL Servera lub Sello.

 

Zwłaszcza, że nie możesz zainstalować Studio.

 

Link podany przez Ciebie działa, sam niedawno instalowałem SQL 2016 i Studio z tego linku. Nie było problemów.

Link to postu

Heja

 

Zainstalowany mama SQL 2014, ale na stronie microsoft napisane jest, że MSSMS 2016 obsługuje SQL 2014, przyczyna leży nie w problemie zainstalowania MSMS a framework z tego co widzę w google po wrzuceniu kodu błędu.

 

Podłączenie bazy na "ostro również się nie powiodło ponieważ ma strukturę z SQL 2008 i trzeba by ją przekształcić na 2014.

 

Wyczerpały mi się już pomysły, jak znajdę jakieś rozwiązanie to napisze co i jak.

 

W sello na pewno nie ma problemów, wina leży po stronie SQL serwer 2014.

 

Link to postu

Oczywiście Server SQL też masz 2016, jak Studio ?

 

Można jakoś wydawać polecenia z linii komend, ale ja nie zajmowałem się tym, więc nie wiem jak to wygląda.

 

 

Heja

 

Zainstalowany mama SQL 2014, ale na stronie microsoft napisane jest, że MSSMS 2016 obsługuje SQL 2014, przyczyna leży nie w problemie zainstalowania MSMS a framework z tego co widzę w google po wrzuceniu kodu błędu.

 

Komendy faktycznie są przerabiałem je wczoraj, problem w tym, że na SQL 2014 te komendy nie działają co wygooglowałem to wszystko pod SQL 2008

 

Podłączenie bazy na "ostro również się nie powiodło ponieważ ma strukturę z SQL 2008 i trzeba by ją przekształcić na 2014.

 

Wyczerpały mi się już pomysły, jak znajdę jakieś rozwiązanie to napisze co i jak.

 

W sello na pewno nie ma problemów, wina leży po stronie SQL serwer 2014.

 

Link to postu

Widzisz

Tylko pozazdrościć...

 

Mi windows nie pozwolił przeprowadzić instalacji.

 

Różnica polega również na tym, że Ty zapewne zrobiłeś aktualizację a ja zainstalowałem system na "surowo", dlatego u Ciebie działa a u mnie nie, ale jeżeli windows 10 nie wspiera SQL 2008 to prędzej czy później i tak bedziesz musiał z tym coś zrobić.

 

Tutaj masz informacje o kompatybilności SQL w windows 10

 

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2681562

Link to postu

Widzisz

Tylko pozazdrościć...

 

Mi windows nie pozwolił przeprowadzić instalacji.

 

Różnica polega również na tym, że Ty zapewne zrobiłeś aktualizację a ja zainstalowałem system na "surowo", dlatego u Ciebie działa a u mnie nie, ale jeżeli windows 10 nie wspiera SQL 2008 to prędzej czy później i tak bedziesz musiał z tym coś zrobić.

 

Tutaj masz informacje o kompatybilności SQL w windows 10

 

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2681562

 

Ja instalowałem na czystej 10-ce z plików instalacyjnych sello, subiekta gt i nexo i w systemie powstały aż 4 instancje:

2008

2008 R2

2012

2014

I jakoś nic sobie nie przeszkadza. I wszystko działa.

Masz wszystkie aktualizacje do 10-ki zainstalowane?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...