Skocz do zawartości

Wolne wystawianie dokumentów końcowych sello

Polecane posty

Jak w temacie, czyli wolne wystawianie dokumentu końcowego w Sello. Tzn. nim załaduje się okno z subiekta trzeba za każdym razem czekać po około 5 sekund.

Myślałem, że czyszczenie bazy sello  pomoże (https://forum.sello.pl/index.php?topic=9176.0) , jednak żadnej różnicy nie ma.

Dodam, że działanie sprawdzam na serwerze, dyski ssd raid 16gb ram, 8 rdzeni 3,2 ghz.

 

Sam subikt działa całkiem szybko (baza 2gb) , baza sello obecnie 5 gb.

 

Nie wiem czy jakiś wpływ może mieć obecnośc innych baz danych na tym serwerze. inna dla rachmistrza, inna sbuiketa, jeszcze jest prosta paczka, kopie rachmistrza i subiekta. Używane są na codzień głownie bazy sello i subiekt. Powolne działanie jednak jest też , gdy nikt inny nie korzysta z żadnej bazy.

 

Ktoś pisał, aby stworzyć drugą bazę mysql np na sello . Jak to w praktyce zrobić  i czy to pomoże skoro , jeśli pozostałe są nieużywane to i tak działa wolno.

 

 

Link to postu

Ja mam nową i też jest znacznie wolniej niż wcześniej. Ale zastanawiam się, czy nie jest to związane może z najnowszą kompilacją 10-ki.

Oj pechowa ta najnowsza wersja Sello, oj pechowa ;)

Miejmy nadzieję, że wypoczęty ST (pod wypoczętym przywództwem) rozwiąże zagwozdki tuż po przyjeździe z wakacji...

Link to postu

Ja mam nową i też jest znacznie wolniej niż wcześniej. Ale zastanawiam się, czy nie jest to związane może z najnowszą kompilacją 10-ki.

 

Ja nie zauważam spowolnienia u siebie, a też mam Anniversary.

Może spróbujcie doinstalować też SQL 2016.

 

Może tu są jakieś optymalizacje, których doświadczam. :D

Link to postu

Ja mam nową i też jest znacznie wolniej niż wcześniej. Ale zastanawiam się, czy nie jest to związane może z najnowszą kompilacją 10-ki.

 

Ja nie zauważam spowolnienia u siebie, a też mam Anniversary.

Może spróbujcie doinstalować też SQL 2016.

 

Może tu są jakieś optymalizacje, których doświadczam. :D

 

To gratulacje z powodu braku opóżnień  :P

 

Warto dodać, że win10 może się zachowywać róznie w zależności czy instalacja jest czysta czy z np. 7:

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-other_settings/100-u%C5%BCycie-dysku-ssd/4c7853df-c321-406d-84bf-5234f69ed6ce?auth=1

 

Ty masz czystą?

Link to postu

 

Warto dodać, że win10 może się zachowywać róznie w zależności czy instalacja jest czysta czy z np. 7:

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-other_settings/100-u%C5%BCycie-dysku-ssd/4c7853df-c321-406d-84bf-5234f69ed6ce?auth=1

 

Ty masz czystą?

 

Nie-e mam upgrade z 8.1 :P

 

Swoją drogą dziwna ta 10-ka. Ja robiłem niedawno instalkę od zera...

Link to postu

Nową bazę Sello można utworzyć tylko dla testu, żeby sprawdzić czy na nowej bazie działa to również wolno.

Ostatnio wiele rzeczy zaczęło w niektórych przypadkach działać wolno - głównie za sprawą zapytań SQL, które nagle zaczęły się wykonywać o wiele dłużej niż zwykle. Prawdopodobnie ma to związek z aktualizacjami systemu lub samego serwera SQL. W wersji 1.21 dodaliśmy w wielu miejscach optymalizację działania zwłaszcza dla dużych baz, być może w tym wypadku jest podobnie.

Aby to dokładniej zbadać najlepiej było by podesłać do nas bazy Sello i Subiekta - szczegóły mailowo na sello@insert.com.pl - proszę załączyć link do tego wątku.

Link to postu

Umieszczanie na jednej maszynie kilku serwerów SQL to nie jest dobre rozwiązanie, bo będą one konkurować o dostępną pamięć RAM, skutkiem czego może dojść do przerzucania znacznych ilości danych do pliku swap. Być może po odpowiedniej rygorystycznej konfiguracji da się je zmusić do współpracy i będą działać szybciej, jednak podstawowa zasada jest taka, że jeden serwer powinien obsłużyć wiele baz bez problemu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...